Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni normą stają się chłodne, deszczowe dni i zimne noce. Od września, aż do marca większość z nas korzysta z systemów ogrzewania lub z ogrzewania pomocniczego.
Najnowszy ranking grzejników konwektorowych to zestawienie urządzeń, które szybko i skutecznie ogrzeją powietrze w małym pomieszczeniu. Jednak jeśli szukasz grzejnika, który może pracować przez dłuższy czas i sprawdzi się nawet na dużych przestrzeniach, to dzisiejszy artykuł będzie dla Ciebie większą pomocą.
Czytaj także: Ranking promienników ciepła [TOP 15]
Spis treści
- 1 Grzejniki olejowe czy konwektorowe – które lepsze?
- 2 Wady grzejników – z czym trzeba się liczyć?
- 2.1 Ranking grzejników olejowych 2022 [TOP 14]
- 2.2 Ariete 83804
- 2.3 Ravanson OH-13
- 2.4 Cecotec Ready Warm 7000
- 2.5 Prime3 SOR51
- 2.6 Kepland OH01WH
- 2.7 Smart Black Wi-Fi
- 2.8 MPM MUG-17
- 2.9 Anslut
- 2.10 MPM MUG-21
- 2.11 Mill H1500DN
- 2.12 Sencor SOH8112WH
- 2.13 Comfort 11
- 2.14 Noveen OH11
- 2.15 Teesa 2500
- 2.16 Ariete 83705
- 2.17 Black+Decker BXRA1500E
- 2.18 Volteno VO0827
- 2.19 Mill AB- H1000MEC
- 2.20 AEG RA 5587
- 2.21 Blaupunkt HOR201
- 3 Polecane grzejniki olejowe – na co zwracać uwagę?
- 4 Najlepsze grzejniki olejowe – producenci
- 5 Jaki grzejnik olejowy wybrać?
- 6 Co trzeba wiedzieć kupując grzejnik olejowy?
- 7 Czy warto kupić grzejnik olejowy?
Grzejniki olejowe czy konwektorowe – które lepsze?
Grzejniki konwektorowe to świetne rozwiązanie do altanki, domku letniskowego i każdego innego miejsca, które wymaga mobilnego, lekkiego urządzenia grzewczego na pojedyncze, chłodniejsze dni. Są tanie, potrafią być naprawdę bardzo małe, a przy tym są niezwykle skuteczne na małych przestrzeniach. Działają na prostej zasadzie, zasysając chłodne powietrze i przepuszczając je przez wewnętrzną grzałkę. Nie akumulują ciepła, tylko na bieżąco je ogrzewają.
Grzejniki olejowe są znacznie wydajniejsze, dlatego nadają się również do dużych pomieszczeń i do ciągłej pracy (nawet przez całą dobę). Są praktycznie bezawaryjne, ekonomiczne i bardzo ciche. Nie zasysają powietrza, a wraz z nim kurzu i innych drobnych cząstek, dlatego są dobrą propozycją dla alergików. Grzejniki olejowe akumulują ciepło i długo je oddają, bo ciepło generowane jest dzięki cieczy znajdującej się wewnątrz urządzenia.
Wady grzejników – z czym trzeba się liczyć?
Oba rozwiązania mają także swoje wady i trzeba o nich otwarcie powiedzieć. Przykładowo grzejnik konwektorowy nie powoduje trwałego wzrostu temperatury otoczenia, więc jeśli go wyłączysz, bardzo szybko ponownie zrobi się chłodno. Trzeba pamiętać także o tym, że te urządzenia mocno wysuszają powietrze i z założenia nie należą do najbardziej ekonomicznych. Choć termostat nieco poprawia kwestię poboru prądu, na grzejnik konwektorowy warto zdecydować się wyłącznie celem okazyjnego dogrzewania.
Czy grzejniki olejowe także mają swoje słabe strony? Ze względu na swoje toporne wymiary raczej nie należą do urządzeń mobilnych. Średnio sprawdzą się także w roli grzejników łazienkowych. Prócz tego zazwyczaj potrzebują sporo czasu, by się rozgrzać, a ich stylistyka najczęściej jest po prostu nudna. Ciężko jednak podważyć fakt, że są to urządzenia bardzo praktyczne.
Ranking grzejników olejowych 2022 [TOP 14]
W związku z dynamicznie zmieniającą się dostępnością grzejników olejowych, polecamy śledzić aktualne stany magazyne w dedykowanej kategorii w sklepie.
Ariete 83804
Jeśli nie potrzebujesz 11 żeber i najwyższej mocy dostępnej na rynku, czyli 2500 W, odpowiednią propozycją dla Ciebie może być Ariete 83804. 9-żebrowy model z serii Ariete Vintage urzeka swoim designem. Pokusimy się wręcz o stwierdzenie, że może poprawiać nastrój nawet w najbardziej pochmurne jesienne i zimowe dni.
Konstrukcja jest wygodna w transporcie, tym bardziej, że posiada kółka. Praktyczności dopełnia lampka zasilania i zwijacz kabla. Z kolei sterowanie urządzeniem jest łatwe i przyjemne dzięki retro panelowi. 3 poziomy mocy pozwalają dobrać intensywność ogrzewania pomiędzy 800 W, 1200 W i 2000 W.
Ravanson OH-13
Elektryczny grzejnik olejowy Ravanson OH-13 to kolejny dobry grzejnik olejowy, który oferuje dużą moc i zapewnia stabilne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu. Model posiada 13 żeberek o szerokości 12 cm, jest też wyposażony w termostat, który pozwala na na płynną i precyzyjną regulację temperatury.
Ravanson OH-13 sprawdzi się nie tylko w użytku domowym, ale i wszelkiego rodzaju garażach, warsztatach i innych pomieszczeniach roboczych. Na funkcjonalność jego użytkowania wpływa poręczny uchwyt, 4 kółka ułatwiające przesuwanie i dedykowane miejsce do nawijania przewodu sieciowego.
Cecotec Ready Warm 7000
7-modułowy grzejnik olejowy Cecotec Ready Warm 7000, o mocy 1500W to dobre rozwiązanie dla sypialni i małych salonów. Zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu grzejników olejowych między innymi ze względu na nasze zaufanie do marki. Ostatecznie robot Cecotec Conga 7090 IA (który przyczynił się do nagłego wzrostu popularności marki) to jeden z naszych ulubieńców w kategorii robotów mopujących.
Marka stale przybiera na popularności jednak nie tylko za sprawą sztandarowego produktu, jakim jest robot Conga 7090. Chodzi tu też o dbałość wobec całokształtu asortymentu – konkurencyjne specyfikacje, funkcjonalność i dobrą jakość. Choć grzejnik olejowy nie jest typem produktu, który pozwala producentowi pokazać na co go stać, Cecotec Ready Warm 7000 na pewno nie zawiedzie.
Podwójna technologia WarmSpace i technologia 360º zapewnia wydajne i równomierne ogrzewanie pomieszczenia o wielkości do 18 m2. W modelu mamy możliwość regulować termostat w zakresie trzech poziomów mocy (600 W eco, średnia 900 W i maksymalna 1500 W), możemy także wybrać jeden z dwóch trybów pracy. Jak wszystkie polecane grzejniki olejowe, Ready Warm 7000 jest wyposażony w wielokierunkowe kółka i ergonomiczny uchwyt.
Choć bębny kablowe co do zasady nie zapierają tchu w piersiach, są niedocenianym i bardzo przydatnym elementem wyposażenia grzejnika. Ułatwiają zwijanie i przechowywanie kabla, a także oszczędzają miejsce. Podobnie jest w kwestii systemów bezpieczeństwa – pragmatyczny Cecotec wyposażył model Ready Warm 7000 w podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki czemu grzejnik jest automatycznie wyłączany, gdy zaczyna generować nadmierne ciepło.
Prime3 SOR51
Kolejnym pośród najlepszych grzejników olejowych wartych polecenia jest Prime3 SOR51. To model stworzony z myślą o ogrzewaniu pomieszczeń do 22 m². Na wydajność jego pracy wypływają 3 kanały olejowe, które zapewniają szybką dystrybucję ciepła.
Jak każdy dobry grzejnik olejowy, urządzenie posiada automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, zabezpieczenie przed przegrzaniem, a zamontowane kółka i wygodne uchwyty pozwalają łatwo przesunąć grzejnik.
3 stopniowa regulacja poziomu ciepła jest możliwa za pomocą pokręteł o maksymalnej mocy 2500 W.
Kepland OH01WH
7-żeberkowy Kepland OH01WH znalazł się pośród najlepszych grzejników olejowych ze zwględu na całkiem niezłe opinie użytkowników. To dowód na to, że grzejnik olejowy nie musi być drogi, by być funkcjonalny i niezawodny. Moc 1500W można obniżyć do 900W lub 600W według preferencji użytkowników, wybierając określony poziom grzania na panelu sterowania.
Wziąwszy pod uwagę niską cenę, nie ma co spodziewać się, że model będzie wyposażony w takie funkcje jak na przykład wyłącznik czasowy, ale mamy tu wszystkie inne, niezbędne do komfortowego użytkowania systemy. W tym także termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Smart Black Wi-Fi
Smart Black to nie tylko model elegancki i nowoczesny, ale przede wszystkim jeden z najlepszych grzejników olejowych. Wyróżnia go Wi-Fi, pilot zdalnego sterowania oraz możliwość ustawienia czasu pracy i ustawienia blokady rodzicielskiej. Zakres regulacji temperatury w tym modelu wynosi 5 – 50°C.
Dzięki estetycznemu wykonaniu budowy, grzejnik wpasuje się w każdą przestrzeń, szczególnie w aranżacje loftowe i vintage, nawiązujące do designu lat 50., 60. i 70. XX. Małe rozmiary sprawiają, że sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i dużych metrażach.
MPM MUG-17
MPM MUG-17 to kolejna propozycja z gamy ładniejszych modeli. Wysokie miejsce w rankingu grzejników olejowych zawdzięcza jednak nie tylko schludnemu designowi. To praktyczne urządzenie, wyposażone w 9 żeber grzejnych i termostat, który pozwala na płynną regulację temperatury.
Regulacja mocy grzewczej jest możliwa w 3-stopniowym zakresie (800 W, 1200 W lub 2000 W). Praktyczny uchwyt i kółka umożliwiają łatwe przemieszczanie grzejnika, a całości komfortu dopełnia miejsce do nawinięcia kabla.
Anslut
Grzejnik marki Anslut to przykład dobrego stosunku ceny do jakości i oferowanych możliwości. Jeśli potrzebujesz ogrzać pomieszczenie o powierzchni 10 – 15 m2, Anslut oferuje wszystko co trzeba. Jest kompaktowy, wyjątkowo mobilny i wygodny w użytkowaniu. Oferuje trzy poziomy mocy: 800, 1200 i 2000 W, które pozwalają łatwo dostosować ilość emitowanego ciepła do bieżącego zapotrzebowania domowników.
Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie od 7–35°C i wybiera się ją na panelu sterowania, który swoją drogą jest bardzo elegancki i nowoczesny. Mamy tu do dyspozycji także wyłącznik czasowy, który możemy zaprogramować nawet na 24 godziny w przód. Jak wszystkie najlepsze grzejniki olejowe, Anslut jest wyposażony w system zabezpieczający przed przegrzaniem i przewróceniem, ma również wygodny zwijany kabel.
MPM MUG-21
Wśród polecanych grzejników olejowych nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych marek tego segmentu rynku. MPM MUG-21 posiada 11 żeber, dzięki którym ciepło jest rozprowadzane równomiernie i skutecznie. Trzy stopnie intensywności grzania (1000, 1500 i 2500 W) pozwalają dopasować poziom i szybkość nagrzewania do indywidualnych preferencji.
Opcja ciepłego nawiewu pozwala zwiększyć moc grzewczą urządzenia aż do 2900 W i uzyskać odpowiednio przyjemną temperaturę powietrza tuż po uruchomieniu. Stabilne kółka, bezpiecznik położenia i wielostopniowy system zabezpieczeń to tylko podstawowe zalety tego urządzenia. Producent zadbał także o praktyczne miejsce do nawinięcia przewodu, poręczny uchwyt i nowoczesny design.
Mill H1500DN
Szukasz niezawodnego rozwiązania dla dużej powierzchni? Mill H1500DN obsłuży pomieszczenia o wielkości do 55 m2. Regulacja mocy jest możliwa w zakresie trzech trybów: 600, 900 i 1500 W. Programowanie pracy urządzenia jest łatwe i pozwala na sporą oszczędność.
Na wydajność ma wpływ także sama konstrukcja, oparta na tej samej zasadzie, co w omawianych wyżej modelach AB- H1000MEC i AB- H1000DN. Technologia Mill Heat Boost przyspiesza ogrzewanie wnętrza i zwiększa obieg ciepłego powietrza w pomieszczeniu, co ma duże znaczenie dla wydajności i efektywności.
Podobnie jak wszystkie spośród najlepszych grzejników olejowych, Mill H1500DN jest wyposażony w ochronę przed przegrzaniem, czujnik przechyłu. Ten model zapamiętuje także Twoje ostatnie ustawienia w przypadku przerwy w zasilaniu.
Sencor SOH8112WH
Sencor SOH8112WH to jeden z najbardziej stylowych i niezawodnych modeli z polecanych grzejników olejowych. Ma 12 żeber grzewczych i dużą moc (2500 W), ale zakres mocy można regulować w 3-stopniowym zakresie. Regulator termostatu, obsługiwany poprzez panel LED, umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie pożądanej temperatury pomieszczenia.
Kółka zwiększają mobilność tego modelu, a dołączony pilot zdalnego sterowania pozwala zarządzać jego pracą bez wstawania z kanapy. Systemy bezpieczeństwa obejmują między innymi blokadę rodzicielską, która dezaktywuje panel sterowania. Dodatkowo grzejnik wyłączy się, gdy się przewróci lub gdy temperatura w wokół czujnika osiągnie 100 stopni. Do jego zalet trzeba zaliczyć również cichą pracę.
Comfort 11
Klasyczny grzejnik elektryczny wypełniony olejem, Comfort 11, zapewnia wysoką wydajności dzięki efektywnym, elektrycznym grzałkom umieszczonym wewnątrz urządzenia. Po nagrzaniu się grzejnik pozostaje ciepły długo po odłączeniu od sieci.
To dobry grzejnik olejowy, który sprawdzi się w każdej przestrzeni, zarówno dzięki swojemu uniwersalnemu designowi, jak i niewielkim rozmiarom.
Noveen OH11
Innym przykładem bardzo dobrego grzejnika olejowego, który jest do kupienia w bardzo korzystnej cenie jest Noveen OH11. Jak wszystkie najlepsze grzejniki olejowe, ten model także posiada termostat, który zapobiega przegrzaniu i umożliwia precyzyjną kontrolę nad temperaturą.
Regulowanie mocy według własnych potrzeb jest możliwe w zakresie pomiezy 850, 1650, a 2500 W. Przymocowane do grzejnika kółka ułatwiają transport i zmianę miejsca.
Teesa 2500
Nasz ranking grzejników olejowych zamyka 11-żebrowy model Teesa 2500. Ten utrzymany w klasycznym stylu grzejnik to dobry przykład urządzenia, które w optymalnej cenie oferuje dużą moc grzewczą. Do jego zalet zaliczyć trzeba również optymalne rozmiary, dzięki czemu dopasuje się do każdego pomieszczenia.
Funkcja timera umożliwia pracę grzejnika przez określony czas – od 1 do 24 godzin. Użytkownik ma do dyspozycji trzy tryby pracy i regulowany termostat. Grzejnik olejowy Teesa to także w pełni bezpieczny wybór. Model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem i wyłącznik bezpieczeństwa w przypadku przewrócenia.
Ariete 83705
Obecność Ariete 83705 w naszym rankingu grzejników olejowych nie powinna nikogo dziwić. To model piękny, funkcjonalny i wydajny, a do tego dostępny w przyzwoitej cenie, podobnie zresztą jak nasz numer jeden, czyli Ariete 83804.
Grzejnik z linii Ariete Vintage doda uroku każdemu wnętrzu, nie tylko temu, które jest utrzymane w klimacie retro. Kompaktowe kształty i poręczna obudowa z kółkami sprawiają, że łatwo znaleźć dla niego miejsce.
To dobry grzejnik olejowy, który ma 11 żeber, oferuje 3 poziomy ustawień mocy grzania oraz – oczywiście – jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Black+Decker BXRA1500E
Black+Decker BXRA1500E to kolejny pośród polecanych grzejników olejowych o najlepszym stosunku ceny do jakości. Podobnie jak model opisany wyżej, dysponuje mocą 1500 W i ma zintegrowany termostat.
7-żebrowy grzejnik olejowy BXRA1500E oferuje dwa tryby ogrzewania do wyboru. Z kolei systemy bezpieczeństwa obejmują: wskaźnik, który ostrzega, że grzejnik jest gorący oraz termiczny ogranicznik bezpieczeństwa zapobiegający przegrzaniu. Wysoką funkcjonalność zapewniają wygodne kółka, uchwyt do podnoszenia i dedykowane miejsce do przechowywania kabla.
Volteno VO0827
W bardzo podobnej cenie i jakości jest do kupienia także model Volteno VO0827. To dobry grzejnik olejowy, zarówno do dogrzewania mieszkań, jak i różnorakich lokali użytkowych, w tym , biur czy garaży.
Jak wszystkie najlepsze grzejniki olejowe, Volteno VO0827 oferuje szybki czas nagrzewania pomieszczeń i jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Model oferuje także 3 stopniową regulację mocy i regulowany termostat.
Mill AB- H1000MEC
Grzejnik olejowy Mill AB- H1000MEC to propozycja dla tych, którzy przykładają dużą wagę do estetyki i preferują maksymalnie nowoczesną stylistykę. Norweska marka Mill zapewnia wysoką jakość i stosuje najnowsze technologie, dzięki czemu urządzenie pozwala zaoszczędzić nawet do 25% zużycia energii.
Model jest wyposażony w zaawansowany program dzień / noc, który pozwala obniżyć temperaturę jeśli na przykład nie ma Cię w domu. Nowoczesny design obudowy nie tylko świetnie się prezentuje, ale i poprawia dystrybucję ciepła. Dzięki technologii Mill Heat Boost powietrze w pomieszczeniu nie wysycha, a jego przepływ jest zoptymalizowany.
Model jest dostępny również w wersji czarnej. Obie wersje najlepiej sprawdzają się na powierzchniach o wielkości do 15 m2.
AEG RA 5587
AEG RA 5587 to grzejnik olejowy wyposażony w 7 żeber grzewczych. Ma moc 1500 watów i trzy poziomy regulacji. Dodatkowe funkcje obejmują termostat pokojowy, 24-godzinny programator czasowy oraz system przeciwzamrożeniowy i selektor °C / °F.
Obsługa jest łatwa dzięki wygodnym przyciskom i czytelnemu wyświetlaczowi cyfrowemu LCD. Na panelu zawsze odczytasz bieżącą temperaturę pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku innych polecanych grzejników olejowych, ten model także posiada praktyczną nawijarkę kabla.
Blaupunkt HOR201
Kolejne miejsce w naszym rankingu grzejników olejowych zajął model Blaupunkt HOR201. Podobnie jak poprzednik posiada 7 żeber grzewczych i oferuje 3 ustawienia mocy grzania. Dobór poboru mocy jest automatycznie ustawiany do określonej temperatury grzania.
Blaupunkt HOR201 jest wyposażony w praktyczne kółka, zwijacz kabla i rączki do przenoszenia. Kontrolę nad temperaturą zapewnia pokrętło, a dodatkowe zabezpieczenia zapobiegają przegrzaniu i przewróceniu.
Polecane grzejniki olejowe – na co zwracać uwagę?
Wybierając grzejnik olejowy w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego moc. Jak obliczyć moc właściwą dla danej powierzchni? Najczęściej możemy przyjąć proste założenie, że na 1 m2 trzeba dostarczyć 100 W mocy. Jeśli mówimy o pomieszczeniu, które jest dobrze zaizolowane, przy wyliczeniach zamiast 100 można uwzględnić 75 W.
Na wydajność grzania ma jednak wpływ nie tylko wartość mocy, ale i ilość żeber (jeśli grzejnik posiada tradycyjne żebra) lub wielkość powierzchni, która oddaje ciepło. Niektóre modele mają opatentowane obudowy, które mogą nawet lepiej sprawdzać się w kwestii utrzymywania mocy na wysokim poziomie.
W większości modeli grzejników olejowych dostępnych na rynku mamy możliwość regulacji mocy, co pozwala na dopasowanie parametrów urządzenia do wielkości pomieszczenia. Dzięki temu grzejnik o dużej mocy sprawdzi się nawet w mniejszych przestrzeniach. Nie działa to jednak odwrotnie i co do zasady tańsze grzejniki olejowe najczęściej są przeznaczone do małych pomieszczeń.
Im większa moc i większa ilość żeber (lub im lepiej skonstruowana powierzchnia oddająca ciepło), tym skuteczniejszy będzie grzejnik i tym szybciej będzie się nagrzewał zapewniając optymalny wzrost temperatury otoczenia. Warto jeszcze wiedzieć, że właściwy stosunek mocy do ilości żeber grzewczych także nie jest bez znaczenia. Przykładowo, największą efektywność będą miały 7-żebrowe grzejniki o mocy 1500 W, 9-żebrowe grzejniki o mocy 2000 W i modele 13-żebrowe o mocy 2500 W.
Najlepsze grzejniki olejowe – producenci
Którzy producenci oferują najlepsze grzejniki olejowe? Jednym z najpopularniejszych i najbardziej godnych zaufania producentów jest Sencor. Z tego też powodu model Sencor SOH8112WH zajął tak wysokie miejsce w naszym rankingu grzejników olejowych. Produkty spod szyldu Sencor są droższe niż ich rynkowe odpowiedniki, ale jest to odpowiednio uzasadnione. Mamy tu do dyspozycji mocne i wydajne urządzenia, ze świetnymi parametrami i wykonane w wysokiej jakości.
MPM to marka oferująca wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości. Dlatego też grzejniki olejowe MPM najczęściej plasują się w czołówce najpopularniejszych produktów tego segmentu. Nieprzesadzone ceny idą tu w parze z bardzo przyzwoitymi specyfikacjami i uniwersalnym, nowoczesnym designem.
Marka AEG także słynie z podwyższonego standardu produkowanego sprzętu AGD, ale wysokiej jakości pracy i wykonania można oczekiwać również po mniej popularnym modelu, który znalazł się w naszym rankingu grzejników olejowych, a mianowicie Mill AB- H1000MEC.
Generalnie im wyższa cena kupowanego sprzętu, tym więcej można mieć wobec niego oczekiwań. Jedną z kluczowych kwestii może okazać się wybór znanego, zaufanego producenta. Grzejniki olejowe nie są z natury łatwo psującymi się urządzeniami, ale nie warto decydować się na tanie modele nieznanych marek, szczególnie jeśli zbierają średnie opinie.
Jaki grzejnik olejowy wybrać?
Polecane grzejniki olejowe z naszego TOP 12 to modele dopasowane do różnorodnych potrzeb. Powyższy praktyczny przekrój rynku obejmuje tanie grzejniki, takie jak MPM MUG-17, ale i wysokiej jakości, nowoczesne grzejniki olejowe, takie jak Mill AB- H1000MEC i Sencor SOH8112WH. Propozycje marek Mill i Sencor będą odpowiednie dla tych, którzy cenią innowacyjny design i najnowsze technologie.
Szukasz rozwiązania optymalnego? Sprawdź model AEG RA 5587 i Teesa LCD 2500 z timerem. Te w pełni funkcjonalne i uniwersalne stylistycznie grzejniki olejowe sprawdzą się w każdym miejscu. Nasz ranking grzejników olejowych obejmuje wyłącznie urządzenia niezawodne i posiadające pełne systemy zabezpieczeń. Dzięki temu możesz wybierać bez obaw o trwałość i awaryjność prezentowanych urządzeń.
Co trzeba wiedzieć kupując grzejnik olejowy?
Jeśli planujesz zakup któregoś z polecanych grzejników olejowych musisz wiedzieć, że tego urządzenia nie zaleca się używać z przedłużaczem. Dlatego powinieneś upewnić się, że w miejscu, w którym planujesz umieścić grzejnik masz do dyspozycji uziemione gniazdko.
Grzejnik olejowy to jedno z tych urządzeń, przy których zdecydowanie warto przeczytać instrukcję obsługi i stosować się do zaleceń producenta, także w kwestii właściwego ustawienia urządzenia w pomieszczeniu. Grzejnik powinien mieć wokół siebie wolną przestrzeń – najlepiej około 50 cm z każdej strony.
Urządzenie powinno również stać na równej i stabilnej powierzchni. Nie powinno mieć styczności z żadnymi materiałami – nie powinno stać na dywanie, ani w pobliżu zasłon. Zlekceważenie tych zasad może skutkować nawet pożarem. Nawet najlepsze grzejniki olejowe, wyposażone we wszelkie zabezpieczenia, nie uchronią przed nieszczęściem, jeśli użytkownik nie spełni podstawowych zaleceń producenta.
Czy warto kupić grzejnik olejowy?
Na rynku dostępne są różnorodne propozycje urządzeń dogrzewających. Czy warto kupić grzejnik olejowy jeśli w opcji mamy także grzejniki elektryczne, farelki i wielofunkcyjne klimatyzatory? Jeśli niska cena ma iść w parze z wysoką wydajnością i niezawodnością, możemy śmiało powiedzieć, że warto.
Stosowane od pokoleń grzejniki olejowe zapewniają przyjemne, długo utrzymujące się ciepło i nie wysuszają powietrza. Grzejniki olejowe są także z natury wyjątkowo odporne na wszelkie usterki i co do zasady nie miewają awarii.
Dobry grzejnik olejowy sprawdzi się jako zapasowe źródło ciepła i urządzenie wspomagające centralny system grzewczy. Czy powinien być jedynym źródłem ciepła w domu? Jako takie rozwiązanie nawet najlepsze grzejniki olejowe mogą okazać się zbyt kosztowne w utrzymaniu. W każdej sytuacji warto jednak przekalkulować zużycie i koszt energii w porównaniu do innych możliwych źródeł ogrzewania. Polecane grzejniki olejowe z pewnością znajdą zastosowanie w domkach letniskowych, warsztatach czy na działce.
Sprawdź również: Najlepsze agregaty prądotwórcze do domu – ranking 2022
#materiałreklamowy