• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Waga kuchenna niejednokrotnie okazuje się wyjątkowo przydatnym urządzeniem, które usprawnia, a także pomaga w codziennym przygotowywaniu posiłków. Sprzęty tego typu odnajdują się więc w praktycznie każdym domu, a ich zakup niesie za sobą szereg korzyści.

Jak jednak wybrać odpowiednią wagę kuchenną? Co powinno cechować wysokiej jakości urządzenie? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

Zobacz również: Dobry saturator do wody gazowanej – Ranking [TOP 10]

Waga kuchenna – rodzaje

Waga kuchenna – rodzaje

Zasadniczo rzecz biorąc, wagi kuchenne dzieli się na mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze cechują się łatwą obsługą, a także wyjątkowo niskimi cenami. Sprawdzają się one przede wszystkim wówczas, gdy dokonywane pomiary mają mieć charakter głównie orientacyjny, gdyż nie są one tak precyzyjne, jak w przypadku wagi elektronicznej. Ta z kolei, oprócz dokładności, zapewnia również wygodę, ale także rozmaite funkcje dodatkowe.

Wagi elektroniczne przeważnie zasilane są bateriami (AAA lub litowymi CR 2032). Są one jednocześnie wyposażone w cyfrowy wyświetlacz, a nieraz również przydatne akcesoria, jak chociażby misę do ważenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi kuchennej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi kuchennej?

Przed podjęciem decyzji o zakupie wagi kuchennej zdecydowanie warto przyjrzeć się jej parametrom, wśród których należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • Dokładność pomiaru – czyli parametr określany w gramach. Im mniejsza będzie jego wartość, tym dokładniejsza okaże się waga. Modele elektroniczne przeważnie osiągają dokładność na poziomie 0,5-2 g.
  • Jednostki wagowe – wysokiej jakości wagi kuchenne przeważnie obsługują kilka różnych jednostek wagowych, w tym podstawowe gramy i kilogramy, ale również funty, czy nawet mililitry.
  • Maksymalne obciążenie – w zależności od tego, do jakich celów wykorzystywana będzie waga kuchenna (np. domowych lub restauracyjnych), należy wybrać model o dopasowanym obciążeniu maksymalnym. Na rynku spotykane są bowiem sprzęty, przy których wartość tego parametru wynosi 4-5 kg, ale również te o maksymalnym obciążeniu na poziomie 50, czy nawet 100 kg.
  • Materiał wykonania – wagi kuchenne powinny cechować się trwałością i odpornością na przypadkowe uszkodzenia. Dlatego też zdecydowanie warto stawiać na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów.
  • Dodatkowe funkcje – wśród których wyróżnia się przede wszystkim tarowanie (doważanie), czyli możliwość osobnego ważenia poszczególnych składników w tym samym naczyniu. Ważna jest również funkcja automatycznego wyłączania, czy też wskaźniki niskiego poziomu baterii. Wagi kuchenne z wyższej półki mogą gwarantować także poszczególne udogodnienia, w tym chociażby przeliczanie jednostek wagowych, wyliczanie kaloryczności lub zawartości poszczególnych składników pokarmowych, termometr, czy też alarm z minutnikiem.

Dobra waga kuchenna – ranking [TOP 15]

Model Dokładność pomiaru Maksymalne obciążenie Cena Gdzie kupić?
Beurer KS 59 1 g 20 kg 187,99 zł
Hoto Smart 0,1 g 3 kg 107,83 zł
Sencor SKS 5305 1 g 5 kg 79,99 zł
Sencor SKS 6700BK 1 g 5 kg 199,99 zł
Adler AD 3138B 1 g 5 kg 33,00 zł
Mesko MS 3152 1 g 5 kg 58,90 zł
Zelmer ZKS1500N 1 g 5 kg 118,99 zł
Caso Germany L15 1 g 15 kg 189,99 zł
Blaupunkt FKS601 1 g 5 kg 66,00 zł
Beurer KS34Xl 1 g 15 kg 119,98 zł
Łucznik PT- 852 EX 1 g 5 kg 34,00 zł
Zwieger ZWWK4242 1 g 5 kg 154,90 zł
Sencor SKS 5400 1 g 5 kg 99,90 zł
Zelmer ZKS1450 1 g 5 kg 72,00 zł
GALLET BAC927 1 g 5 kg 54,99 zł

Waga kuchenna Beurer KS 59

Waga kuchenna Beurer KS 59

Model KS 59 marki Beurer, choć nie należy do najtańszych, cechuje się niezwykle wysoką jakością wykonania, a także zadowalającymi parametrami. Dokładność pomiaru sprzętu wynosi bowiem 1 g, co świadczy o dużej precyzji, natomiast maksymalne obciążenie sięga aż 20 kg. Oznacza to, że waga sprawdzi się nie tylko przy ważeniu produktów spożywczych, ale również wielu innych rzeczy, jak chociażby paczek do wysyłki.

Urządzenie jest zasilane bateriami typu AAA (1,5 V). Posiada ono również nowoczesne przyciski, a także dużą powierzchnię ważenia, która dodatkowo nie sprawia problemów podczas czyszczenia, gdyż została wykonana ze szkła.

Co więcej, model ten oferuje szereg przydatnych funkcji, w tym chociażby automatyczne wyłączanie, wskaźnik przeciążenia, tarowanie, czy też możliwość przełączania jednostek wagowych. Dodatkowym udogodnieniem okazuje się funkcja pamięci, która pozwala na wyświetlenie wyniku ostatniego ważenia.

Hoto Smart

Hoto Smart

Waga kuchenna marki Hoto, czyli jednego z elementów ekosystemu wykreowanego przez Xiaomi, cechuje się wysoką jakością wykonania z dbałością o każdy szczegół. Produkt ten wyróżnia nowoczesny design oraz łatwość, z jaką odbywa się obsługa.

Sprzęt jest w stanie ważyć składniki z dokładnością do 0,1 g, natomiast maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi w tym przypadku 3 kg. Użytkownicy zyskują jednocześnie możliwość zmiany jednostek pomiarowych tak, aby były one możliwie najlepiej dopasowane.

Na froncie urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz LED, a cała konstrukcja jest wytrzymała oraz łatwa do czyszczenia.

Co więcej, inteligentna waga Hoto jest w pełni kompatybilna z aplikacją Mi Home, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dostępu do takich funkcji, jak chociażby zapisywanie danych z pomiarów, czy też tworzenie i udostępnianie rozmaitych przepisów. Zdecydowanie jest to więc coś, co nieraz okazuje się wyjątkowo przydatne.

Waga kuchenna Sencor SKS 5305

Waga kuchenna Sencor SKS 5305

Model SKS 5305 od marki Sencor wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która znacząco ułatwia czyszczenie wagi oraz zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Sprzęt wyposażono również w czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem, a także intuicyjne przyciski, z użyciem których możliwa jest łatwa zamiana jednostek wagowych, włączenie lub wyłączenie urządzenia oraz wykorzystanie funkcji tarowania.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie wagi wynosi 5 kg, a wszelkie pomiary dokonywane są przez 4 czujniki nacisku z dokładnością do 1 g, co zapewnia dużą precyzję.

Do atutów wagi Sencor SKS 5305 zdecydowanie warto zaliczyć dużą powierzchnię ważenia, ale również takie funkcje, jak chociażby automatyczne wyłączenie po wykryciu bezczynności, czy też sygnalizacja niskiego stanu baterii oraz przeciążenia.

Sencor SKS 6700BK

Sencor SKS 6700BK

Waga kuchenna Sencor SKS 6700BK, choć nie zachwyca swoją ceną, okazuje się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które dodatkowo cieszy oko i doskonale wpasowuje się w nowoczesny wystrój.

Produkt ten wyposażono w bambusową deskę, a także zdejmowaną misę nierdzewną. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne pokrojenie, a następnie zważenie wybranych składników, co znacząco usprawnia i przyspiesza cały proces przygotowywania danego posiłku.

Margines błędu wykonywanych pomiarów to w tym przypadku zaledwie 1 g, a maksymalne obciążenie wynosi 5 kg. Warto zwrócić również uwagę na funkcję tarowania, dzięki której możliwe jest ważenie wielu komponentów jednocześnie.

Obsługa urządzenia jest łatwa i całkowicie bezproblemowa, a wyświetlacz czytelny. Co więcej, model ten oferuje także funkcję pomiaru objętości płynów oraz automatycznego wyłączenia po wykryciu bezczynności, ale i wskaźnik słabej baterii lub przeciążenia.

Waga kuchenna Adler AD 3138B

Waga kuchenna Adler AD 3138B

Model AD 3138B marki Adler to klasyczna, a zarazem funkcjonalna i przystępna cenowo waga kuchenna. Jej maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 5 kg, a sprzęt dokonuje pomiarów z marginesem błędu na poziomie 1 g.

Urządzenie cechuje się niewielkimi rozmiarami, przez co jest ono łatwe zarówno w użytkowaniu, jak i przechowywaniu lub transportowaniu. Wagę z powodzeniem można więc zabrać na weekendowy wyjazd, aby precyzyjnie przygotować ulubione posiłki.

Sprzęt wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD, a także funkcję automatycznego wyłączania w przypadku bezczynności, możliwość obliczania objętości płynów i zmiany jednostek wagowych, ale również funkcję doważania (po naciśnięciu przycisku ZERO).

Powierzchnia wagi kuchennej Adler AD 3138B została wykonana ze szkła, dlatego też jest ona wytrzymała oraz łatwa w czyszczeniu.

Mesko MS 3152

Mesko MS 3152

Mesko MS 3152 to waga kuchenna z misą, dzięki której odmierzanie dokładnych ilości danych składników przebiega sprawnie, a zarazem wygodnie.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 5 kg, przy czym waga dokonuje pomiarów z dokładnością do 1 g. Wśród zalet sprzętu należy zaznaczyć również wysoką jakość wykonania z wykorzystaniem stali nierdzewnej, co sprawia, że zarówno waga, jak i misa, cechują się dużą trwałością i wytrzymałością, przez co posłużą one nawet przez długie lata. Plusem jest także czytelny i duży wyświetlacz LCD, ale i wskaźnik zużycia baterii, który sprawia, że użytkownicy dokładnie wiedzą, kiedy należy je wymienić.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że waga Mesko MS 3152 oferuje funkcję tarowania, ręcznego lub automatycznego zerowania, a także obliczania objętości płynów.

Waga kuchenna Zelmer ZKS1500N

Waga kuchenna Zelmer ZKS1500N

Zelmer ZKS1500N to wysoce funkcjonalna waga, której główną zaletą jest funkcja wyliczania kalorii przygotowywanych posiłków poprzez analizowanie wagi poszczególnych składników. Producent zapewnia, że sprzęt posiada aż 999 zakodowanych produktów spożywczych, dzięki czemu jest on w stanie dokładnie wyliczyć ich kaloryczność. Co więcej, model ten wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD, a także dotykowy panel sterowania, co czyni obsługę wagi łatwą oraz intuicyjną.

Waga dokonuje wszelkich pomiarów z dokładnością do 1 g, a maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 5 kg. Co ciekawe, urządzenie powiadomi użytkownika stosownym komunikatem, gdy obciążenie będzie zbyt duże.

Do atrakcyjnych funkcji sprzętu zalicza się tarowanie i automatyczne wyłącznie w przypadku braku aktywności. Atutem może okazać się także szklana powierzchnia wagi, która jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu.

Caso Germany L15

Caso Germany L15

Waga kuchenna Caso Germany L15 to model dla osób, którym zależy na wygodnej i łatwej obsłudze, a także wysokiej jakości wykonania. Sprzęt jest bowiem trwały, wytrzymały, a także łatwy w czyszczeniu. Ponadto waga dokonuje wszelkich pomiarów z dokładnością do 1 g, przy czym maksymalne obciążenie wynosi aż 15 kg. W momencie, gdy urządzenie będzie przeciążone, powiadomi o tym użytkownika.

Model ten wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD, a także dotykowy panel kontrolny umożliwiający zmianę jednostki oraz skorzystanie z funkcji tarowania. Jednocześnie warto wspomnieć, że po upływie 60 sekund bezczynności waga samoistnie się wyłączy, co ma na celu skuteczne oszczędzanie baterii.

Waga kuchenna Blaupunkt FKS601

Waga kuchenna Blaupunkt FKS601

Blaupunkt FKS601 to funkcjonalna i przystępna cenowo waga kuchenna, która sprawdzi się nawet wśród wymagających użytkowników. Model ten cechuje się bowiem dużą platformą, która pokryta została wytrzymałym i łatwym w czyszczeniu szkłem hartowanym. Ponadto wagę wzbogacono o podświetlany wyświetlacz i dotykowy przycisk, co czyni obsługę banalnie prostą.

Urządzenie dokonuje wszelkich pomiarów z dokładnością do 1 g, a maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 5 kg. Co więcej, model ten zapewnia funkcję tarowania, a także przeliczania wagi na objętość, co sprawdza się w przypadku wszelkich płynów (np. wody lub mleka). Do zalet sprzętu warto zaliczyć również niską wagę, smukłą budowę oraz zasilanie łatwo dostępnymi bateriami AAA.

Beurer KS34Xl

Beurer KS34Xl

Waga kuchenna Beurer KS34Xl, choć nie należy do najtańszych, stanowi nie tylko jakościowe, ale i eleganckie rozwiązanie, przez co doskonale wpasowuje się w różnego rodzaju przestrzenie. Co więcej, maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi w tym przypadku aż 15 kg, a sprzęt dokonuje wszelkich pomiarów z dokładnością do 1 g. Ponadto waga jest również niezwykle łatwa w obsłudze oraz utrzymywaniu w czystości.

Z modelem Beurer KS34Xl użytkownicy zyskują możliwość tarowania, a przy tym mogą oni również korzystać z czytelnego wyświetlacza oraz funkcji Hold, czyli trwałego wskazywania masy po zważeniu dużych produktów. Zaletą sprzętu jest również funkcja automatycznego wyłączania, które ma miejsce po upływie 120 sekund bezczynności.

Waga kuchenna Łucznik PT- 852 EX

Waga kuchenna Łucznik PT- 852 EX

Łucznik PT- 852 EX to niezwykle przystępna cenowo, a zarazem funkcjonalna waga kuchenna o unikalnym wyglądzie. Model ten dokonuje pomiarów z dokładnością do 1 g, a maksymalne obciążenie wynosi w tym przypadku 5 kg. Sprzęt oferuje funkcję tary oraz automatycznego wyłączania, a jego obsługa jest całkowicie nieskomplikowana.

Do zalet wagi należy zaliczyć takie cechy, jak chociażby wytrzymała konstrukcja, czy też szklana powierzchnia, którą bardzo łatwo wyczyścić. Atutem jest również czytelny wyświetlacz LCD, a także możliwość zmiany jednostek pomiarowych.

Zwieger ZWWK4242

Zwieger ZWWK4242

Zwieger ZWWK4242 to elegancka i funkcjonalna waga, która dokonuje wszelkich pomiarów z dokładnością do 1 g. Maksymalne dopuszczalne obciążenie to natomiast 5 kg, dzięki czemu model ten doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Do dyspozycji użytkowników dostępna jest funkcja tarowania, a także możliwość połączenia wagi z aplikacją Tuya Smart, gdzie dostępne są takie informacje, jak chociażby wartości odżywcze i kaloryczność ważonych produktów. Model ten posiada również wskaźnik wyczerpania baterii i jest w stanie mierzyć objętość płynów.

Waga kuchenna Sencor SKS 5400

Waga kuchenna Sencor SKS 5400

Sencor SKS 5400 to wytrzymały i trwały model, który wykonano ze stali nierdzewnej. Dzięki temu waga jest łatwa w czyszczeniu, a przy tym również odporna na ewentualne zarysowania lub uszkodzenia.

Sprzęt wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem, a także wszelkie niezbędne funkcje, takie jak tarowanie, automatyczne wyłączanie w przypadku bezczynności, czy też sygnalizację niskiego stanu baterii i przeciążenia wagi.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi w tym przypadku 5 kg, a wszelkie pomiary dokonywane są z precyzją do 1 g.

Zelmer ZKS1450

Zelmer ZKS1450

Zelmer ZKS1450 to jakościowa waga kuchenna z misą o pojemności 1 litra, dzięki której możliwe jest dokonywanie pomiarów z precyzją do 1 g. Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi natomiast 5 kg, co sprawia, że sprzęt doskonale sprawdza się w codziennym domowym użytkowaniu.

Model ten posiada czytelny wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem, a przy tym obsługuje on kilka odmiennych jednostek (kg, g, oz, lb). Waga oferuje również funkcję tarowania, co dodatkowo zwiększa komfort jej obsługi.

Waga kuchenna GALLET BAC927

Waga kuchenna GALLET BAC927

GALLET BAC927 to model przeznaczony do codziennego użytku, który dokonuje pomiarów z dokładnością do 1 g, a maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 5 kg. Co więcej, sprzęt wyposażono w podświetlany na niebiesko wyświetlacz LCD, dzięki któremu wszelkie parametry są czytelne. Ponadto waga jest również trwała i łatwa w czyszczeniu, a jej obsługa nie powinna sprawiać najmniejszych problemów, gdyż zasadniczo dobywa się przy użyciu dwóch intuicyjnych przycisków.

Jednocześnie warto wspomnieć, iż waga posiada funkcję tarowania, a także wskaźnik przekroczenia obciążenia. Jest ona również lekka i stosunkowo niewielka, przez co bez problemu zmieści się w dowolnej szufladzie.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

3/5 - (2 votes)