• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Lampy biurkowe to oświetlenie zadaniowe. Możesz wybrać swój model bazując wyłącznie na estetyce, ale prawda jest taka, że przy zakupie warto zwrócić uwagę także na bardziej istotne cechy urządzenia.

W dzisiejszym materiale znajdziesz podpowiedzi jaki model pośród najciekawszych nowoczesnych lampek na biurko warto wybrać dla oczu, które łatwo się męczą, małych przestrzeni czy do czytania książek.

Najlepsza lampa biurkowa – jak wybrać?

Przy wyborze najlepszej lampy biurkowej dla siebie warto, żebyś zwrócił uwagę na takie aspekty jak rodzaj oświetlenia, temperatura barwowa, jasność światła i możliwość dowolnego nakierowania źródła światła.

Rodzaj światła

Nowoczesne lampki na biurko zazwyczaj są wyposażone we wbudowane diody LED lub umożliwiają zamontowanie żarówki LED. To rozwiązanie ma przewagę nad tradycyjnymi żarówkami, ponieważ oferuje dłuższą żywotność i często także regulację temperatury barwowej oraz intensywności oświetlenia.

ranking lampek biurkowych - najlepszy model

Temperatura barwowa i intensywność światła

Dobre lampki na biurko mają za zadanie minimalizować kontrast pomiędzy obiektem, na którym się skupiasz, a jego otoczeniem. W ten sposób ograniczasz wytężanie wzroku, dzięki czemu oczy mniej się męczą. Możliwość regulacji intensywności oświetlenia pozwoli Ci dopasować światło idealnie do czynności, które wykonujesz przy biurku.

Z kolei temperatura barwowa może mieć kluczowy wpływ na poziom motywacji lub poczucie senności. Wartości pomiędzy 2800 K, a 3000 K (tradycyjne żarówki) tworzą relaksującą atmosferę. O ile takie rozwiązanie będzie korzystne w strefie odpoczynku, tak może obniżać produktywność w miejscu pracy.

Najbardziej uniwersalna jest barwa utrzymana w okolicy 4000 K. Nie przyczynia się do zwiększenia senności w ciągu dnia, jest przyjemna dla oczu i pozwala na zachowanie pełni produktywności.

Światło prawie całkiem białe, bliskie światłu słonecznemu w pogodny dzień, mieści się w zakresie 5500 – 6000 K. Taka temperatura barwowa wpływa motywująco i może zwiększać skuteczność pracy.

Regulacja ramienia

To w jaki sposób światło pada na biurko może mieć istotny wpływ na zmęczenie oczu. Warto znaleźć takie ustawienie, żeby lampa nie odbijała się w ekranie monitora, jeśli pracujesz na komputerze. Światło powinno padać za ekran komputera. Dobrze byłoby też gdyby swoją intensywnością było zbliżone do jasności monitora.

Możliwość łatwej zmiany ustawienia kąta padania światła pozwoli Ci w dowolnym momencie dopasować lampę do czynności, którą chcesz wykonać. Jeśli podczas pracy musisz zająć się dokumentami – elastyczny korpus lampki biurkowej będzie dużym udogodnieniem.

ranking lampek biurkowych 2022

Ranking lampek biurkowych [TOP 5]

Model Cena Żywotność diod LED Strumień świetlny Zakres temperatury barwowej [K] Zalety Gdzie kupić?
Activejet Future 139,00 zł 30 000 h 350 lm 2800 – 5500 duży zakres regulacji temperatury barwowej
Activejet Technic 249,00 zł 20 000 h 200 lm 3750 – 4250 monitorowanie godziny, daty, temperatury, budzik, organizer
Tracer Elegant Gold 109,00 zł b.d. b.d. 3000 - 6500 duży zakres regulacji temperatury barwowej
Master LED Ida 65,00 zł 35 000 h 200 lm 5000 monitorowanie godziny, temperatury, budzik
Activejet Orion 82,00 zł 20 000 h 250 lm 3700 – 4200 regulacja temperatury barwowej

Ranking lampek biurkowych [TOP 5]

Activejet Future

Ranking lampek biurkowych otwiera model Activejet Future. Ta lampka oferuje możliwość dopasowania pożądanej barwy światła w zakresie między 2800 K, a 5500 K. To sprawia, że może być idealną odpowiedzią na potrzeby tych, którzy w ciągu dnia chcą stworzyć idealne warunki do pracy, a wieczorem – perfekcyjny klimat do relaksu i odprężenia czy ulubionej książce. Wystarczy, że wybierzesz jeden z trzech trybów oświetlenia za pomocą przycisku.

Activejet Future to model z wbudowanym akumulatorem, zasilanym przewodem USB. Komfort użytkowania zapewnia również ramię, które jest ruchome w dwóch miejscach.

Ranking lampek biurkowych - jak wybrać najlepszą

Activejet Technic

Activejet Technic wyróżnia się funkcjonalnością, którą docenią nawet pedanci. Nowoczesny wyświetlacz LED wbudowany w podstawę lampy wskazuje nie tylko godzinę, ale i datę oraz temperaturę otoczenia. Możesz także korzystać z funkcji budzika oraz podręcznego organizera, w którym możesz przechowywać wszelkie przybory biurowe.

Potrzebujesz lampki, którą mógłbyś zabrać ze sobą wszędzie? Nie bez powodu umieściliśmy ten model w dzisiejszym rankingu lampek biurkowych. Activejet Technik składa się do wielkości pudełka. Ponadto, podobnie jak model opisywany wyżej, wbudowany akumulator pozwala na ładowanie kablem USB – gdziekolwiek jesteś.

Ten model oferuje temperaturę barwową regulowaną w okolicy 4000 K, co oznacza, że odpowie oczekiwaniom zarówno tych, którzy lubią nastrojowe, ciepłe światło, jak i tych, którzy najlepiej czują się w świetle zimnym. Będzie świetnym wyborem dla tych, którzy lubią organizować swoją pracę, jak i tych, którzy dopiero chcieliby się tego nauczyć.

Tracer Elegant Gold

Tracer Elegant Gold mógłby stanowić konkurencję dla modelu, który zajął pierwsze miejsce w naszym zestawieniu polecanych lampek biurkowych. Oferuje szeroki zakres regulacji temperatury barwowej (3000 K – 6500 K) i trzy stopnie regulacji natężenia światła.

Regulacja kąta nachylenia jest jednak w tym przypadku bardziej ograniczona niż w modelu Activejet Future ze względu na konstrukcję lampy. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie uwzględniające elegancki design, na który zdecydowano się kosztem elastyczności ramienia lampy. Mimo to, model zdecydowanie jest jednym z ciekawszych pośród dobrych lampek na biurko.

Master LED Ida

Wysoką funkcjonalność zapewnia także model Master LED Ida. Postanowiliśmy umieścić go w naszym rankingu lampek biurkowych z adnotacją, że decydując się na tańsze urządzenie, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami w użytkowaniu. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku wielu innych tanich i dobrych lampek na biurko bezprzewodowych, czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu jest ograniczony do 4 godzin. Z kolei samo ładowanie wynosi 2 godziny.

Master LED Ida oferuje jednak szereg udogodnień, które nadrabiają za krótki czas działania. Jeśli nie pracujesz przy świetle lampki dłużej niż 4 godziny, któreś z nich na pewno Ci się spodoba. Lampka oferuje funkcję alarmu, a ekran wyświetla godzinę i temperaturę. Intensywność diod możesz regulować, podobnie jak temperaturę barwową i kąt nachylenia ramienia. Wszystkie zmiany wprowadzasz na dotykowym panelu umiejscowionym w podstawie.

Ranking lampek biurkowych - do pracy i dla dziecka

Activejet Orion

Wśród nowoczesnych lampek na biurko chcielibyśmy wyróżnić jeszcze jeden tańszy model, który mimo niskiej ceny nie odstaje od pozostałych polecanych lampek biurkowych.

Activejet Orion, podobnie jak wspomniany nieco wyżej w rankingu lampek biurkowych Activejet Technic, pozwala na regulację temperatury barwowej w okolicy 4000 K. Ten model także jest ładowany za pomocą kabla USB, a jego bateria trzyma co najmniej 3 godziny.

Wygodne ustawianie lampki umożliwia elastyczne ramię, z kolei lekka konstrukcja pozwala łatwo przenosić urządzenie tam, gdzie akurat jest potrzebne. Górny element emitujący światło przestawisz o 360 stopni, a dolną część o 180.

Polecane lampki na biurko – podsumowanie

Wielu z nas pracując przy biurku korzysta wyłącznie z oświetlenia sufitowego. Tymczasem zaleca się, by światło górne było uzupełnione światłem akcentującym i zadaniowym. Nie tylko dla utrzymania przyjemnej atmosfery, ale przede wszystkim, by zachować równowagę pomiędzy światłem i cieniem.

Otoczenie biurka, przy którym pracujesz nie powinno być oświetlane wyłącznie światłem ekranu komputera. Kontrast pomiędzy jakimkolwiek obiektem, na którym się koncentrujesz, a otoczeniem powinien być minimalizowany. Takie rozwiązanie jest najbardziej odprężające dla oczu.

Najlepszą lampą biurkową będzie zatem ta, która pozwoli Ci ograniczyć kontrast światła na biurku. By mieć możliwość dopasowania oświetlania do każdej czynności warto wybrać model, który pozwala regulować intensywność oraz barwę światła.

#materiałreklamowy

Oceń ten post