• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Microsoft po raz pierwszy pochwalił się liczbą sprzedanych konsol Xbox Series X i S. Nie wygląda to wcale najlepiej!

Microsoft zorganizował prezentację podczas tegorocznej edycji BIG Festival w Brazylii co samo w sobie nie byłoby absolutnie niczym szczególnie interesującym. Ciekawym i bardzo niespodziewanym aspektem było jednak ujawnienie przez firmę slajdu z wynikami sprzedaży konsol Xbox Series X, S i One. To pierwszy raz od bardzo dawna, kiedy zdecydowano się na taki ruch.

Jak wyglądają zatem dane? Całkowita liczba sprzedanych jednostek konsol Xbox Series X i S na całym świecie wynosi 21 milionów sztuk. Niestety slajd nie potwierdza, czy ta liczba odnosi się do dostarczonych urządzeń na rynek, czy też do faktycznie sprzedanych egzemplarzy, ale to już nie aż tak mocno znaczący szczegół. Przy okazji, dowiedzieliśmy się też, że łączna sprzedaż modeli X, S i One wynosi 79 milionów, co pozwala nam dość prosto oszacować sprzedaż Xboxa One.

Microsoft podzielił się jeszcze kilkoma ciekawymi przemyśleniami. Przede wszystkim, rynek azjatycki jest dla nich coraz ważniejszy i stanowi bardzo ważną podstawę ich operacji. Dodatkowo, przyznali, że ponad połowa osób, które kupiły Xbox Series X to osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z konsolami ich produkcji.

Tymczasem, Sony bardzo chętnie podaje liczbę sprzedanych egzemplarzy swoich konsol i trudno się temu zbytnio dziwić. PlayStation 5 rozeszło się już w liczbie 38,4 mln sztuk, a PlayStation 4 uzyskało wynik przeszło 117 mln egzemplarzy, czyli przeszło dwukrotnie lepszy niż Xbox One. Pod tym względem Microsoft wypada bardzo blado!

Zobacz też:
Xbox Series X Pro – Microsoft zdradza kilka szczegółów
Nintendo Switch – następna konsola otrzyma wydajność PS4
PlayStation 5 Pro – znamy datę premiery!

Oceń ten post