• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty znów jest w trendzie wzrostowym.

Bez najmniejszych wątpliwości, kryptowaluty jeszcze kilka lat temu były jednym z najpopularniejszych tematów na świecie. Nic zresztą dziwnego, opowieści o bitcoinowych milionerach działały dość dobrze na wyobraźnię. Niestety sielanka nie trwała wiecznie i bardzo szybko przyszła zapaść na rynku. Jak to zwykle bywa, zbiegło się to z kryzysem finansowym, który zniechęcił do inwestycji w ryzykowne aktywa.

Bitcoin osiągnął swój rekordowy kurs 12 listopada 2021 i wyniósł on 261 tysięcy złotych. Od tego czasu można mówić po prostu o równi pochyłej. Wiele osób straciło znaczną część swojego majątku, a kopalnie zaczęły masowo wyprzedawać używane karty graficzne. Biorąc pod uwagę ceny prądu wydobywanie Bitcoina przestało być już aż tak mocno opłacalne.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – jaki warto wybrać?

Tymczasem, w mediach króluje sztuczna inteligencja i mało kto przygląda się już kryptowalutom. A szkoda – Bitcoin wydaje się być w bardzo ciekawej pozycji. Od początku tego roku kurs wzrósł aż o 78%! To doskonały wynik, którego nie spodziewali się raczej analitycy. Oczywiście, w zestawieniu rocznym, czyli od kwietnia 2022 do kwietnia 2023 wciąż mówimy o spadku o 24,5%.

Aktualnie, kurs Bitcoina wynosi 129 tysięcy złotych. Jest to więc o połowę mniej niż jeszcze dwa lata temu. Nie warto jednak stawiać już kreski na popularnej kryptowalucie. Istnieje spora szansa, że mocno nas jeszcze zaskoczy w nadchodzącym czasie.

Zobacz też:
Bitcoin już wkrótce będzie całkowicie nieistotny – twierdzi EBC
Poczta Polska prezentuje… kryptoznaczek czyli własne NFT
Ethereum z Proof of Stake – jak stakować? Czy to się opłaca?

Oceń ten post