• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Bogata oferta zmywarek do zabudowy pozwala wybierać pośród modeli, które szczycą się wysoką kulturą pracy, bezawaryjnością i najwyższą klasą energetyczną. Czym różnią się tanie modele od produktów premium, jeśli praktycznie wszystkie zmywarki oferują już najwyższą skuteczność mycia naczyń?

Poniższy ranking zmywarek do zabudowy 60 cm to niezależny przekrój produktów dostępnych na rynku. Wyróżnia modele o najlepszych specyfikacjach i najciekawszych rozwiązaniach technologicznych.

Sprawdź również: Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm – TOP 15 najlepszych modeli

Nazwa Cena Klasa energetyczna Pobór wody na cykl Pojemność Głośność pracy Gdzie kupić?
Miele G 5210 SCI Active Plus 5529 zł A 8,9 l 14 kpl 45 dB
Bosch SMI6TCS00E 4499 zł A 9,5 l 14 kpl 44 dB
Siemens iQ500 SN85TX00CE 5299 zł A 9,5 l 14 kpl 44 dB
Samsung DW60A8070BB 2859 zł B 8,5 l 14 kpl 43 dB
Siemens iQ300 SN53ES14VE 2479 zł C 9,5 l 13 kpl 44 dB
Bosch SMV4HTX33E 1999 zł D 9,5 l 14 kpl 44 dB
Amica DIM68B10EBONSWViD 2249 zł B 8,9 l 14 kpl 40 dB
Beko BDIN38660C 2919 zł A 9,9 l 16 kpl 44 dB
Whirlpool WIO3O540PELG 2549 zł B 9,5 l 14 kpl 40 dB
Haier XIB 6B2D3FB 2499 zł B 10,5 l 16 kpl 42 dB
Electrolux EEM88510W 3699 zł B 9,9 l 14 kpl 42 dB
Candy Brava CIB 5B2D3FB 2259 zł B 10,5 l 15 kpl 42 dB
Amica DIM66C7EBOiTH 1669 zł C 9,8 l 14 kpl 44 dB
Whirlpool WCIO 3T341 PES 1669 zł C 9,5 l 14 kpl 41 dB
Haier XI 6C3D0FB 1749 zł C 10,9 l 16 kpl 43 dB

Nr 1 w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm

Miele G 5210 SCI Active Plus

Miele to Mercedes rynku AGD. Produkty tej marki cechuje najdłuższa żywotność i najwyższa kultura pracy. Żywotność jest jednak aktualnie cechą bardzo pożądaną, dlatego trzeba za nią dość słono zapłacić.

Zmywarka z widocznym panelem – Miele G 5210 SCI Active Plus, została wyposażona w szufladę 3D MultiFlex, która pozwala dowolnie regulować poszczególne elementy, tak, by wszystko wygodnie się zmieściło. Podobnie elastyczna jest aranżacja koszy Comfort.

Model oferuje bardzo skuteczny krótki program – QuickPowerWash, który zajmuje 58 minut. Może pochwalić się także wysoką energooszczędnością – nie tylko oferuje klasę A, ale też inteligentne rozpoznanie załadunku. Dzięki temu możesz włączyć nawet połowę załadunku, a zmywarka samodzielnie dopasuje zużycie wody.

Dzięki technologii EcoPower, czyli po prostu sensownie zaprojektowanemu dopływowi wody, program Automatic potrafi pracować zużywając nawet zaledwie 6 litrów wody. Nie brakuje tu także oczywiście funkcji automatycznego otwierania drzwi po zakończeniu programu.

ranking zmywarek do zabudowy 60 cm 2023

Bosch SMI6TCS00E

Bosch oraz Siemens to marki, które oferują prawie tak samo wysoką jakość i bezawaryjność jak produkty Miele. Model Bosch SMI6TCS00E to najbardziej energooszczędna zmywarka w klasie A w ofercie tej marki.

Warto zauważyć, że jest dostępna w znacznie niższej cenie niż pozostałe dwa modele z tej samej klasy energetycznej. W porównaniu z Miele G 5210 SCI Active Plus, zmywarka Bosch ma wyłącznie niższą efektywność zużycia wody.

A co ma do zaoferowania? Wyjątkowo skuteczny system suszenia oparty o naturalny zeolit – minerał, który chłonie wilgoć podczas cyklu zmywania, by na koniec oddać ją w postaci suchego, ciepłego powietrza.

Model posiada także szufladę Vario3, którą cechuje wysoka elastyczność załadunku oraz kosze Flex, regulować można również wysokość górnego kosza. Program cichy 50°C obniża głośność pracy urządzenia o około 1,5 raza w stosunku do programu Eco. Do najwygodniejszych rozwiązań tego modelu można też zaliczyć licznik tabletek.

Model można obsługiwać za pomocą aplikacji Home Connect, w której możesz ustawić automatyczne powiadomienia push czy zaprogramować ulubiony, spersonalizowany program. Innymi słowy, Bosch SMI6TCS00E to bardzo dobra zmywarka do zabudowy 60 cm, która sprawdzi się w każdym domu.

ranking zmywarek do zabudowy 60 cm - miejsce 3

Siemens iQ500 SN85TX00CE

iQ500 SN85TX00CE to z kolei najbardziej energooszczędna zmywarka spod szyldu Siemens. Jeśli chodzi o elastyczność załadunku, model oferuje te same rozwiązania co Bosch, należący do tej samej grupy. Mamy tu do czynienia z wygodnymi koszami flexComfort oraz szufladą Vario3, do której można zmieścić nawet filiżanki. Wszystkie ruchome elementy są oznakowane.

Funkcję varioSpeed Plus, czyli opcję turboszybkiego zmywania, można włączyć zawsze, nawet po rozpoczęciu płukania i nawet z poziomu aplikacji Home Connect. O doskonałe efekty suszenia w każdym programie dba wspomniana już technologia Zeolith® połączona z funkcją Extra Połysk.

Na wygodę użytkowania urządzenia wpływa także niebieskie oświetlenie LED (emotionLight), zainstalowane we wnętrzu tego modelu, a także wyświetlacz podłogowy timeLight.

Samsung DW60A8070BB

Gdyby był to ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 3000 zł, miejsce pierwsze zająłby właśnie model Samsung DW60A8070BB. To zmywarka o najlepszym stosunku ceny do jakości, która jest jednocześnie energooszczędna (klasa energetyczna B), jak i wysoce funkcjonalna oraz solidna.

Choć ten model jest znacznie tańszy niż produkty z TOP 3, które otwierają nasze zestawienie, w dalszym ciągu oferuje sporą elastyczność załadunku. Prowadnice Soft Rail z łożyskami kulkowymi i cały system Flex Load, umożliwiający regulację koszy w 3 ustawieniach, pozwalają zmieścić do zmywarki naczynia różnorodnych rozmiarów.

Nie mamy tu już co prawda wyświetlacza podłogowego, ale jest światło InfoLight, które informuje, że urządzenie pracuje. Wygodna jest też funkcja powiadamiania o konieczności dezynfekcji wnętrza zmywarki. Wtedy wystarczy wybrać program Self Clean i urządzenie czyści się samo, nawet bez użycia detergentu.

Kontrola ustawień i przebiegu prac jest możliwa z poziomu aplikacji SmartThings. Dzięki połączeniu Wi-Fi swój sprzęt możesz obsługiwać gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo poprzez apkę możesz pobrać jeden z 4 dodatkowych programów: Extra Cichy, Garnki i Patelnie, Naczynia Plastikowe oraz Baby Care. Opcja Speed Booster przyspiesza każdy z wybranych programów mycia.

Samsung DW60A8070BB to bardzo dobra zmywarka do zabudowy 60 cm. Nie brakuje w niej żadnych ważnych funkcji, nawet automatycznego otwierania drzwi i jest dostępna w niewygórowanej cenie.

Siemens iQ300 SN53ES14VE

W tym samym segmencie cenowym co model Samsung DW60A8070BB dostępna jest także zmywarka Siemens z serii iQ300. W rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm do 3000 zł bezsprzecznie zajęłaby wysokie miejsce.

Model wyróżnia dostęp i kontrola pracy za pomocą aplikacji Home Connect, która jest dostępna zarówno dla systemów Android jak i iOs. Funkcja varioSpeed Plus oferuje nawet do trzech razy szybsze działanie programu mycia. Aktywuje się ją nawet w trakcie cyklu i także za pomocą aplikacji.

Dzięki koszom varioFlex oraz szufladzie na sztućce vario3 elastyczność załadunku jest tak samo wysoka jak w droższych modelach zmywarek. Nie brakuje tu także automatycznego otwierania drzwi. Co więcej, dzięki opcji Favourite można indywidualnie konfigurować preferencje odnośnie programów zmywania.

Bosch SMV4HTX33E

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kupić dobrą zmywarkę do zabudowy 60 cm do 2000 zł, Bosch SMV4HTX33E może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jako jeden z tańszych modeli Bosch, SMV4HTX33E ma nieco niższą klasę energetyczną D, ale jak na swoją cenę oferuje bardzo dobrą jakość i wysoką kulturę pracy.

W modelu mamy do dyspozycji funkcję ExtraDry, która przydaje się do suszenia naczyń plastikowych, a także bardzo wygodną funkcję Silence on Demand. Po jej aktywowaniu możesz liczyć na to, że przez kolejne 30 minut praca zmywarki będzie wyciszona.

Bosch SMV4HTX33E pozwala także personalizować ulubione ustawienia i zapisywać je dzięki opcji Favourite. Jedyną wadą tego modelu, przynajmniej dla części użytkowników, może okazać się brak szuflady. Jest ona zastąpiona koszykiem Vario, który wkłada się do dolnego kosza.

Amica DIM68B10EBONSWViD

Amica DIM68B10EBONSWViD otwiera tą część naszego rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm, która obejmuje modele tańsze, ale w dalszym ciągu oferujące przyzwoite parametry pracy.

Warto zauważyć, że pod względem poboru wody na cykl, model dorównuje znacznie droższej zmywarce Miele G 5210 SCI Active Plus, która w naszym zestawieniu zajęła pierwsze miejsce. Rzadko które modele osiągają wynik 8,9 litra w programie ekologicznym.

Oszczędność wody wynika z zastosowania specjalnego zbiornika, który przechowuje wodę z ostatniego płukania, aby wykorzystać ją do mycia wstępnego w kolejnym cyklu. Niewykorzystanie wody w ciągu 48 h powoduje opróżnienie zbiornika, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że to rozwiązanie będzie generowało problemy z utrzymaniem higieny wewnątrz urządzenia.

Dodatkowo zastosowano zresztą system UV Hygiene Technology, który likwiduje wszelkie wirusy i bakterie z naczyń i wnętrza zmywarki dzięki zastosowaniu promieni ultrafioletowych.

Beko BDIN38660C

Beko BDIN38660C to najtańsza zmywarka w klasie energetycznej A.  Model może pochwalić się także dużą pojemnością, bo jest w stanie zmieścić nawet 16 kompletów naczyń, podczas gdy konkurencyjne modele zazwyczaj oferują pojemność 14 kompletów. To sprawia, że może sprawdzić się szczególnie w dużej rodzinie.

Drzwi otwierają się automatycznie po zakończeniu zmywania. Nie zabrakło tu także wskaźnika LedSpot, który informuje o postępie i zakończeniu programu. Załadunek jest komfortowy dzięki 4 półkom, które obejmują także szufladę i specjalne miejsce na kieliszki z nóżką.

Skuteczność zmywania tego modelu opiera się na dodatkowej obrotowej dyszy myjącej. Ciekawa jest także technologia AquFlex, dzięki której za jednym zamachem możemy umyć delikatne naczynia (w górnym koszu), a mocno zabrudzone w dolnej części.

Whirlpool WIO3O540PELG

Whirlpool WIO3O540PELG ma ciekawą funkcję Multizone, czyli zmywania strefowego. Oznacza to, że możliwe jest zmywanie jedynie w określonej strefie. Wystarczy włożyć naczynia na wybrane piętro lub piętra i włączyć przycisk.

Technologia 6. Zmysł pozwala dostosować temperaturę, czas i moc cyklu zmywania do rozpoznanej wielkości wsadu i poziomu zabrudzenia naczyń. Nie zabrakło tu programu Power Clean Pro dla największych zabrudzeń.

Haier XIB 6B2D3FB

Haier XIB 6B2D3FB wyróżnia się sporą pojemnością. Jak każda dobra zmywarka do zabudowy 60 cm ma 3 szuflady, ale mieści nawet do 16 kompletów naczyń.

System antybakteryjny ABT usuwa do 99,9% bakterii i zarazków, które znajdują się na zabrudzonych naczyniach. Co więcej, model oferuje automatyczne uchylanie drzwi po zakończeniu cyklu, więc nie musisz martwić się o zachowanie higieny.

Aplikacja hOn pozwala zdalnie sterować pracą urządzenia oraz kontrolować status zmywania. 9 programów umożliwia z kolei idealne dopasowanie parametrów zmywania do rodzaju naczyń i ich zabrudzenia.

Electrolux EEM88510W

Electrolux EEM88510W to kolejna dobra zmywarka do zabudowy 60 cm. Seria 700 QuickSelect jest wyposażona w uchwyty SoftGrip i wsporniki SoftSpike chroniące delikatne kieliszki. Miejsce na dowolne sztućce znajduje się z kolei w wygodnej szufladzie MaxiFlex.

Funkcja ExtraHygiene zapewnia doskonałe czyszczenie naczyń, ale też odkażanie wnętrza urządzenia w 69°C. Dzięki dotykowej opcji QuickSelect wybierzesz preferowany czas cyklu. Z kolei funkcja Ecometer za pomocą intuicyjnych zielonych pasków podpowie który program będzie najbardziej zrównoważony pod względem oszczędzania energii i wody.

Gdyby nie lekko zawyżona cena tego modelu, z pewnością znalazłby się on na wyższym miejscu naszego rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm. Mimo to jest to model godny polecenia.

ranking zmywarek do zabudowy 60 cm - TOP 7

Candy Brava CIB 5B2D3FB

Candy Brava CIB 5B2D3FB też wypada całkiem nieźle w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę cenę, pakowność i efektywność energetyczną. Model spełnia bowiem nowe wymogi klasy energetycznej B i umożliwia załadunek 15 kompletów naczyń.

Co prawda na jeden cykl zużywa całkiem sporo wody (10,5 litra), jeśli porównamy jej wynik z konkurencją, ale poza tą jedną wadą nie brakuje jej niczego. W modelu jest dostępne automatyczne otwieranie drzwi, jest też wygodna szuflada na sztućce.

Brava CIB 5B2D3FB pracuje cicho i pozwala oszczędzać czas dzięki programowi Wash & Dry, który trwa zaledwie 39 minut. Dzięki połączeniu Wi-Fi oraz Bluetooth, urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji. W aplikacji można ustawić nawet 20 dodatkowych programów.

Amica DIM66C7EBOiTH

Amica DIM66C7EBOiTH to alternatywa dla droższego modelu DIM68B10EBONSWViD, o którym była mowa nieco wyżej. Za niższą ceną idzie – jak zwykle – niższa klasa energetyczna, większe zużycie wody i nieco głośniejsza praca.

Mimo to, model jest godny polecenia ponieważ jest wyposażony w szufladę na sztućce oraz funkcję samoczynnie otwierających się drzwiczek. Wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę maksymalnie 40°C, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o zniszczenie mebli czy poparzenie.

Niebieska dioda BlueDot+ wyświetla komunikaty świetlne, informując czy zmywarka pracuje (dioda świeci światłem ciągłym) oraz kiedy można dołożyć zapomniane naczynia (światło miga).

Whirlpool WCIO 3T341 PES

Whirlpool WCIO 3T341 PES jest modelem nieco tańszym niż Whirlpool WIO3O540PELG, który znalazł się kilka miejsc wyżej w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm. Podobnie jak on posiada jednak opcję zmywania strefowego Multizone oraz Technologię 6. Zmysł.

Suszenie naczyń odbywa się naturalnie, poprzez parowanie, co pozwala oszczędzić na specjalistycznych technologiach. Automatyczne otwieranie drzwi jest jednak funkcją, która wystarczy każdemu. Co więcej, drzwiczki uchylają się dopiero, kiedy temperatura spadnie do około 40°C. Dzięki temu można uniknąć poparzeń i zniszczenia mebli przez wydostjącą się gorącą parę wodną.

Wadą tego modelu jest jednak fakt, że nie posiada szuflady na sztućce.

Haier XI 6C3D0FB

Haier XI 6C3D0FB to już drugi model tego producenta, który pojawił się w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm. Podobnie jak model Haier XIB 6B2D3FB, ten również oferuje największą pojemność na rynku (16 kompletów naczyń).

Tu także mamy do czynienia z filtrem antybakteryjnym ABT, który usuwa bakterie i zarazki. Nie zabrakło także funkcji automatycznego otwierania drzwi, 9 programów zmywania, ani opcji zdalnego sterowania za pomocą aplikacji hOn.

Różnice pomiędzy modelem droższym i tańszym tej marki polegają przede wszystkim na wydajności energetycznej i zużyciu wody.

Dobra zmywarka do zabudowy 60 cm – jakiej marki?

Jak możesz łatwo zauważyć, nasz ranking zmywarek do zabudowy 60 cm wyróżnia szczególnie takie marki jak Miele, Bosch, Siemens i Samsung. To właśnie te marki wyróżnia wysoka jakość wykonania, najmniejsza awaryjność, najlepsze specyfikacje oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne.

Jak to zwykle bywa, za wyższą ceną idzie niezawodność i wysoka kultura pracy, co skutkuje wysokim komfortem codziennego użytkowania. Nie oznacza to jednak, że tańsze marki nie mają do zaoferowania interesujących rozwiązań.

Amica potrafi wyróżnić się niskim poborem wody, między innymi dzięki nowatorkiemu pomysłowi zużywania wody z ostatniego płukania. Z kolei Beko potrafiło stworzyć stosunkowo tani model o najwyższej klasie energetycznej (model BDIN38660C).

Dobrą zmywarkę do zabudowy 60 cm można znaleźć także w ofercie Whirlpool, Electrolux czy Haier. Wszystko zależy od tego z jakimi rozwiązaniami chcielibyśmy mieć styczność na co dzień.

Czytaj też: Dobre tabletki do zmywarki – Ranking

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

3.7/5 - (3 votes)