• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Zadbane i dobrze wyglądające paznokcie to dla wielu kobiet rzecz niezwykle ważna. Oczywistym jest jednak fakt, że nie każda z nas dysponuje odpowiednią ilością czasu, pieniędzy czy też chęci aby systematycznie korzystać z zabiegów manicure i pedicure. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup własnego urządzenia do paznokci, jakim jest lampa UV do paznokci, która umożliwia wykonanie idealnych stylizacji bez wychodzenia z domu.

Dobra lampa UV do paznokci pozwala w łatwy sposób stworzyć doskonały manicure, jak i pedicure hybrydowy bez wychodzenia z domu. Dodatkowo jest ona dużą oszczędnością czasu oraz pieniędzy, które byłyby spożytkowane w salonie kosmetycznym. Dzięki lampie UV/UV LED nawet początkujące użytkowniczki mogą uzyskać łatwe, zadowalające efekty.

Jest jednak wiele kwestii, które trzeba wiedzieć wybierając ten produkt. Dlatego nasz ranking lamp UV do paznokci to nie tylko najlepsze urządzenia w tej kategorii, ale i wszystkie informacje, które powinno się mieć przed zakupem.

Czy lampy UV do paznokci powodują raka?

Zanim przejdziemy do prezentacji najlepszych lamp UV do paznokci musimy donieść o najnowszych, tegorocznych badaniach nad bezpieczeństwem stosowania tych produktów. Otóż wyniki badań sugerują, że długotrwałe stosowanie lamp UV może zwiększać ryzyko zachorowania na raka skóry.

Od dawna wiadomo, że światło o długości fali w zakresie od 10 nm do 400 nm, czyli zakres, jaki nazywamy światłem UV, jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Dotychczas zakładano jednak, że poziom ekspozycji co dwa tygodnie nie jest wystarczająco wysoki, żeby zwiększać ryzyko raka skóry (Harvard Health Publishing).

Choć przypadków czerniaka (i innych niż czerniak rodzajów raka) na paznokciach jest stosunkowo niewiele, naukowcy postanowili sprawdzić bezpieczeństwo systematycznego stosowania lamp UV do paznokci.

Ludzkie i mysie komórki in virto były podczas badania poddawane ekspozycji światła UV, a badacze oceniali stopień uszkodzenia DNA. Badanie wykazało, że 20-minutowe napromieniowanie spowodowało śmierć komórek w 20–30%, a systematyczne stosowanie lamp UV może nieść za sobą mutagenne skutki promieniowania ultrafioletowego.

Czy kobiety powinny unikać lamp UV w takim samym stopniu jako solarium? Jak często można robić paznokcie bez obaw o konsekwencje zdrowotne? Na te pytania nie mamy jeszcze precyzyjnej odpowiedzi, dlatego każdy powinien podjąć własny wybór.

Choć dla pełni bezpieczeństwa z pewnością najlepiej byłoby zaprzestać tego typu zabiegów upiększających, rozwiązaniem może okazać się rzadsze korzystanie z lamp oraz stosowanie rękawiczek ochronnych do lamp UV.

Jak wybrać dobrą lampę UV do paznokci?

  • Technologia światła – do wyboru pomiędzy lampami UV, a UV LED. Standardowe lampy UV są na ten moment mniej popularne ze względu na żarówki, które łatwo się przepalają. są już Są rzadziej wybierane także przez wzgląd na stosunkowo długi czas utwardzania lakieru, wynoszący 2-3 minuty. Lampy UV/LED wyposażono w trwalsze żarówki, które rzadziej ulegają przepalaniu. Ponadto urządzenia te utwardzają wszelkiego rodzaju żele i lakiery w krótkim czasie. Środek często wyposażony jest w lustra, które ułatwiają rozpraszanie światła. Wyróżnia się również lampy UV/LED wyposażone w technologię DUAL lub DUAL I RED.
  • Kształt – dostępne są lampy otwarte (tzw. mostki), które powinny posiadać żarówki rozmieszczone nie tylko na górze, ale też po bokach urządzenia. Zapewni to odpowiednie oświetlenie każdej strony paznokcia. Takie produkty powinny posiadać minimum 18 żarówek LED, które zagwarantują precyzyjne utwardzenie. Drugim rodzajem lamp pod względem kształtu są tzw. budki, które zabudowane są z trzech stron. Urządzenia te szybciej i efektywniej naświetlają paznokcie. Minimalna ilość żarówek LED wynosi 30.
  • Moc – mniejsze lampy posiadają przeważnie moc 24W, przez co nie nadają się one do wszystkich typów żeli i hybryd, a czas utwardzania jest wydłużony. Większe lampy na ogół działają z mocą 36W co daje możliwość pracy z większą ilością kosmetyków. Optymalną mocą jest jednak przedział od 48W do 54 W. Takie lampy stosowane są przeważnie w gabinetach kosmetycznych. Cechuje je szybkość utwardzania i możliwość pracy na zdecydowanej większości zarówno żeli, jak i hybryd.

Ranking lamp UV do paznokci – TOP 10 najlepszych produktów

lampy uv do paznokci

Nazwa Moc Ilośc diod Gdzie kupić?
Esperanza EBN008 40 W 12
Esperanza Diamond EBN007 80 W 36
Sunone PRO2 48 W 24
Oro-Med Oro-Sun 48 W b.d.
Sunone Salon 4 90 W 45
Esperanza EBN005 54 W 36
Semilac 24/48W 48 W 30
Semilac Diamond Collection 36 W 39
Neonail 36W/48 LCD Display 48 W 36
Clavier Q12 120 W 42

Na zdjęciu znajduje się lampa do paznokci ESPERANZA EBN008 omawiana w artykule.

Lampa UV do paznokci Esperanza EBN008

Esperanza EBN008 to urządzenie o mocy 40W, które sprawdza się w utwardzaniu lakierów hybrydowych, akrylowych i żelowych. Lampę wyposażono jest w 12 diod LED emitujących białe światło. Jest to stosunkowo mała ilość, przez co czas pracy może być wydłużony, ale cena jest wyjątkowo korzystna.

Diody są umieszczone w dolnej części wnętrza urządzenia. Sensor ruchu włącza produkt po umieszczeniu w nim dłoni oraz wyłącza po wyciągnięciu jej. Kształt zabudowanej „budki” ułatwia pracę ze sprzętem.

Wbudowany Timer odlicza czas pozostały do ukończenia procesu utwardzania. Urządzenie sprawdzi się w domowej pielęgnacji paznokci i zadowoli początkujących użytkowników.

Esperanza Diamond EBN007

Esperanza Diamond EBN007 dysponuje nawet większą mocą niż model wspomniany miejsce wyżej w naszym rankingu lamp UV do paznokci. Dzięki mocy 80 W równomiernie utwardza wszelkie lakiery: hybrydowe, akrylowe, żelowe oraz inne preparaty do paznokci utwardzane światłem UV.

Dla wielu będzie to jedna z najlepszych lamp UV do paznokci, ponieważ dużą moc można tu kupić w stosunkowo niskiej cenie. 36 wydajnych diod LED emituje białe światło o podwójnym zakresie fal 365 nm i 405 nm.

Jak przystało na dobrą lampę UV do paznokci, Esperanza Diamond EBN007 posiada sensor ruchu oraz wyświetlacz z czasem utwardzania.

Na zdjęciu znajduje się lampa do paznokci SUNONE PRO2 w kolorze białym.

Sunone PRO2

Jest to kolejna dobra lampa UV do paznokci o mocy 48W, która w krótkim czasie zapewnia precyzyjne utwardzenie produktów takich jak żele czy lakiery hybrydowe.

Technologia DUAL LED sprawia, że efekt końcowy utwardzania jest niezwykle równomierny. Co więcej, emitowane białe światło nie męczy oczu, dzięki czemu praca staje się przyjemniejsza.

Urządzenie wyposażone jest w 24 diody LED, które zostały odpowiednio rozmieszczone w celu zapewnienia odpowiedniego naświetlenia. Lampa posiada wbudowany sensor ruchu oraz timer, który można ustawić na czas 30, 60 lub 99 sekund.

Dodatkowym atutem jest tryb Low Heat Mode, dzięki któremu moc lampy rośnie. Sprawdza się on przy pracy z żelami budującymi i innymi produktami wymagającymi dłuższego utwardzenia. Elektroniczny wyświetlacz ukazuje pozostały czas pracy.

Wielkość lampy pozwala na swobodne umieszczenie w niej całej dłoni. Dodatkowo dolny panel urządzenia przytwierdzony jest na magnesy, przez co łatwo go odpiąć w celu wykonania zabiegu pedicure.

Na obrazku ukazana jest lampa do paznokci https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie-i-uroda/lampy-do-paznokci/lampa-uv-do-paznokci-oro-sun?gclid=CjwKCAiAqJn9BRB0EiwAJ1SztQEnrPOkn-azj-FPRnwrDGzPTLWGs88Pz3fOu40tvTo7_T8E4Rj_sBoCUZUQAvD_BwE w kolorze białym.

Lampa UV do paznokci Oro-Med Oro-Sun

Lampę UV/LED o mocy 48W wyposażono w technologię DUAL LED, która szybko i równomiernie utwardza zarówno żele, jak i lakiery hybrydowe. Timer pozwala ustawić czas na 10, 30, 60 lub 99 sekund, a po uruchomieniu sensora świeci nieprzerwanie do 120 sekund.

Tryb 99 sekund sprawia, że moc lampy stopniowo rośnie, co sprawdza się przy żelach budujących i podobnych produktach wymagających dłuższego czasu utwardzania. Sensor ruchu wykrywa moment umieszczenia dłoni w lampie i zaczyna pracę. Po jej wyciągnięciu następuje automatyczne wyłączenie.

Panel dolny posiada możliwość odpięcia, w celu wykonania zabiegu pedicure.

Sunone Salon 4

Sunone Salon 4 to kolejna dobra lampa UV do paznokci, którą wyposażono w technologię UV/LED o mocy 90W. Dodatkowo zastosowano DUAL LED, dzięki czemu proces utwardzania jest szybki i precyzyjny.

Lampa posiada wbudowany sensor ruchu oraz timer z możliwością ustawienia na 10, 30, 60 i 99 sekund. Po uruchomieniu sensora świeci bez przerwy przez 120 sekund. Tryb Low Heat Mode stopniowo zwiększa moc i sprawdza się przy zabiegach z użyciem produktów wymagających dłuższego utwardzania.

Co więcej, dolny panel lampy jest możliwy do usunięcia w celu aplikacji pedicure. Elektroniczny wyświetlacz ukazuje czas pozostały do ukończenia pracy. Dzięki przestronnej konstrukcji w urządzeniu bez problemu mieści się cała dłoń.

Na urządzeniu znajduje się lampa do paznokci ESPERANZA EBN005 w kolorze biało - czarnym.

Lampa UV do paznokci Esperanza EBN005

Choć w naszym rankingu lamp UV do paznokci znalazł się już jeden model tej marki, Esperanza EBN005 również zasługuje na uwagę. Urządzenie wyposażono w 36 diod LED, emitujących białe światło o łącznej mocy 54 W. Gwarantuje ono precyzyjne i równomierne utwardzanie produktów takich jak żele, lakiery hybrydowe czy też akrylowe w krótkim czasie.

O tym, że jest to dobra lampa UV do paznokci świadczy także fakt, że posiada sensor ruchu i wyświetlacz ukazujący czas pozostały do ukończenia pracy. Lampa sprawdzi się w samodzielnym wykonywaniu zarówno manicure, jak i pedicure, dzięki usuwanej dolnej części.

Ergonomiczny kształt urządzenia pozwala umieścić w nim całą dłoń, a wbudowany uchwyt gwarantuje swobodę przenoszenia i zmiany położenia lampy.

Zdjęcie prezentuje omawianą lampę LED Semilac 48/24W, która jest w kolorze białym.

Lampa LED do paznokci UV 48/24W Semilac

Pośró najlepszych lamp UV do paznokci trzeba wymienić także markę Semilac. Urządzenie wyposażone jest w technologię DUAL LED, która łączy ze sobą dwa rodzaje światła i pozwala na precyzyjne utwardzenie lakierów i żeli.

Lampa posiada tryb double power pozwalający na samodzielne zwiększenie mocy światła. Możliwe są 3 tryby utwardzania: 5, 30 lub 60 sekund. Ponadto wbudowano aż 30 energooszczędnych diod LED oraz sensor ruchu, który automatycznie uruchamia lampę w momencie umieszczenia w niej dłoni.

Odczepiany spód umożliwia wykonywanie zabiegów pedicure oraz ułatwia czyszczenie, a wbudowany wentylator zapewnia optymalne chłodzenie.

To jedna z najlepszych lamp UV do paznokci, zarówno do samodzielnego użytku, jak i zabiegów profesjonalnych.

Semilac Diamond Collection

Pośród najlepszych lamp UV do paznokci Semilac Diamond Collection wyróżnia się wyjątkowym, estetycznym kształtem i wysoką funkcjonalnością. Tryb Double Power oferuje możliwość ręcznego zwiększenia mocy światła, z kolei dzięki zastosowaniu technologii Dual Led mamy do czynienia z promieniami LED oraz UV.

Lampa oferuje 4 tryby utwardzania z estetycznymi przyciskami, które -podobnie jak konstrukcja – również są w kształcie diamentów:

  • 10 sekund i tryb pracy 36W/54
  • 30 sekund
  • 60 sekund
  • 90 sekund (tryb Low Heat Mode).

W trybie Low Heat Mode lampa stopniowo zwiększa moc, co minimalizuje ryzyko marszczenia się lakieru. Duży, elektroniczny wyświetlacz wskazuje czas do końca utrwalania.

Model sprawdzi się zarówno do manicure, jak i pedicure hybrydowego oraz żelowego.

Na zdjęciu znajduje się lampa Neonail LED 36W/48 LCD Display w kolorze białym, zawierająca czarne elementy.

Lampa Neonail LED 36W/48 LCD Display

W rankingu lamp UV do paznokci musiała znaleźć się także topowa marka Neonalil, choć ich lampa nie należy do najtańszych, podobnie jak Semilac.

Lampa daje możliwość wyboru spośród 5 trybów pracy:

– 10 sekund

– 30 sekund

– 60 sekund

– 99 sekund – Low Heat Mode – system zapewniający stopniowe zwiększanie mocy w celu dokładnego utwardzenia

Double Power – podwojenie mocy urządzenia

Co więcej, wbudowany sensor ruchu uruchomi urządzenie automatycznie po umieszczeniu w nim dłoni i będzie pracować przez maksymalnie 120 sekund. Wyłączenie nastąpi zaraz po wyciągnięciu ręki.

Cyfrowy wyświetlacz ukazuje czas pozostały do zakończenia wybranego trybu pracy, wysuwany spód umożliwia wykonanie zabiegu pedicure.

Lampa wyposażona jest w 36 diod LED, które precyzyjnie utwardzają różnego rodzaju produkty takie jak żele, lakiery hybrydowe czy też akrylowe.

Podobnie jak Semilac, model od Neonail to jedna z najlepszych lamp UV do paznokci do użytku profesjonalnego i domowego.

Na zdjęciu znajduje się Lampa UV/LED SUN S9

Clavier Q12

Clavier Q12  to produkt o zaskakująco dużej mocy, która wynosi aż 120W. Fakt ten sprawia, że jest to jedna z najlepszych lamp UV do paznokci do użytku profesjonalnego, która zapewni niezwykle sprawne i równomierne utwardzanie produktów.

We wnętrzu strategicznie umieszczone zostały 42 diody LED, które są przyczyną efektywnej pracy. Lampa posiada wbudowany sensor ruchu oraz timer 10, 30, 60 i 99 sekund.

Tryb 1/2 sprawia, że lampa świeci połową mocy. Jest on zalecany do pracy z żelami budującymi i innymi aplikacjami wymagającymi długiego czasu naświetlania. Żywotność urządzenia szacowana jest na 500,000 godzin, przez co będzie ona służyć długie lata.

Dodatkowym atutem jest wbudowany uchwyt, który ułatwia przenoszenie i przestawianie lampy. Ponadto w zestawie znajduje się również zasilacz zapewniający stałe napięcie.

Najlepsze lampy UV do paznokci – podsumowanie

Lampy UV LED do paznokci mogą być rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się estetycznym i długotrwałym efektem zarówno na dłoniach, jak i stopach, bez konieczności wychodzenia z domu.

Szeroka gama produktów pozwala na dobór urządzenia idealnego, które będzie spełniało wszystkie wymagania. Lampy dostępne są w wielu przedziałach cenowych, co pozwala na rozpoczęcie przygody z domową pielęgnacją paznokci bez konieczności wydawania zbyt dużej kwoty.

Dodatkowo duża część znanych producentów oferuje zestawy startowe, zawierające wszelkie niezbędne produkty, które pozwolą na samodzielne wykonanie dowolnego zabiegu.

Decydując się na zakup któregoś z modeli, który znalazł się w naszym rankingu lamp UV do paznokci musisz jednak mieć na uwadze fakt, że są to urządzenia, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, a nawet powodować zwiększenie ryzyka raka skóry.

Sprawdź również: Jak wybrać frezarkę do paznokci?

#materiałreklamowy

5/5 - (1 vote)