• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Ładowarka bezprzewodowa to przydatny sprzęt, niemniej podniesie twoją wygodę tylko wtedy, gdy wybierzesz dobrej klasy model. Jak kupić mądrze?

Absolutna podstawa: ładowarka, która cię interesuje, musi obsługiwać twój telefon. Przed zakupem upewnij się, że tak jest, bo zdarza się, że ładowarki nie obsługują starszych modeli, mimo że w teorii powinny.

Jeśli twój smartfon wykorzystuje standard Qi, prawdopodobnie nie będziesz miał żadnego problemu z kompatybilnością. Większość, jeśli nie wszystkie ładowarki bezprzewodowe, obsługują ten standard.

Druga istotna kwestia: ładowanie, gdy telefon jest w etui. Jeśli chcesz zwiększyć swoją wygodę, wybierz taką ładowarkę, która umożliwia ładowanie smartfona bez wyjmowania go z etui. W innym razie będzie to dość uciążliwe, bo za każdym razem, gdy będziesz chciał naładować telefon, będziesz musiał wyciągać go z etui/obudowy. Jeśli tak trzeba robić, większość osób wybiera ładowanie przewodowe – jest z tym mniej zachodu.

Poza tym sprawdź, z jaką prędkością dana ładowarka dostarczy zasilanie do twojego urządzenia. W zależności od modelu, jak również samego telefonu, jest z tym różnie. Jeśli zależy ci na szybkim ładowaniu, wybierz taką, która oferuje co najmniej 7 W mocy.

Sprawdź też, jakiego rodzaju okablowanie dołącza producent. Szybkie ładowanie to głównie standard Quick Charge 2.0 lub 3.0. Przewody i ładowarki, które obsługują taki tryb, mają zwykle stosowne oznaczenie na opakowaniu lub w specyfikacji technicznej. Zdarza się, że producent dołącza kiepski przewód do zestawu i trzeba osobno kupić taki, który zapewni szybsze ładowanie.

Zobacz: Ping test

Poza tym niektóre osoby chcą używać telefonu w trakcie ładowania. Jest to utrudnione, gdy ten leży na podstawce, dlatego producenci oferują również stojaki. Dzięki temu telefon może być w pozycji pionowej i poziomej – na stojaku. Wtedy możemy go ładować, ale też podglądać powiadomienia czy odtwarzać wideo lub wykonywać inne czynności.

Ładowarka bezprzewodowa – polecane modele

Belkin Boost Up Wireless Charging Stand

Ładowarka bezprzewodowa – Belkin Boost Up Wireless Charging Stand

Ta podstawka do ładowania Belkina to jedna z najlepszych, jakie znajdziesz na rynku. Ma do 10W mocy, ładuje iPhone’a z mocą 7,5W i telefony Samsunga z maks. 9W. Wszystkie inne urządzenia obsługujące standard Qi ładuje z mocą 5W. Z kolei telefony LG, Sony i inne ładuje z mocą 10W.

Masz telefon w etui i nie wiesz, czy wtedy będzie też ładowany? Producent zapewnia, że ładowanie bezprzewodowe odbywa się nawet wtedy, gdy etui ma do 3 mm grubości. Jeśli jest grubsze, będziesz musiał je zdjąć na czas ładowania.

Podstawka jest też solidnie wykonana, a ładowanie możliwe jest w trybie pionowym lub poziomym. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia w trakcie ładowania, np. odtwarzając wideo. Dodatkowo podstawka ma przydatny wskaźnik LED, który informuje o poziomie naładowania.

Cena: ok. 170 zł

Nanami Fast Wireless Charger

Nanami Fast Wireless Charger

A oto ładowarka bezprzewodowa bez udziwnień. Sprzęt dla osób, które szukają prostej ładowarki, za którą nie przepłacą. Ma ona konstrukcję typowej podstawki, która pozwala na pracę z niemal każdym iPhone’em i telefonem z Androidem. Smartfona naładujemy również w pozycji pionowej lub poziomej.

Nanami ładuje w szybkim trybie do 10 W, choć dotyczy on głównie wybranych telefonów Samsunga. Dla iPhone’a jest tutaj 7,5 W.

Sprawdź: Test szybkiego pisania

Co istotne, producent zapewnia, że ładowarka nigdy nie “przeładuje” lub nie przegrzeje telefonu. Ma odpowiednią funkcję zabezpieczającą, która chroni przed tego typu problemami. Możemy też ładować telefon w sypialni, bez obaw o to, że diody LED będą nam przeszkadzać w zasypianiu (dotyczy fanów zasypiania w całkowitej ciemności). Nanami ma wskaźnik LED, który automatycznie wyłącza się po 10 sek.

Biorąc pod uwagę, że ładowarka kosztuje zaledwie 60 zł, to zdecydowanie jedna z najlepszych na rynku.

Cena: ok. 60 zł

Belkin 3-in-1

Belkin 3-in-1

I kolejna ładowarka 3-w-1, którą docenią fani Apple’a. Do tego cechuje się wysoką jakością wykonania, co sprawia też, że jest dość droga.

Sprzęt Belkina naładuje iPhone’a z mocą do 7,5 W, ale też bez trudu zapewni zasilanie dla słuchawek AirPods oraz zegarka Apple Watch – tutaj otrzymamy moc 5 W.

Podobnie jak inne ładowarki, tutaj również naładujesz telefon bez wyjmowania go z etui (grubość do 3 mm). Najczęściej oznacza to, że musisz mieć etui Apple, niemniej w sprzedaży są również modele innych producentów, które nie przekraczają tej grubości.

Jeśli nie fakt, że cena jest tutaj naprawdę wysoka, byłaby to prawdopodobnie najlepsza na rynku ładowarka do sprzętów Apple.

Cena: ok. 600 zł

Apple MagSafe charger

Apple MagSafe charger

Masz iPhone’a XR, XS, X lub nowszego? Apple oferuje oficjalną, własną ładowarkę bezprzewodową MagSafe charger. Wykorzystuje ona magnes do mocowania, aby łatwo “przyczepić” do niej telefon. Nie ma tutaj żadnego zastanawiania się, czy telefon aby na pewno się ładuje, gdy położymy go na ładowarce. Jeśli został “przyczepiony” magnesem – jest ładowany.

MagSafe dostarcza do 15W mocy do iPhone’a 12, 12 Pro lub 12 Pro Max. To dwukrotnie więcej niż większość ładowarek jakie znajdziemy na rynku. Model iPhone 12 mini jest natomiast ograniczony do 12W.

Do tego ładowarka współpracuje ze słuchawkami Apple AirPods i etui do AirPods. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz wykorzystać maksimum możliwości ładowarki, potrzebujesz zasilacza USB-C o mocy 20W (99 zł). To właśnie wtedy uzyskasz najlepsze wyniki.

Cena: ok. 170 zł

Logitech Powered 3-in-1 dock

Logitech Powered 3-in-1 dock

Świetna ładowarka 3-w-1 do sprzętów Apple’a. Prawdopodobnie jedna z najlepszych dla osób, które mają iPhone’a, słuchawki AirPods i zegarek Apple Watch. Pozwala na ładowanie trzech urządzeń jednocześnie, więc możemy je po prostu wygodnie podłączyć do stacji i rozpocząć ładowanie.

Stacja obsługuje zasilanie 7,5 W dla iPhone’ów i 10 W dla telefonów z systemem Android. Jej ogólna konstrukcja jest nieco bardziej masywna niż produkty konkurencji, ale mimo wszystko i tak nie zajmuje dużo miejsca na biurku czy stoliku nocnym. No i odpada nam konieczność stosowania trzech oddzielnych ładowarek.

Ranking: Notatnik online

Do stacji możemy podłączyć również iPhone’a bez wyjmowania go z etui, pod warunkiem, że nie ma ono grubości powyżej 3 mm. Sama konstrukcja stojaka stacji Logitech ułatwia również korzystanie z telefonu w trakcie jego ładowania. Niestety cena jest dość wysoka.

Cena: ok. 480 zł

Oakywood – drewniana ładowarka bezprzewodowa Qi

Oakywood - drewniana ładowarka bezprzewodowa Qi

Jesteś fanem drewna? Oakywood to ręcznie wykonana, w dodatku w Polsce, ładowarka bezprzewodowa. Jest z litego drewna i stali nierdzewnej i wykorzystuje standard Qi.

Producent oferuje ją w dwóch wersjach kolorystycznych: orzech i dąb. Ładowarka współpracuje natomiast z wieloma telefonami, a konkretnie: Apple iPhone 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12 Pro Max / 12 Pro / 12 / 12 Mini, Samsung Galaxy S20, S20+, Note 10, S10, S10+, S10e, S9, S9+, Note 5, Note 8, Note 9, S8, S8+, S7, S7 Active S7 Edge, S6, S6 Edge oraz Google Pixel 3, 3XL, 4, 4XL. Do tego obsługiwane są również wszystkie urządzenia wykorzystujące standard Qi.

Jak twierdzą klienci, ładowarka ma bardzo przyjemną w dotyku powierzchnię, ponieważ została wykończona naturalnymi olejami i woskami. Ma też dość ciekawy, geometryczny kształt.

Cena: ok. 300 zł

Samsung Wireless Charger Duo Black

Ładowarka bezprzewodowa

Na świecie nie brakuje fanów Samsunga – dla takich osób polecamy ładowarkę tego producenta. Ładowarka doskonale sprawdzi się we współpracy z takimi smartfonami jak Galaxy z serii S, tym bardziej że zapewnia szybsze ładowanie niż poprzednie wersje. Jak przekonuje firma, ten model “ładuje telefon szybciej niż poprzednie bezprzewodowe ładowarki Samsung, dzięki czemu możesz wrócić o 100% szybciej do pracy”.

Do tego możemy tutaj ładować jednocześnie telefon i zegarek. Samsung przekonuje, że naładujemy w tym samym czasie np. Galaxy S10e, S10 lub S10+ oraz Galaxy Active Watch.

W ładowarce znajdziesz dwa odrębne obszary ładowania. Dzięki temu łatwo naładujesz dwa telefony, telefon i zegarek Galaxy lub dowolną inną konfigurację, której potrzebujesz.

Ponieważ jest ona zaprojektowana do pracy w standardzie Qi, ta ładowarka ułatwia też ładowanie innych urządzeń.

Cena: ok. 260 zł

Ładowarka bezprzewodowa – podsumowanie

Wybierz taką ładowarkę, która odpowiada twoim potrzebom. Weź pod uwagę rzeczy, o których napisaliśmy, a na pewno nie pożałujesz decyzji. Oprócz tego pamiętaj, że oferty często się zmieniają, co oznacza, że niektóre ładowarki mogą być obecnie znacznie tańsze/droższe. Zachęcamy do korzystania z porównywarek cen, aby znaleźć najbardziej korzystne cenowo produkty.

Oceń ten post