• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Android 14 otrzyma funkcję, na którą czekali absolutnie wszyscy użytkownicy! Już wkrótce zyskamy większą kontrolę nad powiadomieniami pełnoekranowymi.

Pierwsza wersja systemu Android 14 zadebiutowała już w lutym w ramach wersji beta dostępnej dla twórców aplikacji. Jak na razie nie jest ona w 100% stabilna i nie mogą korzystać z niej zwykli użytkownicy. Prawdopodobnie na pierwszych telefonach pojawi się dopiero latem tego roku. A w trzecim kwartale Google rozpocznie proces wdrażania go na szeroką skalę. Oczywiście jako pierwsze skorzystają z niego telefony Pixel.

Tymczasem, wygląda na to, że Android 14 przyniesie nam naprawdę bardzo ciekawe zmiany. Użytkownicy nareszcie otrzymają poprawną kontrolę nad powiadomieniami pełnoekranowymi. Jak doskonale wiemy, potrafią być one bardzo natrętne i ciężko je wyłączyć. Nowa wersja systemu operacyjnego pozwoli już przyznawać możliwość działania w trybie pełnego ekranu tylko wybranym przez nas aplikacjom.

Źródłem przecieku jest Mishaal Rahman, czyli doskonale znany dziennikarz specjalizujący się w ciekawostkach związanych z systemem Android. Informację można więc z całą pewnością uznać za w 100% potwierdzoną. Dodatkowo, pokazał nam on przykład, który doskonale obrazuje, dlaczego zmiana będzie dla nas istotna. Znajdziecie go na filmiku poniżej.

Z całą pewnością jest to zmiana, na którą od dawna czekało mnóstwo użytkowników. Tradycyjnie oczywiście, pozostaje pytanie, dlaczego zdecydowano się na nią dopiero teraz. No cóż, lepiej późno niż wcale. To kolejny powód, dla którego nie możemy doczekać się już systemu Android 14.

Zobacz też:
Android Auto otrzyma zupełnie nowe aplikacje Smart Home!
Galaxy S23 -; Android zajmuje połowę dostępnej pamięci

1/5 - (1 vote)