• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Mogłoby się wydawać, że sama nazwa „zupowar” bezpośrednio mówi o konkretnym przeznaczeniu tego urządzenia. Okazuje się jednak, że jest ono w stanie zrobić znacznie więcej, niż by się mogło wydawać. Będzie to więc doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących zdrowe i świadome odżywianie, a także tych, którzy nie chcą inwestować pieniędzy w masę odrębnych sprzętów, pełniących różne funkcje.

Zupowar jest urządzeniem wielozadaniowym, które w znacznym stopniu przyczynia się do ułatwienia wykonywania różnorodnych potraw, czyniąc je gotowymi do spożycia. O tym, co niesie za sobą zakup zupowaru, opowiadamy w dalszej części artykułu.

Zobacz: Wolnowar – co to jest i do czego służy?

Zupowar – budowa i funkcje

Zupowar, zwany również podgrzewaczem zup, to urządzenie przypominające swoją budową pewnego rodzaju czajnik lub też specyficzny blender. Sprzęty tego typu składają się z kielicha, wykonanego przeważnie ze stali nierdzewnej, antypoślizgowej podstawy, specjalnej pokrywy oraz płyty grzewczej, znajdującej się wewnątrz kielicha. Co więcej, w środku urządzenia umieszczane są noże, jednak ich położenie może być różne w zależności od modelu.

Niektóre produkty posiadają również szereg przydatnych funkcji i udogodnień, takich jak sygnalizacja zakończonej pracy, automatyczne podtrzymywanie temperatury posiłku, regulacja prędkości noży, czy też intuicyjne dobieranie czasu przygotowywania potrawy. Część z nich posiada także funkcję łatwego czyszczenia, która oszczędza użytkownikowi sporo pracy po zakończeniu gotowania.

Co można przygotować w zupowarze?

Zupowary są w stanie odegrać dużą rolę na kuchennych blatach, ponieważ dają ogromną ilość możliwości. Przy ich użyciu bezproblemowe okazuje się gotowanie, szatkowanie, krojenie, ucieranie, miksowanie, a także parowanie produktów.

Do potraw, które przygotuje zupowar, zalicza się:

 • Zupy i zupy-kremy,
 • Musy,
 • Przeciery,
 • Koktajle i smoothie,
 • Soki,
 • Pesto,
 • Desery.

Co więcej, sprzęty tego typu umożliwiają również mieszanie ciast, ugotowanie warzyw na parze, a nawet kruszenie lodu czy podsmażanie. Zdecydowanie są to więc funkcje, których nie oczekuje się po tak niepozornych sprzętach.

Zupowar – wady i zalety

Zakup podgrzewacza zup zdecydowanie niesie za sobą wiele pozytywów. Pomijając szereg oferowanych funkcji, zupowary to sprzęty sprawdzające się w każdym domu. Występują bowiem w niewielkich rozmiarach, ułatwiających ich przenoszenie oraz transportowanie. Dzięki temu będą także świetnym rozwiązaniem wyjazdowym, szczególnie w momencie, gdy dostęp do kuchenki jest ograniczony.

Do zalet należy zaliczyć również nieskomplikowaną obsługę, która jednocześnie nie wymaga zbyt dużego zaangażowania ze strony użytkownika.

Jeśli natomiast chodzi o wady, warto wspomnieć o głośności pracy. Na ogół są to urządzenia ciche, jednak w przypadku rozdrabniania twardych składników, mogą powodować uciążliwy hałas.

Jaki zupowar wybrać?

Na obecnym rynku dostępna jest całkiem pokaźna oferta urządzeń z tej kategorii, dlatego też wybór odpowiedniego modelu może okazać się problematyczny. Podpowiadamy więc, w jaki sprzęt warto zainwestować.

Zupowar Morphy Richards 501014

Morphy Richards 501014

Jest to produkt wykonany z połączenia stali nierdzewnej i wysokiej klasy tworzywa sztucznego, który oferuje szereg przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji. Należy do nich, między innymi, możliwość przygotowywania różnego rodzaju zup i zup-kremów, a także blendowania, a nawet podsmażania.

Wnętrze modelu pokryto nieprzywierającą powłoką, która w dużej mierze ułatwia czyszczenie urządzenia, czyniąc je znacznie bardziej komfortowym.

Sprzęt posiada pojemność aż 1600 ml, przez co możliwe jest przygotowanie dania nawet dla całej rodziny, bez konieczności gotowania „na raty”. Przydatnym okazuje się również przycisk wstrzymujący pracę. Dzięki niemu dodanie składników do tworzonej potrawy staje się banalnie proste.

Cena: 429,90 zł

Zupowar Russell Hobbs 21480-56

Russell Hobbs 21480-56

Jest to model o pojemności sięgającej aż 1750 ml, który wykonano z połączenia stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Jego wnętrze pokryte zostało nieprzywierającą powłoką, ułatwiającą utrzymanie sprzętu w czystości.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest aż 8 różnych programów, w których skład wchodzą:

 • Zupy,
 • Zupy-kremy,
 • Sosy,
 • Gotowanie i gotowanie na parze,
 • Smoothie,
 • Blendowanie,
 • Kruszenie lodu,
 • Automatyczne podtrzymywanie ciepła po zakończonej pracy.

Pokrywa sprzętu wyposażona została w specjalny otwór, który umożliwia łatwe i bezproblemowe dodawanie składników nawet podczas pracy. Plusem jest także blokada bezpieczeństwa, która zapobiega przypadkowemu otworzeniu pokrywy.

Urządzenie zaprojektowano tak, aby idealnie wpasowało się w dowolny wystrój kuchni. Klasyczny wygląd sprawia, że zupowar będzie prezentował się dobrze na każdym blacie, jednocześnie nie rzucając się w oczy.

Cena: 449,99 zł

Zupowar Morphy Richards 501020

Zupowar Morphy Richards 501020

Model marki Morphy Richards to nowoczesna i innowacyjna propozycja do każdego domu. Wyposażony został w wyświetlacz LED, dzięki któremu obsługa sprzętu jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Dużym udogodnieniem okazuje się także sensor wypełnienia, którego zadaniem jest automatyczne dostosowywanie mocy tak, aby zapewnić stałą i optymalną prędkość pracy.

Dużym atutem jest również funkcja podsmażania, dzięki której w szybki sposób możliwe jest przygotowanie chrupiących dodatków w postaci cebulki, czosnku czy też boczku.

Producent pomyślał także o osobach, które nie przepadają za czyszczeniem urządzeń tego typu. Funkcja wstępnego mycia sprawia, że pozostałości po zrobionym daniu stają się o wiele łatwiejsze do usunięcia. Co więcej, wyjmowany pojemnik w znacznym stopniu ułatwia cały ten proces.

Pojemność urządzenia wynosi 1600 ml, a obudowę wykonano z połączenia stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego.

Cena: 543,20 zł

Zupowar – czy warto?

Urządzenie, jakim jest podgrzewacz zup, tak naprawdę okazuje się niezwykle wielofunkcyjnym produktem, posiadającym szeroką gamę zastosowań. To właśnie dlatego sprzęty z tej kategorii cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników. Zakup zupowaru może być więc strzałem w dziesiątkę, szczególnie w przypadku osób ceniących sobie innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Sprzęt tego typu jest w stanie zastąpić szereg innych urządzeń oraz ich funkcji, co pozwala na sporą oszczędność pieniędzy.

Sprawdź: Kombiwar – co to jest? Wady i zalety kombiwarów

Oceń ten post