• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Pomimo tego, że elektryczne lunchboxy nadal stanowią pewnego rodzaju nowość, rozwiązania te z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego, gdyż stanowią one świetną opcję dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z piekarnika, czy też kuchenki mikrofalowej, gdy znajdują się poza domem. Elektryczne pojemniki na jedzenie umożliwiają wówczas szybkie, wygodne, a zarazem całkowicie nieskomplikowane podgrzanie przygotowanego posiłku zarówno w pracy lub na uczelni, czy też w podróży.

Jak więc wybrać solidny lunchbox z funkcją podgrzewania? Co powinno cechować tego typu rozwiązanie? Na co należy zwracać uwagę przy zakupie i kiedy warto zainwestować z elektryczny pojemnik na jedzenie? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

Zobacz również: Termosy obiadowe – Ranking najlepszych lunchboxów termicznych

Elektryczny lunchbox – co to jest?

Elektryczny lunchbox – co to jest?

Elektryczny lunchbox to przenośny pojemnik na jedzenie, który oferuje funkcję podgrzewania bez konieczności wykorzystania kuchenki mikrofalowej, czy też piekarnika. Tego typu urządzenia przeważnie rozpoczynają swoją pracę tuż po podłączeniu do gniazdka elektrycznego lub też zapalniczki samochodowej, a odpowiednio zaprojektowane elementy grzewcze sprawiają, że generowane ciepło nie uszkadza konstrukcji pojemnika, tym samym podgrzewając wyłącznie znajdujące się w nim produkty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lunchboxa z funkcją podgrzewania?

Decydując się na zakup elektrycznego lunchboxa zdecydowanie warto uwzględnić kilka kluczowych cech, a także najważniejszych parametrów tego typu sprzętów, gdyż mogą one wywierać bezpośredni wpływ zarówno na sposób działania pojemnika, jak i ogólne zadowolenie użytkowników.

Pojemność i układ komór

Elektryczne lunchboxy różnią się między innymi pod kątem rozmiaru, przy czym zasadniczo ich pojemność przeważnie mieści się w przedziale od 0,8 do 1,5 litra. Warto, aby pojemnik dysponował przy tym co najmniej dwoma oddzielnymi komorami, gdyż umożliwi to wygodne i bezproblemowe przechowywanie odrębnych składników, aby zapobiec ich wymieszaniu.

Dodatkowym atutem w tym kontekście okazują się jednocześnie lunchboxy z wyjmowanymi pojemnikami wewnętrznymi. Takie rozwiązanie jest bowiem wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, a przy tym nie stwarza ryzyka uszkodzenia mechanizmów grzewczych podczas mycia.

Materiał wykonania

Materiał wykonania

Lunchboxy z funkcją podgrzewania powinny być wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które są przy tym odporne na temperaturę. W znaczącej większości przypadków tego typu pojemniki posiadają wnętrze ze stali nierdzewnej ze wzmocnionymi ściankami, które zapewniają odpowiednią izolację.

Moc i czas podgrzewania

Większość dostępnych na rynku lunchboxów elektrycznych oferuje moc na poziomie z przedziału 40-60 W. Jednocześnie warto mieć przy tym na uwadze, że większa wartość tego parametru ma bezpośrednie przełożenie na prędkość, z jaką podgrzewane są posiłki. Lunchboxy z dużą mocą będą więc w stanie znacznie skrócić czas potrzebny do wygenerowania danej temperatury.

Zasilanie

Lunchboxy z funkcją podgrzewania przeważnie zasilane są poprzez podłączenie do gniazdka elektrycznego, choć obecnie wiele modeli daje również możliwość podłączenia ich do zapalniczki samochodowej, gdyż posiadają odpowiednią do tego wtyczkę. Jeśli więc dany lunchbox ma oferować pewną uniwersalność, zdecydowanie warto postawić na model z podwójnym zasilaniem.

Jednocześnie należy zwrócić także uwagę na oferowane przez urządzenie zabezpieczenia, w tym chociażby zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przeciążeniem. Ich brak może bowiem poskutkować szybkim uszkodzeniem lunchboxa, stwarzając przy tym zagrożenie dla użytkowników.

Łatwość czyszczenia

Wybierając lunchbox elektryczny warto postawić na wariant cechujący się odpornością na zabrudzenia, a więc wykonany z łatwych do wyczyszczenia materiałów. Dużym plusem okazują się przy tym wyjmowane elementy usprawniające proces ich mycia.

Dodatkowe funkcje

Niektóre lunchboxy oferują dostęp do przydatnych, a zarazem w pełni funkcjonalnych udogodnień, wśród których zaznacza się między innymi takie rozwiązania, jak chociażby:

  • Automatyczne wyłączanie;
  • Diody kontrolne;
  • Uchwyty ułatwiające przenoszenie;
  • Gotowanie na parze;
  • Utrzymywanie ciepła;
  • Wyświetlacz cyfrowy;
  • Regulacja temperatury.

U kogo sprawdzi się elektryczny lunchbox?

U kogo sprawdzi się elektryczny lunchbox?

Lunchboxy z funkcją podgrzewania to wyjątkowo praktyczne, a zarazem wszechstronne urządzenia, które znajdują swoje zastosowanie w wielu rozmaitych sytuacjach. Tego typu rozwiązania do świetna propozycja między innymi dla osób, które z różnych przyczyn są zobowiązane do zabierania ze sobą posiłków „na wynos”, a więc nie mają możliwości zjedzenia ich w domu lub wybranym lokalu, a także nie są w stanie podgrzać ich z użyciem przeznaczonych do tego sprzętów (np. piekarnika lub kuchenki mikrofalowej). Będą to więc chociażby pracownicy biurowi, ale i studenci oraz osoby uczące się. Ponadto elektryczne lunchboxy doskonale sprawdzą się także wśród zawodowych kierowców ciężarówek, taksówkarzy oraz kurierów, którzy chcą mieć możliwość podgrzania posiłku w trakcie jazdy.

Co więcej, entuzjaści zdrowego stylu życia, którzy preferują samodzielnie przygotowywane, zdrowe posiłki, zyskają dzięki lunchboxowi możliwość podgrzania ich w dowolnym momencie, bez konieczności sięgania po fast-foody lub gotowe dania. Z kolei osoby, które muszą przestrzegać specjalnych diet (np. diety bezglutenowej) będą mogły z łatwością podgrzać swoje własne potrawy, mając tym samym pełną kontrolę nad składnikami. Elektryczny lunchbox jest także świetnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących, które chcą mieć pewność, że zawsze zjedzą ciepły i zdrowy posiłek, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Elektryczny lunchbox – dlaczego warto?

Elektryczny lunchbox – dlaczego warto?

Lunchbox z funkcją podgrzewania to niezwykle wygodne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie, które gwarantuje możliwość spożycia ciepłych posiłków w dowolnym miejscu, bez konieczności wykorzystywania w tym celu poszczególnych sprzętów, do których dostęp niejednokrotnie okazuje się znacznie utrudniony lub wręcz niemożliwy. Z pomocą elektrycznego lunchboxa można bowiem podgrzać dane posiłki w pracy, na uczelni, w trakcie podróży lub też w samochodzie, co jest szczególnie przydatne dla osób żyjących w ciągłym biegu. Elektryczny lunchbox to także oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ zamiast kupować jedzenie na wynos, można zabrać ze sobą domowe posiłki i podgrzać je wtedy, gdy są potrzebne.

Z łatwością można więc zauważyć, że tego typu rozwiązania oferują wiele możliwości pod względem zastosowania, tym samym nieraz stanowiąc znaczące ułatwienie w codzienności.

Sprawdź także: Najlepsze kubki termiczne – ranking termosów

Oceń ten post