Klasyczne myjki do okien znacznie ułatwiają wiosenne porządki. Sprawiają, że mycie szyb, kabin prysznicowych, kafli i wielu innych powierzchni staje się wręcz satysfakcjonujące. Co jeśli ten sam efekt byłby możliwy do uzyskania bez żadnego wysiłku?
Chcesz załatwić kwestię mycia tego typu powierzchni raz na zawsze? Wybierz automatycznego robota do mycia okien. Coraz pewniej wkraczają w nasze codzienne życie, dlatego przygotowaliśmy ranking robotów do mycia okien. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz jak wybrać model idealny do Twoich potrzeb.
Spis treści
- 1 Najlepszy robot do mycia okien – jak wybrać sprzęt dobrej jakości?
- 2 Ranking robotów do mycia okien – TOP 15
- 3 Jak działają roboty do mycia okien?
- 4 Czy warto kupić robota do mycia okien?
- 5 Czy roboty do mycia okien mogą spaść?
- 6 Dobry robot do mycia okien – na co zwrócić uwagę?
- 7 Najlepsze roboty do mycia okien – o tym musisz pamiętać!
Najlepszy robot do mycia okien – jak wybrać sprzęt dobrej jakości?
Chcąc wybrać dobrego robota do mycia okien, warto sprawdzić przede wszystkim takie parametry jak moc ssania (Pa). Duża siła ssąca będzie charakterystyczna dla mocnych silników. Im większa moc, tym szybsze i łatwiejsze mycie. Do istotnych kwestii należy też długość kabla oraz czy robot jest przystosowany do szyb bez ram, jeśli takie posiadasz.
To, co sprawia, że robot jest dobrej jakości to w głównej mierze silnik. Silnik wpływa na siłę ssania, ale też między innymi na głośność pracy urządzenia oraz przyczepność. Najlepsze roboty do mycia okien mają więc bardzo dużą wartość Pa, a jednocześnie są bardzo ciche.
Standardem dla dobrych jakościowo urządzeń jest hałas nieznacznie przekraczający 70 dB. Warto zwracać uwagę na tą wartość przy zakupie robota do szyb. Bo choć jest używany rzadziej niż odkurzacz, jego głośna i długotrwała praca może szybko stać się uciążliwa.
Kolejną cechą, która wyróżnia lepszej jakości sprzęt jest technologia AI. Prostsze modele będą używały losowych tras, podczas gdy te bardziej zaawansowane technologicznie będą posiadały zestaw czujników, który zwiększy wydajność pracy urządzenia.
Obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem są czujniki laserowe, które precyzyjnie odmierzają odległość i szerokość, a także wykrywają krawędzie. Przydatny jest także czujnik nacisku, który zapewnia, że robot poprawnie przylega do powierzchni.
Robot do mycia okien Hobot 388
Ranking robotów do mycia okien – TOP 15
Tworząc ranking robotów do mycia okien, wśród najważniejszych parametrów uwzględniliśmy głośność pracy urządzenia i moc ssania. Szczególny nacisk położyliśmy także na takie funkcje jak zabezpieczenia przed upadkiem i wykrywanie krawędzi szyb. W nowym budownictwie coraz częściej spotykamy balustrady pozbawione ram. Czujniki krawędzi mogą przydać się także w przypadku nowoczesnych kabin prysznicowych.
W opisach poszczególnych modeli znajdziesz szczegółowe informacje o trybach pracy, rodzaju zasilania, a także rodzajach obsługiwanych przez robota powierzchni. Funkcjonalność tych urządzeń w istocie rzadko ogranicza się wyłącznie do czyszczenia okien.
Ecovacs Winbot W1 PRO
Ecovacs Winbot W1 PRO to model nowszy, czyli jeszcze lepszy niż Winbot X. Pojawił się w maju bieżącego roku i od tego momentu zbiera same pozytywne opinie. W 30 minut jest w stanie wyczyścić obszar do 20 m², a pomaga w tym technologia natrysku krzyżowego.
Cztery czujniki wykrywania krawędzi i technologia antykolizyjna zapewniają, że robot nie spadnie, ani nie uderzy w klamkę. Skutecznie opracowana ścieżka czyszczenia i ruch posuwisto – zwrtony gwarantują świetne efekty nawet w przypadku małych okien.
Robot inteligentnie dostosowuje trasę czyszczenia nawet w 0,02 sekundy, tuż po tym jak wykryje krawędź lub przeszkodę. Jednak, jak przystało na jeden z najlepszych robotów do mycia okien, 8-poziomowy, wszechstronny system bezpieczeństwa dodatkowo zabezpiecza urządzenie.
Mamibot W120-F Spray
Mamibot W120-F od niedawna uzupełnia ofertę marki Mamibot, oferując automatyczne rozpylanie wody jako wsparcie w czyszczeniu szyb. Zbiornik na wodę jest sterowany elektronicznie, a regulacja mocy ssącej pomiędzy 2000 Pa, a 2600 Pa odbywa się automatycznie – zależnie od wykrytego rodzaju zabrudzenia.
To co wyróżnia model W120-F Spray pośród pozostałych polecanych robotów do mycia okien Mamibot to jednak przede wszystkim fakt, że posiada czujnik krawędzi. Możesz więc bez obaw używać go na bezramowych szybach balkonów czy kabinach prysznicowych. Co ciekawe, ten model jest polecany także do mycia bezfugowych podłóg.
Mamibot W120-F Spray nie zajął jednak trzeciego miejsca w naszym rankingu robotów do mycia okien tylko ze względu na ciekawe funkcje. To dobry robot do mycia okien także dlatego, że został opracowany w sposób przemyślany i funkcjonalny.
Przykładowo zbiornik na wodę nigdy nie będzie dla Ciebie zmartwieniem, bo 150 ml wody wystarczy nawet na 60 – 80 minut spryskiwania. 8 rozproszonych dysz rozpyla wodę na powierzchnię w sposób ciągły, dzięki czemu technologia ma wysoką skuteczność.
Hobot 2S
Hobot 2S to jeden z najdroższych automatycznych robotów do mycia okien w ofercie Hobot, a jednocześnie model najbardziej udoskonalony. Podwójna dysza ultradźwiękowa nebulizuje wodę w mgłę o rozmiarze 15μm, co zapewnia większą skuteczność mycia szyb i minimalizację smug.
Niezawodna konstrukcja, wyposażona w automatycznie regulowaną podkładkę pneumatyczną, zapewnia pełnię bezpieczeństwa użytkowania. To także dzięki niej Hobot S2 radzi sobie z drobnymi nieszczelnościami i płynnie pracuje na różnorodnych powierzchniach. Dedykowany czujnik wykrywa także krawędzie okien bezramowych.
O tym, że Hobot-2S zasługuje na to, żeby znaleźć się pośród najlepszych robotów do mycia okien świadczy także fakt, że jest bardzo pragmatycznie zaprojektowany. Posiada na przykład dłuższą ściereczkę czyszczącą, dzięki której może docierać w głąb narożników okien. 1m² szyby czyści 2,4 minuty.
Instalując aplikację możesz na bieżąco, automatycznie aktualizować oprogramowanie, a dodatkowo co 3 miesiące dostaniesz przypomnienie, że dla utrzymania okien w czystości, powinieneś uruchomić swojego robota.
Hobot R3
Hobot R3, dostępny w tej samej kategorii cenowej, także ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o skuteczność oraz zastosowane technologie. Model oferuje podwójny system spryskiwania ultradźwiękowego, dysponuje dużą mocą ssania, ma trasy sterowane przez AI, a także czujniki zmiany ciśnienia do wykrywania ram okiennych i spersonalizowane wskazówki głosowe.
Generowane przez urządzenie cząsteczki o średnicy 15um mają za zadanie rozpuszczać wszelkie zabrudzenia na szybach. Dzięki temu robot zużywa zaledwie 1,3 ml wody na 1 m2 powierzchni.
Na skuteczność mycia wpływ mają także dwie okrągłe nakładki mikrofibry, które obracają się w przeciwnych kierunkach, bezszczotkowy silnik i solidny, metalowy wentylator. Za wygodę obsługi odpowiada z kolei aplikacja HOBOT App, pilot zdalnego sterowania, jak i przycisk Easy Start na urządzeniu.
Ciekawostką jest funkcja Kreatywny Głos, która pozwala użytkownikom zastąpić domyślną odpowiedź głosową dowolnym głosem.
Hobot 388
Hobot 388 to kolejny dobry robot do mycia okien, który sprawdzi się na każdej powierzchni o minimalnej wielkości 35 x 35 cm. Wyróżnia go ultradźwiękowy spryskiwacz wody, który tworzy mgłę o gęstości 15 μm. Urządzenie posiada także system nawigacji z AI Technology V 4.0 i System Zasilania Nieprzerwanego, który zapobiega upadkowi z wysokości do 20 minut od utraty zasilania. Prędkość czyszczenia urządzenia wynosi 4 min/m².
Robotem możesz sterować za pomocą smartfona lub pilota. Posiada trzy tryby automatyczne i tryb manualny, a także funkcję dwukrotnego czyszczenia na wypadek uporczywych zabrudzeń. Czujniki kontrolne wykrywają ramy okna i przeszkody.
Hobot 388 poradzi sobie z szybami każdej grubości, a także z powierzchniami szorstkimi. Może pracować na płytkach, lustrach i kabinach prysznicowych.
Hobot 298
Hobot 298, podobnie jak wspomniany wyżej model 388, może pracować przez ciągłe 20 minut, ale ładuje się dłużej. Czas ładowania robota Hobot 388 wynosi 1,3 godziny podczas gdy model 298 ładuje się do 5 godzin. Czy mimo to warto się na niego zdecydować?
20 minut to wystarczająca ilość czasu na umycie szklanego balkonu i większości innych domowych powierzchni. Warto zauważyć, że okna myjemy stosunkowo rzadko więc długi czas ładowania nie będzie odczuwalnym problemem.
Jest jeszcze jedna kwestia, która sprawia, że Hobot 298 jest wart wymienienia pośród najlepszych robotów do mycia okien. Jako robot ultradźwiękowy nebulizuje wodę zmieniając ją w mgłę o gęstości 15 mikrometrów. To rozwiązanie ma pomóc w rozpuszczaniu kurzu i polerowaniu okien bez pozostawiania smug.
Dozownik detergentu umożliwia jednak także zastosowanie płynu w przypadku najcięższych zabrudzeń. Praca robota do mycia okien może być monitorowana i sterowana za pomocą aplikacji. Technologia SI w modelu Hobot 298 jest zdolna do automatycznego wykrywania krawędzi szyby.
Hutt DDC55
Jak na jeden z tańszych robotów do mycia okien, Hutt DDC55 zbiera bardzo pozytywne opinie. Użytkownicy, którzy się na niego zdecydowali chwalą sobie jego skuteczność – nie tylko na szybach, ale i glazurze.
Producent zapewnia, że Hutt DDC55 bez problemu poradzi sobie z płytkami, drewnianymi drzwiami, stalą nierdzewną oraz marmurem. Dwa rodzaje sterowania ułatwiają współpracę z urządzeniem – można kontrolować jego pracę za pomocą przycisku na obudowie albo zdalnie, dzięki załączonemu pilotowi.
Bezszczotkowy silnik NIDEC, produkowany w Japonii, generuje ciśnienie 3400 Pa i niski poziom hałasu (65 dB). Czas pracy na baterii wynosi 20 minut, co pozwala na umycie 6.6 m² powierzchni. Do zalet modelu należy zaliczyć także czujnik wykrywania krawędzi.
Mamibot W110-P
Mamibot W110-P, czyli piąta generacja modelu, jest wyposażona w opatentowane funkcje PumpedTM Water Spray. Oznacza to, że ten robot ma systemy automatycznego rozpylania wody, ale także inteligentnego planowania. Wbudowany zbiornik ma pojemność 50 ml.
Podwójne nakładki obrotowe są dokładne i wydajne. Skutecznie usuwają kurz, a nawet uporczywe plamy. Efektywność pracy ten model zawdzięcza także silnikowi o dużej mocy, który przekłada się też na dużą moc ssącą.
Mamibot W110-P może planować oraz czyścić w trybach „Z”, „N” lub „Z”+”N”, a także jest w stanie uniknąć zablokowania się przy klamce okiennej. Dzięki wbudowanym czujnikom robot porusza się do tyłu po wykryciu bezramowej krawędzi szkła czy też zatrzasku blokady okna.
Model sprawdzi się na wszelkiego rodzaju szklanych powierzchniach prócz tych, które są pochylone w kierunku poziomym od dołu do góry.
Hester M2-PRO
Hester M2-PRO to stosunkowo świeży produkt na rynku, ale zapowiada się bardzo ciekawie. Póki co zbiera same pozytywne opinie. Choć dość wysoka cena może powstrzymywać, ten bardzo dobry robot do szyb jest od razu gotowy do pracy – obsłużysz go zarówno z poziomu przycisku na korpusie, jak i za pomocą pilota.
Silne ssanie, 3 tryby ruchu oraz możliwość wyboru sposobu spryskiwania wodą: automatycznego i ręcznego sprawiają, że praca z tym urządzeniem jest łatwa i przyjemna. W zestawie znajdują się 5-warstwowe, jakościowe ściereczki z mikrofibry, które można prać w pralce. Jego szybkość czyszczenia wynosi 2.5 minuty na m2, a czas podtrzymania baterii UPS sięga 25 minut.
Cecotec Conga WinDroid 970
Ciekawą propozycją pośród najlepszych robotów do mycia okien jest też Cecotec Conga WinDroid 970. Model, wyposażony w mop wibracyjny, 5 trybów czyszczenia i inteligentną nawigację, oferuje wysoką skuteczność mycia, ale i odkamieniania, drenowania, ścierania i suszenia. To możliwe dzięki technologii Advance Clean 5, czyli 5-stopniowego czyszczenia.
2-godzinne ładowanie sprawia, że urządzenie działa około 20 minut. Dedykowana aplikacja pozwala zdalnie kontrolować i monitorować jego pracę. Wydajność robota pozwala na stosowanie go na powierzchniach nawet 50 m2.
Xiaomi Hutt DDC55
Xiaomi Hutt DDC55 wyróżnia się pośród polecanych robotów do mycia okien wysoką siłą ssącą. Ta, jak wiadomo, ma największy wpływ na skuteczność urządzenia. Wartość siły ssącej i cicha praca jest zasługą silnika NIDEC importowanego z Japonii.
Co prawda model Hutt DDC55 nie nadaje się do szyb pozbawionych krawędzi, ale sprawdzi się na takich powierzchniach jak płytki, powierzchnie drewniane, marmur czy stal.
Robot do czyszczenia okien Xiaomi Hutt DDC55 dostosowuje moc ssania do stopnia zabrudzenia powierzchni. Posiada też automatyczny schemat czyszczenia, uwzględniający równomierne odsysanie wody i zapobieganie uszkodzeniom szyby.
Na wypadek braku zasilania przewidziano akumulator, który będzie działał 20 minut. Dodatkowo, w akcesoriach mamy także linę zabezpieczającą. Sterowanie jest możliwe z poziomu korpusu robota lub zdalnie – za pomocą pilota.
Mamibot W120-T
Mamibot W120-T to kolejny dobry przykład świetnego stosunku ceny do jakości. Potwierdza to zresztą fakt, że model został nagrodzony jako jedno z 10 najlepszych inteligentnych urządzeń na targach IFA2018 w Berlinie.
W120-T w 5 minut umyje okna o wymiarach 2 m x 1 m. Możesz nim sterować za pomocą aplikacji, pilota lub przycisku na obudowie i nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo. Wielopoziomowe zabezpieczenia konstrukcyjne są dodatkowo wsparte liną o długości 4,5 metra. Akumulator ze wsparciem UPS zapewnia dodatkowe 20 minut pracy w przypadku nagłego odcięcia dopływu prądu. Pomaga również wysyłać sygnały do użytkownika w przypadku awarii.
Na skuteczność pracy robota Mamibot W120-T wpływa duża siła ssącą (3000 Pa) i wysokiej klasy żyroskop, który pomaga dokładnie rozplanować pracę. Wyczyścisz nim zarówno okna, jak i wszelkie powierzchnie łazienkowe, a także marmurowe i ceramiczne ściany.
Jedynym powodem, dla którego Mamibot W120-T nie zajmuje wyższego miejsca w naszym rankingu robotów do mycia okien jest brak czujnika krawędzi.
Model W120-T dostępny jest także w wersji białej.
Mamibot W200 SkyBot
Jeśli nie jesteś właścicielem bezramowego balkonu i nie potrzebujesz robota z czujnikiem krawędzi, kolejnym wartym rozważenia modelem jest Mamibot W200 SkyBot. Sterowanie nim jest możliwe zarówno za pomocą przycisku na obudowie, jak i za pomocą dołączonego pilota.
Jak przystało na dobrego robota do mycia okien, W200 SkyBot samodzielnie dobiera moc ssącą w zakresie od 2000 Pa do 2600 Pa. Potrafi pracować do 90 minut na jednym ładowaniu i posiada 3 tryby inteligentnego czyszczenia w układzie Z, N oraz auto.
Podobnie jak pozostałe polecane roboty do mycia okien marki Mamibot, W200 SkyBot może pochwalić się cichą pracą, która wynosi maksymalnie 65 dB.
Mamibot W110-F
W naszym rankingu robotów do mycia okien musiały znaleźć się także tanie modele, a tych najłatwiej szukać w ofercie producentów chińskich. Mamibot iGLASSBOT W110-F to jeden z nielicznych robotów do mycia okien, który będzie bezpiecznym rozwiązaniem także dla cienkich szyb (do 7 mm grubości).
Model jest wyposażony w sterowanie mobilne i czujnik krawędzi. Jest skuteczny i wygląda estetycznie, a jednocześnie pozostaje jednym z najtańszych modeli, nie tylko w naszym rankingu robotów do mycia okien, ale i na rynku w ogóle.
Mamibot W110-F jest wyposażony w linę zabezpieczającą, więc możesz bezpiecznie używać go do mycia okien na każdej wysokości. Posiada także baterię UPS, która zapewnia nieprzerwaną pracę do 20 minut od momentu odcięcia głównego zasilania. Spryskiwanie powierzchni odbywa się w sposób automatyczny, chyba że postanowisz zmienić częstotliwość pilotem lub w aplikacji.
Pojemnik na wodę wynosi 50 ml, a kabel zasilający ma długość 5 metrów, dzięki czemu urządzenie nie będzie wymagało częstej uwagi. Mimo niskiej ceny Mamibot W110-F to dobry robot do mycia okien. Należy wyłącznie pamiętać, że nie nadaje się do szyb pozbawionych ram.
Cobbo E6 Slim
Cobbo E6 Slim to kolejny model, który konkuruje z przodującymi w tej kategorii markami. Producent ma spore, bo ponad 10-letnie doświadczenie z robotami do mycia okien. E6 Slim wyposażył w wysokiej jakości silnik próżniowy, niezawodny UPS (układ podtrzymywania zasilania) oraz AI Cleaning Path™, czyli system inteligentnego obliczania ścieżki.
Cobbo e6 potrafi dzięki temu samodzielnie obliczyć powierzchnię pracy i ustalić najlepszą ścieżkę czyszczenia. System automatycznego spryskiwania powierzchni Dual Perfect Spray™ pozwala mu z kolei używać podczas pracy dwóch dysz do spryskiwania ultradźwiękowego.
Wygodne sterowanie robotem jest możliwe z poziomu aplikacji mobilnej Tuya Smart, jak i również ręcznie za pomocą pilota zdalnego sterowania. Spory pojemnik na wodę pozwala na umycie 40 m2 (lub 20 standardowych okien).
Robot do mycia okien Mamibot W120-T
Jak działają roboty do mycia okien?
Robot do mycia okien przyczepia się do powierzchni dzięki podciśnieniu, które jest wytwarzane przez silnik próżniowy. W praktyce automatyczne myjki do okien łączą w sobie najnowsze technologie czyszczenia z automatyzacją ruchu. Wykonując rozplanowaną wcześniej trasę dokładnie czyszczą całość powierzchni za pomocą poruszających się bardzo szybko ściereczek i drobnocząsteczkowej mgiełki.
Dzięki robotom do mycia okien możliwe jest czyszczenie okien nieotwieranych i tych położonych bardzo wysoko. Ale to zdecydowanie nie jedyny powód, dla którego warto je kupować. Najlepsze roboty do mycia okien nie tylko wykonują za nas robotę, której nie lubimy, ale i robią to lepiej, bo nie pozostawiają smug.
Czy warto kupić robota do mycia okien?
Na zakup robota do okien na pewno warto zdecydować się, jeśli jest się właścicielem domu z dużymi oknami, posiada się spory, oszklony taras lub zarządza się budynkiem firmy. To małe urządzenie potrafi w takich sytuacjach zaoszczędzić sporo czasu, wysiłku lub pieniędzy.
Większość robotów do mycia szyb w praktyce sprawdza się także na wielu innych rodzajach powierzchni. Wystarczy upewnić się jakie możliwości posiada wybrany model i korzystać z uniwersalności zastosowań. Decydując się na zakup robota do mycia okien korzystasz z rozwiązań, jakie proponuje najbardziej nowoczesna technologia w odpowiedzi na nasze codzienne problemy.
Ten segment na pewno będzie się jeszcze rozwijał, o czym świadczy fakt, że na rynku nie ma jeszcze zbyt dużego wyboru produktów. Mimo to już teraz możemy wyposażyć się w dobrego robota do mycia okien, który oczyszczędzi nam wiele czasu, a często także i zapewni nam dobre samopoczucie. Ostatecznie zamiast myć okna możemy dzięki niemu zająć się czymkolwiek, na co mamy ochotę.
Sprawdź również: Najlepsze roboty sprzątające – Ranking [TOP 15]
Czy roboty do mycia okien mogą spaść?
Roboty do mycia szyb mogą odczepić się od powierzchni, ale wymaga to długotrwałej nieuwagi domowników. Głównym zagrożeniem dla pracy urządzenia jest brak zasilania. Przy czym większość dostępnych na rynku urządzeń jest bazowo wyposażona w system zasilania awaryjnego. Ten zapewnia dodatkowe 20-30 minut na podjęcie reakcji i ściągnięcie robota z szyby lub podłączenie go z powrotem do zasilania.
W międzyczasie robot wysyła komunikaty zależnie od swoich możliwości technicznych i ustawień. Bazowo są to sygnały dźwiękowe. Ale nawet jeśli domownicy przegapią wszystkie sygnały, a czas pracy zasilania awaryjnego minie, robot nie spadnie z wysokości ponieważ przytrzyma go awaryjna linka.
Dobry robot do mycia okien – na co zwrócić uwagę?
Wiesz już co cechuje dobrej jakości roboty do mycia szyb. Być może masz już wybrany konkretny model. Na co warto zwrócić uwagę, by być w pełni zadowolonym z możliwości urządzenia? Jeśli masz już pewność, że wybrany przez Ciebie robot posiada linkę awaryjną oraz baterię UPS, która stanowi system zasilania awaryjnego, możesz upewnić się czy posiada ruchomą głowicę. Głowica pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu efektywność czyszczenia robota jest wyższa.
Co jeszcze może okazać się dla Ciebie istotne? Czas działania urządzenia. Akumulatorowe roboty do mycia szyb pracują zazwyczaj od 20 do 50 minut w trybie ciągłym. Parametr nie dotyczy Cię, jeśli zdecydujesz się na urządzenie zasilane kablem.
Zainteresować mogą Cię także elementy wyposażenia. W praktyce im więcej ich w zestawie, tym lepiej. Ściereczki i dedykowany płyn w zestawie zwalnia Cię z konieczności doposażania się w nie na własną rękę.
Jeśli masz możliwość sprawdzenia urządzenia w sklepie, warto ocenić jakość zastosowanych tworzyw. Miękkie kółka raczej nie pozostawią śladów na szybie, ale te gorszej jakości jak najbardziej mogą.
Koniecznie upewnij się także co do wymiarów powierzchni czyszczącej robota i określonej przez producenta powierzchni czyszczonej, czyli maksymalnego i minimalnego rozmiaru okien.
Najlepsze roboty do mycia okien – o tym musisz pamiętać!
Wybierając najlepszego robota do mycia okien dla swoich potrzeb, uwzględnij przede wszystkim czy posiadasz jakiekolwiek obszary pozbawione krawędzi. Sprawdź dokładnie jakiej wielkości są powierzchnie, które robot będzie czyścił najczęściej.
Upewnij się także czy masz możliwość podpięcia kabla w okolicy miejsca, w którym robot będzie używany lub rozważ model bezprzewodowy. Te trzy główne czynniki pozwolą upewnić się, że wybrany robot będzie miał odpowiednie warunki do pracy w Twoim domu.
Jeśli szukasz robota do mycia dużych okien, sprawdź największe modele, takie jak Mamibot W120-T. Jeżeli przewidujesz problem z możliwością podpięcia kabla, zwróć uwagę które modele posiadają w zestawie kompatybilny przedłużacz lub wybierz bezprzewodowy Ecovacs Winbot X.
Mamibot W120-F będzie dobrym wyborem jeśli zależy Ci na spryskiwaczu i wykrywaniu krawędzi. Jeśli masz szklany balkon pozbawiony krawędzi lub planujesz czyścić z pomocą robota także kabinę prysznicową – pierwsze TOP 7 pozycji naszego rankingu robotów do mycia okien to propozycje dla Ciebie.
Sprawdź także: Automatyczny robot mopujący [TOP 20] – Ranking
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy