Hulajnoga elektryczna, zwana również e – hulajnogą, to produkt, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Dla najmłodszych jest to doskonała forma rozrywki, a dla starszych – środek transportu znacznie ułatwiający przemieszczanie się po zatłoczonych miastach. Dobry sprzęt jest w stanie pokonać dystans nawet kilkunastu kilometrów, zapewniając tym samym łatwy dojazd do wybranego miejsca.
Hulajnoga elektryczna jest dodatkowo świetną alternatywą w kontekście troski o środowisko. Nie emituje ona bowiem szkodliwych spalin, zmniejszając tym samym poziom zanieczyszczenia powietrza. Sprawdzi się więc u osób, które nie chcą dłużej poruszać się komunikacją miejską, samochodem czy taksówką.
Wybór odpowiedniej hulajnogi elektrycznej okazuje się jednak nieco skomplikowany, gdyż należy rozważyć szereg rozmaitych czynników, a przy tym także zmierzyć się z falą ofert napływających przez producentów z całego świata. Podpowiadamy więc, jak podjąć dobrą decyzję w kwestii dopasowania wymarzonej hulajnogi.
Zobacz również: Najlepsze hulajnogi elektryczne dla dzieci
Spis treści
Hulajnoga elektryczna – na co zwrócić uwagę przed zakupem?
- Waga – to właśnie od niej zależy komfort użytkowania oraz przenoszenia hulajnogi. Waga w głównej mierze zależy od materiałów, z których wykonany jest dany sprzęt. W przypadku młodszych użytkowników nie powinna ona przekraczać 10 kilogramów. Jeśli jednak chodzi o modele dla młodzieży lub dorosłych – waga nie ma aż tak dużego znaczenia.
- Moc – która świadczy również o maksymalnej prędkości urządzenia. Na rynku dostępne są hulajnogi, które osiągają prędkość nawet ponad 25 km/h.
- Zasięg – mówi on o tym, jaki dystans jest w stanie pokonać sprzęt na jednym ładowaniu. W przypadku dzieci odległość ta może być mniejsza – sięgająca 10 czy 20 kilometrów. Na dłuższe wyprawy, dojazdy do szkoły czy też pracy – znacznie lepsza może okazać się hulajnoga o nieco większym zasięgu. Na rynku dostępne są produkty, które są w stanie przejechać nawet 120 km bez konieczności ładowania, co jednak wiąże się ze znacznie wyższą ceną urządzenia.
- Czas ładowania – zdecydowanie jest to aspekt, który ma duże znaczenie jeśli chodzi o użytkowanie elektrycznej hulajnogi. Warto postawić na urządzenia, które ładują się szybko i bezproblemowo. Pod uwagę należy więc wziąć pojemność akumulatora, którym zasilany jest dany sprzęt, a także jego jakość.
- Wykonanie – materiały, z których stworzony jest produkt, powinny być trwałe, wytrzymałe oraz solidnie ze sobą połączone.
- Dodatkowe funkcje – takie jak możliwość składania hulajnogi w celu jej przenoszenia, światła, rozmiar kół, który jest gwarantem stabilności, a nawet lusterka. Niektóre modele wyposażone są nawet w siodełka. Wszystkie te elementy znacznie zwiększają komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na trasie.
Dostępne na rynku modele hulajnóg różnią się od siebie pod wieloma aspektami. Zakup ten powinien być więc przemyślany, a sprzęt dobrany odpowiednio pod względem wieku, wagi oraz wzrostu użytkownika. Wszystkie te aspekty przekładają się na to, w jakim stopniu dany produkt będzie spełniał postawione mu wymagania oraz jak długo możliwe będzie cieszenie się jego funkcjami.
Hulajnogi elektryczne – ranking [TOP 5]
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hulajnoga Mi Pro 2 od Xiaomi to nowoczesny i funkcjonalny sprzęt zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Producent zaleca, aby minimalna wysokość użytkownika wynosiła 120 cm, natomiast jego waga nie powinna przekraczać granicy około 100 kg.
Konstrukcja hulajnogi cechuje się wysoką jakością, a także solidnym wykonaniem z wykorzystaniem lotniczego aluminium.
Produkt posiada takie udogodnienia, jak oświetlenie LED, składana konstrukcja, czy też nowoczesny układ hamulcowy E-ABS i hamulec tarczowy. Co więcej, na kierownicy umieszczony został wyświetlacz LCD, dzięki któremu możliwe jest bieżące monitorowanie wszelkich parametrów w trakcie jazdy.
Waga modelu Mi Pro 2 wynosi 14,2 kg, jego nadmuchiwane koła o średnicy 8,5″ sprawnie wychwytują wszelkie nierówności, a zasięg hulajnogi waha się w granicach nawet 45 km. Ponadto marka Xiaomi zadbała również o możliwość dostosowania trybu pracy sprzętu, a najszybszy z nich (SPORT) gwarantuje jazdę z prędkością nawet 25 km/h.
Czas ładowania hulajnogi wynosi około 3,5 h, a do dyspozycji użytkowników dostępna jest również aplikacja mobilna Mi Home, która zapewnia wgląd w takie aspekty, jak chociażby pojemność baterii, czy też aktualny zasięg i maksymalna osiągnięta prędkość. Z poziomu aplikacji możliwe jest także zablokowanie hulajnogi tak, aby nie została ona skradziona.
Hulajnoga elektryczna Segway Ninebot F40D II
Model Ninebot F40D II marki Segway wyposażony został w silnik o mocy 350 W, który stanowi gwarancję niezawodnej pracy. Sprzęt oferuje możliwość jazdy w trzech trybach jazdy – Eco, Standard i Sport – przy czym ostatni z nich zapewnia prędkość nawet 20 km/h. Producent zaoferował również tryb Spacerowy, który sprawdza się w sytuacjach utrudnionego ruchu.
Rama wykonana została w węglowej stali konstrukcyjnej, przez co cechuje się wytrzymałością i odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Ponadto hulajnogę wzbogacono o pneumatyczne opony o średnicy 10″, które doskonale wyłapują wszelkie nierówności i zapewniają stabilną jazdę.
Co więcej, Ninebot F40D II posiada wytrzymałą baterię oferującą możliwość przebycia nawet 40 km na jednym ładowaniu. Czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora to około 6,5 h.
O bezpieczeństwo na trasie dba innowacyjny system hamulcowy, a także wbudowany reflektor, który sprawnie oświetla drogę nawet po zmroku. Dodatkowym atutem w tym aspekcie okazują się odblaski rozmieszczone po bokach i na tyle hulajnogi, ale również tylny reflektor.
Warto wspomnieć również o czytelnym wyświetlaczu LED, oferującym dodatkowo funkcję łączności Bluetooth z aplikacją mobilną Segway-Ninebot. Zarówno z poziomu aplikacji, jak i wyświetlacza, każdy użytkownik ma możliwość bieżącego monitorowania wszelkich najważniejszych parametrów, w tym chociażby prędkości, poziomu baterii, czy też trybu jazdy.
Konstrukcja hulajnogi Ninebot F40D II jest składana, a maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Zaleca się, aby minimalny wiek użytkowników wynosił 14 lat.
Niu KQi3 Pro
Hulajnoga elektryczna KQi3 Pro to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i wysoką jakość. Sprzęt wykonano z aluminium klasy lotniczej, będącego gwarancją wytrzymałości. Na komfort użytkowania wpływają opony pneumatyczne o średnicy 9,5″, stanowiące gwarancję odpowiedniej amortyzacji i lepszej przyczepności do podłoża. Ponadto model ten jest odporny na brud, kurz, czy też rozmaite warunki atmosferyczne, a wszystko to dzięki stopniowi ochrony IP54.
Zasięg hulajnogi marki Niu wynosi aż około 50 km, gdyż sprzęt został wyposażony w system inteligentnego hamowania regeneracyjnego. Jego zadaniem jest przywracanie energii do akumulatora w momencie spowolnienia prędkości jazdy. Pełne naładowanie baterii wynosi około 6 godzin, natomiast maksymalne osiągane tempo to 20 km/h.
Konstrukcja modelu KQi3 Pro jest składana, a maksymalne obciążenie wynosi około 120 kg. Producent zaleca, aby minimalny wiek użytkowników wynosił 14 lat.
Do zalet hulajnogi Niu z pewnością warto zaliczyć funkcję łączności Bluetooth z aplikacją mobilną NIU, czy też szereg systemów, które wywierają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Należą do nich między innymi podwójne hamulce tarczowe, przedni reflektor, światła hamowania, odblaski, czy też mechaniczny dzwonek.
Hulajnoga elektryczna LAMAX S11600
Model LAMAX S11600 cechuje się składaną konstrukcją wykonaną z wysokiej jakości materiałów, a także bezdętkowymi kołami o średnicy 10″, które skutecznie pokonują wszelkie nierówności.
Sprzęt umożliwia jazdę z prędkością nawet 25 km/h przez dystans około 40 km. Czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora wynosi 6 godzin, a o bezpieczeństwo na drodze dbają takie elementy, jak hamulce tarczowe, odblaski, czy też światła LED.
Na kierownicy znajduje się czytelny i jasny wyświetlacz, dzięki któremu każdy użytkownik jest w stanie na bieżąco monitorować parametry swojej jazdy. Ponadto hulajnoga posiada również funkcję łączności Bluetooth, przez co wszelkie osiągane wyniki będą widoczne w aplikacji mobilnej.
Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 120 kg, natomiast jej waga to zaledwie 15 kg.
Acer Series 3 Escooter AES003
Hulajnoga elektryczna Acer Series 3 to budżetowa propozycja dla wszystkich tych, którzy mają do pokonania nieco mniejsze dystanse, w przy tym zależy im na wysokiej jakości wykonania sprzętu, czy też jego trwałości i funkcjonalności.
Model ten posiada silnik o mocy 250 W, który umożliwia jazdę z prędkością maksymalną wynoszącą około 20 km/h. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi natomiast od 20 do 25 km, w zależności od trybu jazdy (Eco, Standard lub Sport).
Co więcej, produkt wyposażono w wytrzymałe koła o średnicy 8,5″, dzięki którym jazda na hulajnodze jest wygodna, komfortowa i bezpieczna. Dodatkowo producent zadbał również o wyświetlacz umiejscowiony na kierownicy, przez co każdy użytkownik zyskuje możliwość wglądu w takie parametry, jak chociażby stan naładowania akumulatora, czy też prędkość jazdy.
Hulajnoga marki Acer posiada oświetlenie z przodu i z tyłu, a także dodatki w postaci odblasków. Sprzęt cechuje się również składaną konstrukcją, która ułatwia jego przechowywanie oraz transportowanie.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy