• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Amazon przez przypadek ujawnił pełną specyfikację dwóch nowych modeli Kindle Paperwhite. Zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Bez wątpienia, Kindle to jeden z najbardziej flagowych produktów Amazona. Doszło już wręcz do tego, że niektórzy nazywają tak wszystkie czytniki e-booków. Nic zresztą dziwnego, jest to produkt, który na dobre zrewolucjonizował czytelnictwo. W końcu wygodniej mieć jedno poręczne urządzenie niż całą bibliotekę książek.

Tymczasem, Amazon zupełnie niechcący zapowiedział dwa nadchodzące modele z serii Paperwhite. Firma najwidoczniej przez przypadek opublikowała ich porównanie na stronie kanadyjskiej i meksykańskiej. Bardzo szybko usunęli grafikę, ale w Internecie przecież nic nie ginie, prawda?

Zobacz: Czytnik e-booków do 500 zł – który model warto wybrać?

Tak, więc, w niedalekiej przyszłości do sprzedaży trafi nowy Kindle Paperwhite i Paperwhite Signature Edition. Ten drugi będzie przy okazji najdroższym modelem w ofercie Amazona. Znajdziemy w nich 6,8 calowy ekran o rozdzielczości 300 ppi i aż 17 diod LED. Bez wątpienia jest to spore ulepszenie w stosunku do poprzednich modeli z tej serii.

Oprócz tego, w obu nowych czytnikach Kindle znajdziemy też zarówno białe jak i pomarańczowe diody LED, pozwalające na lepsze dopasowanie koloru podświetlenia. To rozwiązanie dobrze już z znane z wersji Oasis i mocno docenione przez klientów.

Wersja Signature Edition będzie dodatkowo wzbogacona o ładowanie bezprzewodowe i system automatycznego dopasowywania podświetlenia, zależnie od otoczenia. Nowy Kindle Paperwhite będzie kosztować około 120 dolarów. Jego ulepszona wersja to za to wydatek 165 dol.

Zobacz też:
Czemu Andy Jassy został CEO Amazona? Teraz to już jasne!
Jak wydać swoją książkę na Amazon KDP? Rady i wskazówki
HD Nook 10 – nowy tablet od Barnes & Noble już w kwietniu

Oceń ten post