• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Najnowsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Apple – AirPods 3 miały ukazać się już w ciągu miesiąca. Wszystko wskazuje jednak na to, że premiera może mocno się opóźnić.

Apple AirPods w dniu premiery były jednymi z najlepszych tego typu słuchawek na rynku. Niestety, mają już ponad dwa lata, a konkurencja w tym czasie absolutnie nie spała. Aby utrzymać konkurencyjność na rynku, Apple rozpoczęło pracę nad ich trzecią generacją.

Pierwotnie, premiera zaplanowana była na drugą połowę marca, czyli de facto lada dzień. Wszystko wskazuje jednak na to, że możemy się ich spodziewać najwcześniej we wrześniu. Jak donoszą analitycy – ich produkcja jeszcze nie ruszyła.

Sprawdź też: najwygodniejsze słuchawki nauszne

Na przełożenie premiery, wpływ miało jeszcze prawdopodobnie to, że Apple wypuściło całkiem niedawno inny produkt audio – słuchawki AirPods Max. Mogło to pochłonąć zbyt dużo ich możliwości produkcyjnych. Rynek elektroniki cierpi przecież teraz z powodu niedoboru komponentów.

Dodatkowo, AirPods Max nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Firma ma problemy ze znalezieniem dla nich odpowiedniej pozycji na rynku. Ze względu na wysoką cenę, konkurują z markami premium takimi jak Bose czy Audio Technica, przy których nie wypadają zbyt korzystnie. Być może, Apple zdecydowało się na zmianę projektu AirPods 3, aby lepiej dopasować się do oczekiwań konsumentów.

Wszystko wskazuje więc na to, że AirPods 3 będą miały swoją premierę razem z nowymi modelami iPhone’ów. Prawdopodobnie otrzymamy za to świetnie dopracowany produkt.

Zobacz też:
Głośnik HomePod oficjalnie znika z oferty Apple
WatchOS 7.4 już wkrótce. Znamy nowe funkcje Apple Watch
Apple pracuje już nad 6G. Firma nie chce polegać dłużej na Qualcomm

Źródło: Gadgets 360

Oceń ten post