• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Dobre kapsułki do prania to, wbrew pozorom, spore ułatwienie w życiu. Skutecznie piorą plamy, nie pozostawiają śladów na ciemnej odzieży i sprawiają, że odzież ładnie pachnie, zamiast utrzymywać specyficzny zapach wilgoci.

Jakie kapsułki do prania rzeczywiście warto wybrać? Sprawdzamy opinie konsumentów i testujemy poszczególne produkty. Przeczytaj nasz ranking kapsułek do prania i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Sprawdź również: Ranking pralek 2023 [TOP 20 najlepszych modeli]

Dobre kapsułki do prania - Ranking

Lepszy proszek czy kapsułki do prania?

Osobiście uważam, że kapsułki do prania mają dużą przewagę nad proszkami, przede wszystkim ze względu na wygodę. Zarówno w kwestii przechowywania, jak i aplikowania, bo wrzuca się je bezpośrednio do pralki.

Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu nie musimy martwić się koniecznością czyszczenia dozownika czy przewodu doprowadzającego proszek i płyn zmiękczający. Kapsułki, które aktualnie zawierają wszystko, co trzeba, czyli środek piorący i płyn do płukania (często także odplamiacz albo zmiękczacz), zwalniają nas z konieczności zakupu różnych produktów i osobnego ich dozowania.

Czy da się jednak jednoznacznie stwierdzić, czy lepszy proszek czy kapsułki do prania? Proszek także ma swoich zwolenników, jako rozwiązanie tańsze, umożliwiające łatwe pranie ręczne i miejscowe czyszczenie np. kanap. Ocenę można zatem uznać za mocno subiektywną.

Czytaj także: Pralki ładowane od góry – Ranking 2023 [TOP 20]

Ranking kapsułek do prania 2024 [TOP 5]

Dobre kapsułki do prania dla wrażliwych

Ariel All-In-One Sensitive

Ariel All-In-One to zdecydowanie najpopularniejsze pośród dobrych kapsułek do prania. Na pierwszym miejscu mojego rankingu kapsułek do prania zamiast klasycznej wersji Color, postanowiłam jednak umieścić wersję Sensitive, która jest moją ulubioną.

Ariel All-In-One Sensitive nie są typowo hipoalergicznymi kapsułkami do prania, ale są testowane dermatologicznie i certyfikowane przez ECARF – nie zawierają barwników, a dobrany zapach ma ograniczoną zawartość alergenów. Jeśli zastanawiasz się które kapsułki do prania najlepiej pachną – moim zdaniem są to właśnie Ariel All-In-One Sensitive.

Ten produkt nie znalazł się jednak w moim rankingu kapsułek do prania tylko dlatego, że ładnie pachnie i ma mniej alergenów. To wyjątkowo skuteczna formuła, która nigdy mnie nie zawiodła, nigdy też nie pozostawiła żadnych śladów na czarnych ubraniach.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to produkt pozbawiony rozjaśniaczy optycznych, które to, kumulując się w tkaninach, mogą wywoływać podrażnienia skóry.

Dobre kapsułki do prania naturalne

BioStar Kapsułki 2w1 z ekstraktem z lawendy

BioStar Kapsułki 2w1 to moje drugie ulubione kapsułki, których używam zamiennie z Ariel All-In-One Sensitive. W tym miejscu podkreślę, że ich wadą (szczęśliwie jedyną) jest fakt, że potrafią pozostawić ślady na niektórych wymagających czarnych ubraniach. Ostatecznie jednak są przeznaczone do tkanin białych i kolorowych.

Więcej mają jednak zalet niż wad, a pośród nich można wymienić między innymi bardzo delikatny, naturalny zapach pochodzący z ekstraktu z lawendy. To dobre kapsułki do prania dla wrażliwców, których drażnią chemiczne środki.

Kapsułki BioStar 2w1 są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o dopieranie trudnych zabrudzeń i zapachów i nie jest to wyłącznie moja opinia. Potwierdzają to opinie innych użytkowników, którzy także znaleźli w tym produkcie wszystko, czego potrzebowali.

Co istotne dla mnie i rosnącej rzeczy konsumentów, kapsułki nie zawierają mikroplastiku, formaldehydu i innych szkodliwych substancji chemicznych. Za skuteczność prania odpowiada opracowany przez markę naturalny czynnik bioaktywny z probiotykami, które to zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w pralce.

Dobre kapsułki do prania dla dzieci

Lovela Baby do bieli i kolorów

Lovela Baby do bieli i kolorów to odpowiedź na potrzeby nie tylko najmłodszych i starszych, którzy borykają się z alergiami i problemami skórnymi, np. AZS. To dobre kapsułki do prania dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć używanie fosforanów, wybielaczy optycznych, sztucznych barwników i enzymów.

Formuła jest przetestowana dermatologicznie i nie zawiera charakterystycznych dla “chemicznych” kapsułek składników. Mimo to opinie użytkowników potwierdzają, że kapsułki są w pełni skuteczne w usuwaniu wszelkich zabrudzeń, nie pozostawiając jednocześnie żadnych śladów czy resztek folii na ubraniach.

Ładny, delikatny zapach to kolejna zaleta tych kapsułek, dzięki której mają one swoich stałych zwolenników.

Dobre kapsułki do prania na plamy

Vizir All in 1

Pośród trzech najpopularniejszych kapsułek do prania na rynku, tuż po Ariel All in One plasuje się Vizir All in 1. Nie można im niczego zarzucić – są skuteczne wobec wszelkiego rodzaju plam i zabrudzeń, także w niższych temperaturach.

Co więcej, użytkownicy chwalą sobie intensywny zapach tej wersji. Jeśli więc zastanawiasz się które kapsułki do prania najlepiej pachną, prawdopodobnie powinieneś lub powinnaś sprawdzić i ten produkt.

Do moich ulubionych nie należy, ale z uwagi na dużą skuteczność, pełną rozpuszczalność i eliminację nieprzyjemnych zapachów nie mogłam odmówić temu produktowi należnego miejsca w rankingu kapsułek do prania.

Podobnie jak Ariel All in One, kapsułki Vizir także zawierają w składzie wybielacz optyczny, czyli fluoryzujący związek organiczny, emitujący niebieskie promieniowanie i tworzący wrażenie bielszych tkanin.

Dobre kapsułki do prania do czarnych tkanin

Vizir Platinum Pods

Jeśli chodzi dobre kapsułki do prania do tkanin czarnych, najbardziej polecane są Vizir Platinum Pods. Opinie użytkowników wskazują, że podczas prania nie pozostają żadne resztki ani ślady, ubrania są dobrze doprane i ładnie pachną.

Podobnie jak w wersji Vizir All in 1, tu także mamy do czynienia z rozjaśniaczami optycznymi, które – choć u wrażliwych osób mogą wywoływać podrażnienia – to jednak odpowiadają za ceniony przez konsumentów efekt ożywienia kolorów tkanin.

Dobre kapsułki do prania - Ranking [TOP 5]

Dobre kapsułki do prania – jakie wybrać?

To jakie kapsułki do prania warto wybrać zależy w dużej mierze od Twoich indywidualnych preferencji. Rynek dostarcza nam wiele opcji. Bez problemu znajdziesz kapsułki o najwyższej skuteczności, które poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów i resztek. Do takich należą bez wątpienia propozycje przodujących marek – Ariel czy Vizir.

Bywa jednak i tak, że nie potrzeba wielu składników, by uzyskać skuteczną, a zarazem delikatną dla skóry formułę. Świadczy o tym choćby Lovela Baby do bieli i kolorów. Jeśli szukasz hipoalergicznych kapsułek do prania, być może właśnie ten produkt będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Ponadto na rynku pojawia się coraz więcej dobrych kapsułek do prania z naturalnymi składnikami. Jeśli lubisz zapach lawendy, koniecznie spróbuj kapsułek BioStar z ekstraktem z lawendy.

Czytaj także: Ranking pralko-suszarek 2023 [TOP 15]

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post