Odpowiednio dobrany orbitrek to gwarancja wielu korzyści, również zdrowotnych. Wybór ten jest jednak zdecydowanie utrudniony, szczególnie ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku produktów.

Wszystko, co należy wiedzieć o tych urządzeniach, zostało już powiedziane w artykule „Orbitrek do ćwiczeń w domu – jak wybrać?”. Poniższy materiał natomiast ma na celu przybliżyć działanie oraz funkcje najlepszych modeli, które doskonale sprawdzą się u wszystkich użytkowników.

Orbitrek do domu – ranking

Nazwa Napęd Długość kroku Rozstaw platform Maksymalne obciążenie Cena
Xterra Fsx 3500 Przedni 51 cm 7,6 cm 150 kg 4 499,00 zł
Zipro Iconsole+ Dunk Tylni 40 cm 22 cm 150 kg 2 699,00 zł
Schwinn 510E Przedni 46 cm 6,5 cm 136 kg 3 599,00 zł
Hammer Ellyptech Ct3 Tylni 30 cm 21 cm 100 kg 1 399,00 zł
Hammer Cross Motion Bt Tylni 37 cm 21 cm 130 kg 2 399,00 zł

Profesjonalny orbitrek – Xterra Fsx 3500

Profesjonalny orbitrek - Xterra Fsx 3500

Zdecydowanie jest to model, który można uznać za profesjonalny. Sprawdzi się on zarówno w domu, jak i w klubie fitness czy na siłowni.

Koło zamachowe znajduje się na przodzie sprzętu, dlatego też jego użytkowanie jest komfortowe i bezproblemowe.

Produkt posiada długi krok, sięgający niemal 51 cm, dzięki czemu będzie doskonały dla osób o wzroście sięgającym 180 cm wzwyż. Nie oznacza to jednak, że niższe osoby nie mogą z niego korzystać. Jest to bowiem jak najbardziej możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę rozstaw platform, wynoszący zaledwie 7,6 cm. Takie parametry to gwarancja przede wszystkim płynności i naturalności wykonywanych ruchów, a także zmniejszenia ryzyka urazów czy kontuzji.

Minusem może okazać się jednak duża waga urządzenia, wynosząca 86 kg. Niemniej jednak, maksymalne obciążenie wynosi w tym przypadku aż 150 kg, co świadczy o dużej wytrzymałości i wysokiej klasie sprzętu.

Opór magnetyczny daje możliwość wyboru spośród 32 poziomów, przez co każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji dostępna jest również całkiem spora ilość programów, różnorodne pomiary, a także czytelny wyświetlacz.

Zipro Iconsole+ Dunk

Zipro Iconsole+ Dunk

Jest to orbitrek elektromagnetyczny, wyposażony w tylni napęd, który dostępny jest w dobrej (w porównaniu z innymi modelami) cenie oraz jak najbardziej zadowalającej jakości.

Długość kroku wynosi w tym przypadku 40 cm, jednak ze względu na umieszczenie koła zamachowego z tyłu sprzętu, rozstaw platform to aż 22 cm. Nie jest to jednak parametr utrudniający spalanie kalorii – po prostu początkowo może to być mniej komfortowe, jednak do wszystkiego można się przyzwyczaić. Wykonywane ruchy i tak będą wystarczająco naturalne.

Dużym udogodnieniem jest w tym przypadku nowoczesny wyświetlacz, pokazujący wszelkie niezbędne funkcje i pomiary. Co ciekawe, urządzenie jest w stanie automatycznie dostosowywać generowany opór do możliwości użytkownika.

Plusem okazuje się również fakt, że model ten współpracuje z aplikacją, która pozwala na bieżące kontrolowanie swoich postępów treningowych.

Maksymalne obciążenie wynosi 150 kg.

Najlepszy orbitrek – Schwinn 510E

Najlepszy orbitrek - Schwinn 510E

Model ten zdecydowanie jest warty swojej ceny, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że rozstaw platform to w tym przypadku 6,5 cm, a długość kroku wynosi 46 cm.

Zarówno osoby powyżej 180 cm wzrostu, jak i niższe, będą w pełni zadowolone z użytkowania tego sprzętu. Jego praca jest bowiem płynna i komfortowa.

Maksymalne obciążenie w tym przypadku wynosi 136 kg. Jest to parametr, którego warto przestrzegać, ponieważ jego przekroczenie może spowodować uszkodzenie produktu. Warto wspomnieć, że naprawy orbitreków nie należą do najtańszych.

Co więcej, urządzenie gwarantuje 16 poziomów oporu, dlatego też dostosowanie odpowiedniego nie powinno sprawiać najmniejszego problemu. Przydatnym może okazać się również program interwałowy, który w dużej mierze przyczynia się do poprawy kondycji oraz szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Ponadto dla wielu osób plusem może okazać się również niewielki rozmiar tego modelu. Jego długość wynosi zaledwie 137 cm, dlatego też doskonale sprawdzi się nawet w malutkim mieszkaniu, nie zajmując dużo miejsca.

Sprawdź: Smartband – jaki wybrać?

Tani orbitrek – Hammer Ellyptech Ct3

Tani orbitrek - Hammer Ellyptech Ct3

Jest to najtańszy model w naszym rankingu, co jednak nie oznacza, że nie spełnia on swoich funkcji. Doskonale sprawdzi się bowiem w przypadku małej dostępności powierzchni, ponieważ jego długość to jedynie 114 cm.

Rozstaw platform wynosi 21 cm, a długość kroku to 31 cm. Takie parametry to wciąż gwarancja swobodnych i naturalnych ruchów, bez poczucia dyskomfortu.

Co więcej, urządzenie zbiera bardzo dobre opinie, szczególnie ze względu na jego bezawaryjność i solidne wykonanie.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 8 poziomów regulacji oporu, co w zupełności wystarczy do skutecznego spalania kalorii. Utrudnieniem może okazać się jednak stosunkowo małe obciążenie, którego wartość wynosi maksymalnie 100 kg.

Niemniej jednak, sprzęt ten doskonale sprawdzi się w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z orbitrekami oraz u wszystkich tych, którzy nie potrzebują profesjonalnego modelu.

Hammer Cross Motion Bt

Hammer Cross Motion Bt

Urządzenie posiada bardzo zadowalające parametry, szczególnie w stosunku do swojej ceny. Rozstaw platform wynosi 23 cm, długość kroku 37 cm, a maksymalne obciążenie to 130 kg. Ponadto nie jest to ogromny sprzęt, dlatego też zmieści się nawet na niewielkiej powierzchni, nie utrudniając tym samym wykonywania codziennych czynności.

Wykonywane ruchy są w pełni naturalne oraz płynne, a do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 16 poziomów oporu. Dzięki temu każdy będzie w stanie odpowiednio go dostosować, maksymalizując efekty swoich ćwiczeń.

Co więcej, waga produktu wynosi zaledwie 40 kg, a na przodzie znajdują się rolki transportowe, które znacznie ułatwiają jego przestawianie.

Model ten w wielu przypadkach sprawdza się lepiej, niż znacznie droższe urządzenia, przez co warto więc zwrócić na niego szczególną uwagę.

Zobacz także: Bieżnia domowa – jaką wybrać? Przykładowe modele