• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Choć dobre blendery próżniowe pojawiły się już w rankingu blenderów kielichowych i najlepszych blenderów sportowych, z uwagi na swoją unikalną i bardzo praktyczną funkcję, postanowiliśmy stworzyć im odrębne zestawienie.

Pozwalają one przygotować najzdrowsze koktajle z największą ilością cennych witamin, a dodatkowo zapewniają dłuższą świeżość przygotowanych posiłków.

Choć oferta dobrych blenderów próżniowych na rynku nie jest duża, jest w czym wybierać. Sprawdzamy więc jaki model jest najlepszy.

Jak działa blender próżniowy?

Specjalny mechanizm odsysający powietrze ma za zadanie niwelować efekt oksydacji, który przyspiesza niszczenie cennych składników odżywczych i odpowiada za utratę świeżości owoców oraz warzyw.

Wyeliminowanie powietrza podczas procesu blendowania pozwala też koktajlom zachować więcej smaku i barwy, ponieważ to właśnie najcenniejsze dla zdrowia składniki, takie jak flawonoidy, karotenoidy czy antocyjany, odpowiadają za ich pigment.

Ranking blenderów próżniowych [TOP 7]

Model Moc Maksymalna prędkość Pojemność Tworzywo kielicha Cena Gdzie kupić?
Kuvings SV 500 1500 W 32 tys. obr/min 1,5 l tritan 1900 zł
Artmix PRO BL002 1300 W b.d. 0,75 - 1,75 l tworzywo sztuczne 2715 zł
Bosch VitaPower MMB6177S 1200 W 30 tys. obr/min 1,5 l szkło 599 zł
Philips HR3752/00 1400 W 35 tys. obr/min 1,8 l tritan 897 zł
Sencor SBU 7878BK 1500 W 28 tys. obr/min 1,5 l tritan 499 zł
Sencor SBU 7676GD 1500 W 28 tys. obr/min 1,5 l tritan 425 zł
Sunen Sous VideSF711 800 W 21 tys. obr/min 1,5 l tworzywo sztuczne 439 zł

Kuvings SV 500

Kuvings SV 500 z uwagi na swoją dość wysoką cenę nie należy do wyborów najpopularniejszych, ale zdecydowanie do najlepszych. Marka, która zajmuje czołowe miejsca rankingów wyciskarek wolnoobrotowych, potrafi dostarczyć sporo radości produkując urządzenia także w innej kategorii.

SV 500 zbiera pozytywne opinie użytkowników głównie ze względu na najwyższą jakość wykonania, cichą pracę, jak i wydajność. Jako jeden z najlepszych blenderów próżniowych, model został wyposażony w silnik o maksymalnej prędkości 32 tysięcy obrotów, dzięki czemu jest w stanie miksować wszystko na idealnie gładką, kremową konsystencję.

Pokrywa na kielich została z kolei opracowana tak, by nie tylko odsysać powietrze, ale też redukować poziom hałasu. To dlatego użytkownicy cenią sobie głośność pracy tego modelu.

Artmix Pro BL002

Skoro jesteśmy przy najlepszych blenderach próżniowych, warto wspomnieć także o Artmix PRO BL002. Ten model zaskakuje wszechstronnością i precyzyjnie przemyślaną konstrukcją. To nie tylko dobry wysokoobrotowy blender próżniowy, ale także blender z funkcją automatycznego gotowania.

Pro BL002 zmiksuje zimne napoje w próżni, w tym smoothie, koktajle i soki. Ugotuje także zupę, sos czy dip, jak i przygotuje desery, nadzienia, posiłki dla dzieci czy kremowe ciasta (na przykład na naleśniki). Każda przygotowywana potrawa będzie miała aksamitną konsystencję pozbawioną pęcherzyków powietrza, a także intensywny kolor i smak.

Model dysponuje 8 zakresami prędkości blendowania, 7 programami automatycznego gotowania, oddzielnym programem automatycznego mycia oraz programem manualnym, który oferuje możliwość ręcznego ustawienia czasu gotowania w zakresie od 20, 40, 50, 80 i 100 minut.

Co ciekawe, Artmix Pro BL002 ma wbudowany filtr HEPA H13, usuwający m.in. kurz i pyłki, z antypleśniową warstwą THIAVENDAZOLE, która eliminuje zarazki oraz pleśń.

Bosch VitaPower MMB6177S

Bosch VitaPower MMB6177S to już jeden z najchętniej wybieranych blenderów próżniowych, dostępny w bardziej umiarkowanej cenie. Ma mocny silnik, dzięki któremu możliwe jest blendowanie dosłownie każdego rodzaju surowców. Dzięki trwałemu, szklanemu kielichowi nadaje się także do blendowania gorących zup.

Testy trwałości przeprowadzone przez producenta wskazują na najwyższą wydajność urządzenia nawet po przygotowaniu 10 tysięcy porcji smoothie.

Zestaw Bosch VitaPower MMB6177S obejmuje dodatkowo butelkę ToGo z ochroną przed wylaniem SafetyLock. Również i w niej można bezpośrednio blendować.

Philips HR3752/00

Innym bardzo chętnie wybieranym modelem jest także Philips HR3752/00. Oferuje on świeżość koktajli do 8 godzin, a dzięki dużej mocy silnika (1400 W), który generuje 35 000 obrotów na minutę, gwarantuje także niezawodność wobec wszelkiego rodzaju składników.

4 programy pracy obejmują blendowanie próżniowe, pracę pulsacyjną, kruszenie lodu i odsysanie powietrza. Technologia blendowania ProBlend 6 3D zapewnia maksimum składników odżywczych oraz idealne efekty blendowania.

Dzbanek z tritanu jest lekki, bezpieczny i łatwy do utrzymania w czystości. Po odłączeniu ostrzy można go myć w zmywarce.

Sencor SBU 7878BK

Jeszcze tańszy, a również bardzo dobry blender kielichowy to Sencor SBU 7878BK. Wyposażony w 8 noży tytanowych i oferujący 7 programów model pozwoli łatwo przygotować ulubione koktajle, smoothie i zupy.

Opracowana przez markę technologia Sencor® Nutri Smart Blending gwarantuje precyzyjne rozdrabnianie, miksowanie i mieszanie różnych surowców, w tym warzyw, owoców, orzechów, jak i kostek lodu. Dodatkowo mamy do dyspozycji program Pulse, który umożliwia krótkotrwałą pracę na najwyższych obrotach.

Do próżniowego miksowania służy specjalny, wykonany z tritanu kielich. Prócz niego w zestawie są dodatkowo 2 butelki.

Sencor SBU 7676GD

Dobrym wyborem może okazać się też automatyczny blender próżniowy Sencor SBU 7676GD. Umożliwia on wielocyklonowe mieszanie i przechowywanie w próżni. Oferuje to specjalna przystawka, która wysysa powietrze już za naciśnięciem jednego przycisku.

SBU 7676GD posiada mocny silnik 1500 W, uzyskujący 28 000 obr/min, wytrzymały kielich wykonany z tritanu oraz 8‑ramienne noże wykonane z wysokiej jakości stali inoxowej SUS304, pokryte dodatkowo powłoką z tytanu.

W tym modelu także mamy do czynienia z technologią Sencor® Nutri Smart Blending, nie brakuje także trybu PULSE i dodatkowych akcesoriów podróżnych z możliwością podpięcia bidonu np do szlufki plecaka.

Sunen Sous Vide SF711

Ciekawym rozwiązaniem pośród blenderów kielichowych jest Sunen Sous Vide SF711. Jego unikalna konstrukcja zdecydowanie może stanowić ozdobę każdej nowoczesnej kuchni. Tworzy ją kielich (i naczynie) z tworzywa wolnego od BPA oraz wykonane ze stali nierdzewnej ostrza.

Moc silnika 800 W pozwala na wygenerowanie od 13000 do 21000 RPM. Poziomów prędkości jest 5, a regulacja obrotów jest skokowa. SF711 bez problemu poradzi sobie nawet z kruszeniem lodu. Można w nim także przetwarzać płyny o temperaturze 40℃.

Pojemność kielicha wynosi 1500 ml, podczas gdy załączone naczynie próżniowe mieści 800 ml. Dostępne funkcje obejmują blendowanie w próżni, kruszenie lodu, miksowanie oraz rozdrabnianie.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post