• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Amazon już wkrótce planuje wykorzystać sensory radarowe do monitorowania naszego snu. Szykuje się konkurencja dla Google Nest?

Monitorowanie snu to bardzo ważna funkcja dla wielu użytkowników. Świadomość tego, kiedy wpadamy w jaką fazę snu, doskonale pozwala nam zaplanować nasz odpoczynek, tak aby zmaksymalizować własną wydajność. Dodatkowo, to pierwszy krok przy diagnozowaniu wszystkich problemów ze zdrowym snem.

Niestety, nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Wielu z nas nie lubi spać ciągle w smart opaskach czy innych podobnych wynalazkach – są po prostu niezbyt wygodne. Google jakiś czas temu zaprezentowało bardzo ciekawe rozwiązanie – wykorzystują w tym celu radary analizujące nasz oddech, ruchy i posturę podczas snu.

Zobacz: Smartband – jaki model warto kupić?

Amazon skopiuje rozwiązanie Google?

Wygląda na to, że Amazon pozazdrościł im nieco pomysłu. Federalna Komisja Łączności w USA zarejestrowała właśnie ich najnowszy patent. Będzie on działał na niemal bliźniaczej do Google zasadzie – czujniki radarowe będą zbierały o nas dane podczas snu.

Pozostaje więc jedno ważne pytanie: czy Amazon naprawi największy problem rozwiązania Google. Chodzi tutaj oczywiście o to, że ich urządzenia kompletnie nie radzą sobie, kiedy w łóżku śpi więcej niż jedna osoba. Radar nie do końca wie czyje parametry monitorować, co prowadzi w efekcie do wielu błędów.

Kolejne ważne pytanie to oczywiście to, w jakim produkcie Amazon planuje zastosować swoją nową technologię. Oczywistym wyborem byłaby oczywiście seria Echo Show. Być może wypuszczą jednak na rynek coś zupełnie nowego.

Zobacz też:
Metro Goldwyn Mayer nie zostanie sprzedane Amazonowi?
Open 3D Engine – Amazon udostępnia swój silnik do gier na licencji open source
Nowy Nest Hub Google z sensorem Soli do monitorowania snu

Oceń ten post