• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Wioślarze, czy też ergometry wioślarskie, zaliczane są do jednych z wielu urządzeń treningowych, które doskonale sprawdzają się zarówno na profesjonalnych siłowniach, jak i w warunkach domowych. Mechanizm działania tego typu sprzętów ma przypominać rzeczywiste wiosłowanie na wodzie, tym samym angażując rozmaite partie ciała, w tym mięśnie nóg, pośladków, brzucha, czy też rąk. Co więcej, powszechnie przyjęło się uznawać, że trening z użyciem ergometru wioślarskiego sprawdzi się niemal w każdym przypadku, niezależnie od wieku, czy też stopnia zaawansowania.

Wybór odpowiedniego wioślarza nieraz okazuje się jednak problematyczny. Producenci oferują bowiem szereg różnego rodzaju rozwiązań, tym samym zmuszając do precyzyjnego zapoznania się z najważniejszymi parametrami oraz funkcjami danego urządzenia. Jednym z modeli zasługujących na uwagę okazuje się wioślarz R100 marki OVICX, któremu poświęcony został poniższy artykuł. Przed omówieniem jego specyfikacji warto jednak poświęcić odrobinę uwagi takim aspektom, jak chociażby zalety regularnego korzystania z ergometrów wioślarskich, czy też niezbędne ich funkcje.

Zobacz: Ranking wioślarzy [TOP 5 najlepszych ergometrów wioślarskich]

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ergometru wioślarskiego?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ergometru wioślarskiego?

W obrębie wioślarzy dokonano podziału na pięć odrębnych rodzajów, wśród których znajdują się modele magnetyczne, powietrzne, wodne, hydrauliczne oraz mechaniczne. Każdy z nich cechuje się przy tym nieco innym mechanizmem pracy, sprawdzając się zarówno w amatorskim, jak i profesjonalnym użytku.

Wysokiej jakości ergometry wioślarskie powinny cechować się solidną budową, a także dużą stabilnością. Ponadto urządzenia tego typu wyposażone są również w takie elementy, jak:

  • Wygodne siedzisko,
  • Uchwyty na dłonie,
  • Dopasowane podstawki pod stopy z paskami stabilizującymi,
  • Monitor kontrolujący parametry treningu.

Nieco bardziej zaawansowane sprzęty często oferują także możliwość wyboru danego trybu pracy, czy też programu treningowego. Ponadto stawiany opór powinien podlegać łatwej regulacji.

Efekty treningu z użyciem wioślarza

Efekty treningu z użyciem wioślarza

Ergometry wioślarskie stosuje się zarówno na siłowniach, jak i w przypadku domowych przestrzeni. I choć często różnią się one między innymi jakością lub cenami, tak w każdym przypadku spełniają swoje podstawowe funkcje, tym samym gwarantując możliwość wykonania treningu całego ciała. Wśród efektów podejmowania się regularnych ćwiczeń wyróżniane są takie aspekty, jak chociażby:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej i utrata wagi,
  • Zwiększenie wydajności organizmu,
  • Wzmocnienie mięśni niemal całego ciała,
  • Poprawa wydolności oddechowej, pracy serca oraz układu krwionośnego,
  • Możliwość uzupełnienia treningów siłowych, wytrzymałościowych, a nawet rehabilitacyjnych.

Ergometry wioślarskie niejednokrotnie polecane są niemal wszystkim użytkownikom, gdyż stanowią one bezpieczną formę treningu bez obaw o przetrenowanie lub nadmierne przeciążenie. Ćwiczeń na wioślarzu nie zaleca się jednak w przypadku różnego rodzaju dolegliwości kręgosłupa oraz wad postawy. Wówczas koniecznym jest więc zasięgnięcie porady lekarza, który określi, czy w danej przypadłości trening będzie wskazany.

Wioślarz magnetyczny OVICX R100 – kluczowe parametry

Wioślarz magnetyczny OVICX R100 – kluczowe parametry

Ergometry magnetyczne zalicza się do jednych z najpopularniejszych wioślarzy dostępnych na rynku. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, o czym świadczy chociażby model R100 marki OVICX. Urządzenie cechuje się solidną i stabilną budową, a jego praca jest cicha oraz niezwykle płynna. Co więcej, połączenie mechanizmu magnetycznego oraz pasowego systemu napędowego sprawia, że konserwacja sprzętu jest niemal całkowicie bezproblemowa. Użytkownicy mogą więc cieszyć się niską awaryjnością zakupionego modelu, bez obaw o jego przypadkowe uszkodzenie.

Wioślarz wyposażono w długie, podwójne płozy zakończone łukiem. Dzięki temu wykonywanie ćwiczeń jest w pełni bezpieczne, a zarazem komfortowe. Konstrukcja urządzenia pozwala na jego złożenie, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia zajmowanej powierzchni. Kółka transportowe ułatwiają natomiast przenoszenie i transportowanie sprzętu.

Model R100 waży jedynie 31,3 kg, a maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 110 kg. To właśnie dlatego wioślarz sprawdzi się praktycznie u wszystkich domowników, umożliwiając im swobodne wykonywanie treningu dokładnie tak, jak tego potrzebują.

Wśród istotnych elementów sprzętu zdecydowanie warto wyróżnić wyściełane siedzisko, w pełni antypoślizgowy uchwyt pokryty pianką PVC, która zapobiega wchłanianiu potu, ale również stabilne podstawki pod stopy wyposażone dodatkowo w 6-stopniowy system regulacyjny, paski zabezpieczające ułożenie nóg, a także stabilizatory pięt.

Funkcje i udogodnienia modelu R100 marki OVICX

Funkcje i udogodnienia modelu R100 marki OVICX

Producent dołożył wszelkich starań, aby wioślarz magnetyczny R100 spełniał potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego też sprzęt umożliwia płynną regulację generowanego obciążenia, która odbywa się przy użyciu wygodnego pokrętła manualnego z 16-stopniową skalą. W związku z tym trening może zostać dopasowany nie tylko do stopnia zaawansowania, ale również oczekiwanych efektów ćwiczeń.

Dodatkowym atutem urządzenia okazuje się jednocześnie niewielki, ale czytelny wyświetlacz LCD, umieszczony na korpusie wioślarza. Do jego funkcji zalicza się umożliwienie sprawowania bieżącej kontroli nad osiąganymi wynikami, poprzez ukazywanie takich parametrów, jak chociażby czas treningu, osiągana prędkość, przebyty dystans, szacunkowa ilość spalonych kalorii, czy też liczba pociągnięć w danym cyklu lub od początku użytkowania sprzętu. Szczegółowe śledzenie najważniejszych wyników pozwala na lepsze dostosowywanie planów treningowych, tym samym wpływając na poprawę kondycji użytkownika.

Wioślarz magnetyczny OVICX R100 – dlaczego warto?

Wioślarz magnetyczny OVICX R100 – dlaczego warto?

Zakup ergometru wioślarskiego niejednokrotnie przynosi szereg korzyści wszystkim domownikom. Regularna aktywność fizyczna wpływa bowiem nie tylko na poprawę kondycji lub wyglądu ciała, ale również polepszenie samopoczucia. Wybór idealnego modelu może jednak okazać się nieco skomplikowany, głównie ze względu na zaskakująco dużą ilość urządzeń oferowanych przez różnego rodzaju producentów.

Model R100 marki OVICX może więc okazać się rozwiązaniem, które ułatwi podjęcie decyzji, tym samym oferując szereg niezwykle przydatnych rozwiązań i udogodnień. Wioślarz cechuje się bowiem stabilną i solidną konstrukcją, a także płynną pracą. Co więcej, gwarantuje on możliwość płynnej regulacji obciążenia, a także dostosowania najważniejszych parametrów treningowych. Dzięki temu każdy użytkownik jest w stanie wykonywać ćwiczenia zgodnie ze swoimi wymaganiami oraz preferencjami, ciesząc się przy tym efektami widocznymi gołym okiem.

Producent zadbał o każdy, nawet najmniejszy szczegół wioślarza, przez co sprzęt jest w stanie spełniać swoje funkcje nawet przez długie lata. Ponadto jest on stosunkowo tanią opcją, która nie obciąży domowego budżetu w nadmiernym stopniu. Tak więc, wybierając ergometr wioślarski, model R100 od OVICX zdecydowanie powinien znaleźć się wśród rozważanych produktów.

Sprawdź także: Orbitrek do domu – jaki model wybrać? Ranking

 

#materiałreklamowy

1/5 - (1 vote)