• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Chcesz kupić telewizor 65 cali? Najpierw upewnij się, że twoja odległość od ekranu jest optymalna. A potem sprawdź polecane modele.

Jeśli masz mały salon, wstawienie 65-calowego telewizora mija się z celem. Ale jeśli siedzisz dość daleko od ekranu, zakup większej jednostki zdecydowanie ma sens. Telewizor 65 cali? Taka wielkość ekranu robi wrażenie, ale musisz dokładnie ocenić, czy rzeczywiście zachowasz optymalną odległość od wyświetlacza. Dlaczego to takie ważne? Jeśli będziesz za blisko, oglądanie filmu czy granie w grę szybko zmęczy wzrok i jest to mało komfortowe. Jeśli zaś będziesz za daleko, nie ma sensu płacić za wysokiej klasy ekran, bo i tak nie docenisz świetnej jakości obrazu i bogactwa detali.

Zobacz: Najlepsze telewizory do PS5

Telewizor 65 cali polecamy przede wszystkim do większego salonu, a optymalna odległość od ekranu to 2,77 m. W przypadku 3 m polecany jest już ekran 70-calowy, a w przypadku 2,5 m – 58-calowy. Jak więc widzisz, odległość ma tu duże znaczenie.

Jaki telewizor 65 cali – najlepsze smart TV

Jeśli już znasz, że chcesz kupić telewizor 65 cali i taka przekątna jest dla ciebie idealna, mamy kilka propozycji. Polecamy przede wszystkim sprawdzone, świetne TV. To głównie ekrany OLED, ponieważ właśnie taka technologia wykonania zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Sprawdź: Najlepsze telewizory 2020

Zachęcamy również do lektury naszych wcześniejszych rankingów, a także poradnika o tym, jak kupić telewizor do grania na konsoli i na co zwracać uwagę. Pamiętaj też, aby przejrzeć naszą strefę jaki telewizor – znajdziesz w niej świeże wiadomości że świata smart TV.

1. LG OLED 65CX3LA

LG OLED 65CX3LA telewizor 65 cali

LG CX OLED to z pewnością najlepszy telewizor OLED, jaki widzieliśmy w zeszłym roku i w pełni zasługuje na to, aby przenieść się na szczyt tej listy w 2022 r.

Firma LG stworzyła prawdziwie przełomowy TV. Ma doskonałą jakość obrazu, świetny system smart TV webOS, a także HDMi 2.1, procesor A9 gen. 3, czy też doskonały dźwięk. Otrzymujesz tutaj zadziwiający, wszechstronny zestaw funkcji w konkurencyjnym cenowo (i regularnie przecenianym) panelu OLED.

Firma LG naprawdę chce zachęcić do zakupu też graczy, oferując niskie opóźnienie wejścia, obsługę Nvidia G-Sync i kompatybilność z rozgrywką 4K@120 Hz na konsolach nowej generacji. To, wraz z rozdzielczością 4K, Dolby Vision i Atmos oraz doskonałą platformą webOS, sprawia że jest to najlepszy telewizor dla prawie każdego nabywcy smart TV.

Niestety, nie dostaniesz tutaj HDR10+, ale to w zasadzie jedyny minus/brak w tym TV. Jeśli chcesz kupić coś jeszcze lepszego, wypatruj nadchodzącego LG C1 OLED. To następca serii CX.

Cena: ok. 7600 zł

2. Sony OLED KD-65A8

Sony OLED KD-65A8 telewizor 65 cali

Kolejny świetny sprzęt, przede wszystkim dla fanów kina najwyższej jakości. W dodatku Sony przekonuje, że ten panel ma stosunkowo niskie zapotrzebowanie na prąd.

Poza rozdzielczością 4K mamy tutaj obsługę standardów HDR10 oraz HLG. Technologia HDR 10 określa standard obrazu o szerokim spektrum jasności. Zakres barw porównywalny jest do tego, jakie na co dzień rejestruje ludzkie oko. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na kapitalną jakość treści wizualnych zarówno podczas oglądania filmów czy wydarzeń sportowych, jak i grania na konsoli.

Standard HLG znalazł z kolei zastosowanie zarówno na pokładzie zaawansowanych telewizorów, jak i nieco tańszych urządzeń. Technologia ta odpowiada za odtworzenie obrazu HDR zamiast strumieniowego przesyłania go czy wykorzystywania w tym celu dysku optycznego. Użytkownicy mogą więc liczyć na odbiór treści wizualnych o szerokim spektrum jasności. Telewizor działa na systemie Android. To rzecz jasna panel OLED, więc jakość obrazu jest doskonała.

Cena: ok. 8600 zł

3. Samsung QE65Q80TA

Samsung QE65Q80TA telewizor 65 cali

System operacyjny Tizen został opracowany dla telewizorów Samsung, a jego największą zaletą jest prosty i czytelny interfejs. Ponadto można liczyć na dostęp do wielu zróżnicowanych aplikacji – do tych najbardziej popularnych należą Netflix, Amazon Prime Video czy HBO Go.

Q80 to zarazem dobra alternatywa dla paneli OLED. Jeśli obawiasz się, że twój ekran OLED może się wypalić, bo np. nieustannie grasz w tę samą grę i wyświetlasz w jednym miejscu pewne elementy z gry, możesz kupić QLED i przestać się martwić. Ten model łączy ulepszony “obraz z kropek kwantowych” (jak nazywa to Samsung), wydajny procesor do przetwarzania obrazu oraz obsługuje popularne standardy poprawy jakości (HDR, HDR10+, HLG). Nie ma natomiast obsługi Dolby Vision, za to jest asystent głosowy Bixby, a także obsługa popularnych asystentów głosowych Google Asystent i Amazon Alexa. Jest tu również HDMI 2.1, co docenią posiadacze konsoli Xbox Series X/S czy PlayStation 5.

Cena: ok. 6000 zł

4. Samsung QE65Q80A

Samsung QE65Q80A

Jeśli zamierzasz kupić Samsunga, równie dobrze możesz kupić model Q80A. Czym różni się od modelu Q80T, który jest niewiele tańszy?

Szczerze mówiąc, trudno udzielić porady w tym zakresie. Telewizory mają ten sam sprzęt, ale Q80A ma system Tizen 6.0, podczas gdy Q80T nie otrzymał aktualizacji, więc używa nieco starszego oprogramowania.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i planujesz wykorzystywać telewizor głównie jako sprzęt do oglądania filmów, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić Q80T. Ale jeśli chcesz uzyskać wszystkie nowe funkcje oferowane przez Samsunga i cenisz dodatkowe, technologiczne i zwykle programowe ulepszenia, lepszą decyzją będzie zakup Q80A.

Cena: ok. 6200 zł

5. LG OLED 65BX3LB

LG OLED 65BX3LB

Chcesz kupić OLED-a firmy LG, ale nie stać się na wersję CX? To zrozumiałe. Z drugiej strony, nie musisz od razu rezygnować z doskonałego panelu OLED tej firmy. LG oferuje bowiem również serię BX, która jest niewiele gorsza.

Model BX również ma system webOS, rozdzielczość 4K, a także HDMI 2.1 do gier next-gen. Dodatkowo są też standardy HDR10, HLG czy Dolby Vision, a także obsługa asystentów głosowych Google i Amazona. Brakuje natomiast równie wydajnego procesora do przetwarzania obrazu, więc niektóre materiały będą prezentować się nieco płynniej na modelu CX. Nie jest to jednak duża wada i zdecydowanie polecamy także model BX. To świetny TV, tym bardziej że opiera się na tym samym panelu OLED, co droższe modele.

Ponadto CX jest nieco jaśniejszy, co może mieć znaczenie jeśli używasz telewizora w bardzo jasnych pomieszczeniach. Jeśli nie, czyli jak większość użytkowników, nie zauważysz różnicy.

Cena: ok. 6600 zł

6. Philips 65OLED855

Philips 65OLED855

Telewizor OLED Philipsa zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu, ale główną atrakcją jest tutaj oczywiście podświetlanie Ambilight. Dzięki tej technologii telewizor współgra z otoczeniem i salon zostaje wypełniony poświatą rzucaną przez diody LED, umieszczone z trzech stron wyświetlacza. Aktualnie wyświetlane sceny nabiorą niezłego efektu wizualnej przestrzeni, przez co akcja filmów czy gier wykroczy poza ekran.

Telewizor pracuje w rozdzielczości 4K i ma system Android TV. Obsługa takich formatów audio i wideo jak Dolby Vision i Dolby Atmos zapewni kinową jakość obrazu i dźwięku, a do tego możesz liczyć również na HDR10+. Sam obraz również jest bardzo płynny i dobrej jakości – procesor Philips SI P5 Pro Perfect Picture ze sztuczną inteligencją przetwarza obraz w świetny sposób. Producent mówi tutaj o tym, że “obrazy są przetwarzane w sposób podobny do ludzkiego mózgu. Obraz pozostanie tak realistyczny, że poczujesz się jego częścią”. To oczywiście język marketingowy, niemniej jest w tym trochę prawdy.

Cena: ok. 8500 zł

#materiałreklamowy

4/5 - (3 votes)