• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Szukacie swojej drugiej połówki? Podpowiadamy jakie aplikacje randkowe będą najlepszym wyborem!

Jak działają aplikacje randkowe?

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele różnych aplikacji randkowych. Ich zasada działania jest jednak zwykle bardzo prosta do zrozumienia i podobna. Przede wszystkim, musimy stworzyć nasz profil. O tym, co powinien zawierać opowiemy wam w następnym akapicie.

Następnie, aplikacja pokaże nam profile innych osób. Możemy albo je zignorować, albo polubić. Dalej sprawa jest już dość oczywista. Jeśli obie osoby wzajemnie się polubiły to otrzymają powiadomienie oraz możliwość rozpoczęcia rozmowy. Dalej sprawa jest już tylko i wyłącznie w waszych rękach!

Jak zrobić dobry profil na aplikacji randkowej?

aplikacje randkowe

Podstawą sukcesu podczas korzystania z aplikacji randkowych jest dobry profil. Nie ma tutaj idealnej recepty na to, co powinniśmy w nim umieścić. Istnieje jednak kilka uniwersalnych wskazówek, z których zdecydowanie powinniście korzystać.

Najważniejszy element to oczywiście zdjęcia. Poświęćcie na nie odpowiednio dużo czasu. Przede wszystkim, muszą was wyraźnie pokazywać – nikt nie chce kupić przecież kota w worku. Po drugie, zadbajcie też o ich odpowiednią jakość. Rozmazane, nieczytelne czy ciemne fotografie nie zachęcą z pewnością nikogo do polubienia. Popularnym błędem są również zdjęcia grupowe – osoba przeglądająca wasz profil nie będzie przecież zgadywać, którą osobą ze zdjęcia jesteście.

Kolejno, zadbajcie o opis. Powinien być on względnie krótki, ale zawierający najważniejsze informacje. Napiszcie kilka słów o sobie, o waszych zainteresowaniach oraz może nawet o tym, czego oczekujecie od swojego partnera.

Najlepsze aplikacje randkowe – jaką warto wybrać?

Poniżej znajdziecie 5 naszym zdaniem najlepszych aplikacji randkowych. Oczywiście, wybór właściwej zależy tylko od waszych preferencji. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby używać kilku jednocześnie.

Tinder

Tinder

Król aplikacji randkowych jest tylko jeden i jest nim Tinder. To najbardziej znana i najchętniej używana na całym świecie aplikacja. Największe atuty? Przede wszystkim, jest to niesamowita prostota. Nie ma tutaj żadnych dziwnych dodatków – po prostu przesuwanie profile w prawo lub w lewo zależnie od tego, czy dana osoba się wam spodobała. Jeśli dwie osoby dadzą sobie wzajemnie „like’a” to otrzymają możliwość porozmawiania. Drugim atutem Tindera jest jego popularność. Ma on po prostu największą bazę użytkowników.

Niestety, nie wszystko jest aż tak kolorowe. Problemem Tindera jest to, że znajdziemy tam raczej więcej osób na krótkie przygody niż na długi związek. Dodatkowo, aplikacji niezbyt zależy, żebyśmy znaleźli w niej miłość naszego życia – zamiast tego, starają się utrzymywać użytkowników.

Sprawdź: Telefon z dobrym aparatem do 1500 zł – ranking

Badoo

badoo aplikacje randkowe

Badoo to drugi po Tinderze najpopularniejszy portal randkowy. Mechanizm działania do złudzenia przypomina tę pierwszą aplikację. Olbrzymim atutem jest też dobry mechanizm weryfikacji odsiewający fałszywe konta. Oczywiście, aplikacja jest bezpłatna, ale istnieje możliwość płatnego zwiększenia naszej widoczności.

Badoo różni się od Tindera głównie profilem przeciętnego użytkownika. To lepsze miejsce do szukania długoterminowego partnera, zamiast jednorazowej przygody. Niestety, ma nieco mniej użytkowników, ale wciąż jest ich wystarczająco dużo.

Bumble – aplikacja randkowa dla kobiet

bumble

Wszystkie aplikacje randkowe mają bardzo podobną zasadę działania. Bumble zmienia jednak nieco zasady gry. Tutaj to kobiety decydują o wszystkim. Po połączeniu się w parę to kobieta musi jako pierwsza napisać do mężczyzny. Dopiero wtedy może on jej odpowiedzieć.

Ciekawym zabiegiem jest również to, że na kontakt ma się zaledwie 24 godziny. Twórcy aplikacji twierdzą, że jeśli obie osoby nie są na tyle zainteresowane, żeby rozpocząć rozmowę w ciągu doby to nie warto tracić czasu na dalsze próby.

Sprawdź: Megapiksele w aparacie w telefonie – ilu potrzebujemy?

Facebook Dating

facebook dating

Tak jest, Facebook ma własną aplikację randkową. W dodatku, jest naprawdę dobra! Olbrzymim atutem jest tutaj spora baza użytkowników, intuicyjność oraz całkowity brak opłat. Po prostu wejdźcie na Facebooka i wybierzcie w menu opcję „Randki”. Bardzo szybko utworzycie swój profil i rozpoczniecie przeglądanie profili.

Bardzo ciekawą opcję jest również „Secret Crush”. Możecie zaznaczyć, które osoby z waszej listy znajomych się wam podobają. Jeśli one również to zaznaczą, to oboje otrzymacie powiadomienie. To doskonała sprawa dla bardziej nieśmiałych osób. Oczywiście, w przypadku braku polubienia przez drugą osobę, nie dowie się ona nigdy o tym, że sami ją polubiliście.

Z Facebook Dating nie korzysta niestety w Polsce zbyt wielu użytkowników. Z pewnością już wkrótce się to zmieni. Użytkownicy chwalą ją również za doskonały algorytm, który naprawdę pomaga w znalezieniu partnerki. Portal ma przecież bardzo dużo danych o swoich użytkownikach i doskonale wiedzą, jak je wykorzystywać.

Sympatia

sympatia

Sympatia zdecydowani nie jest najbardziej rozbudowaną aplikacją w tym rankingu. Ma jednak spory plus – jest Polska i dość dobrze zakorzeniona w świadomości użytkowników z naszego kraju. Zdecydowanie polecamy ją również dla nieco starszych osób. Średnia wieku jest tutaj odrobinę większa i raczej przekracza 30 lat.

Minusem jest jednak to, że Sympatia ma bardzo mało precyzyjny algorytm. Będziemy musieli więc przekopać się przez mnóstwo niedopasowanych profili zanim znajdziemy naszą wymarzoną drugą połówkę. Dopiero opłacenie abonamentu da nam dostęp do precyzyjniejszego określania pożądanych przez nas parametrów.

Zobacz też:
Mikrofon dla podcasterów – jak wybrać najlepszy model?
Smartfon do gier – jaki model wybrać? Ranking

5/5 - (1 vote)