• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Gigabyte Gaming Box to bardzo ciekawe… przenośne karty graficzne. Tak, dobrze przeczytałeś. Gigabyte zaoferuje przenośne “boksy” z modelami Aorus RTX 3080 Ti.

To sprzęt adresowany do posiadaczy laptopów, którzy chcą zwiększyć wydajność na potrzeby gier. Nowe boksy zawierają świetne karty graficzne, ale też odpowiednio dopracowane systemy chłodzenia. Wcześniej Gigabyte oferował już Gaming Box z modelem RTX 3080 oraz 3090. Teraz przyszła pora na 3080 Ti.

Najnowsze boksy wykorzystują systemy chłodzenia wodą typu”wszystko w jednym”. To, jak przekonuje producent, pierwszy taki zestaw, gdzie przenośna i zewnętrzna karta graficzna jest chłodzona wodą.

System nazywa się Aorus Waterforce i zapewnia bardzo dobrą wydajność w kompaktowej obudowie. W zestawie jest zoptymalizowany blok wodny i pompka, jak i duża miedziana płytka, co łącznie zapewnia dobry przepływ wody i wydajność samego chłodzenia. Do tego, rzecz jasna, chłodzenie jest bardzo ciche, a sam zestaw zyskuje również większą żywotność.

Gigabyte Gaming Box ze złączem Thunderbolt 3.0

Oczywiście samo chłodzenie to nie wszystko. Zestawy gamingowe Gigabyte’a wykorzystują również złącze Thunderbolt 3.0. Dzięki temu zapewniają doskonałą łączność. Nawet posiadacze niektórych ultrabooków mogą podłączyć zewnętrzną grafikę i przemienić swoje komputery w sprzęt do gier.

Oczywiście boksy Gigabyte’a nadają się nie tylko do gier. Zyskujemy dostęp do karty, która nadaje się świetnie do edycji wideo i innych zadań, które w dużym stopniu polegają na możliwościach GPU.

Karta pracuje w domyślnych ustawieniach, z zegarem 1665 MHz. Zapewnia też dostęp do złączy HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4. Cena nie jest jeszcze znana.

Zobacz też:
Karty graficzne drożeją w zastraszającym tempie
Nvidia: nowe karty graficzne dostaną limiter kopania kryptowalut

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post