• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Canon został pozwany na kwotę pięciu milionów dolarów. Zdaniem konsumentów, stosują nieuczciwe praktyki rynkowe dotyczące ich urządzeń 3 w 1 i 4 w 1.

Zapewne doskonale kojarzycie ten żart, w którym drukarka odmawia wydrukowania czarno białej strony, bo brakuje jej cyjanowego tuszu.  Niestety jest to praktyka szeroko stosowana przez niemal wszystkich producentów. W dodatku mają dość dobrą wymówkę: brak jakiegokolwiek tuszu może wpłynąć negatywnie na jakość druku. Na ile jest ona prawdziwa, to już zupełnie inna sprawa.

Tymczasem, okazuje się, że Canon poszedł o krok dalej w tę niezbyt uczciwą stronę. Ich urządzenia 3 w 1 i 4 w 1 tracą wszystkie swoje funkcje w momencie, w którym zabraknie tuszu w drukarce. O ile samo drukowanie, da się jeszcze jakoś usprawiedliwić, to sytuacja, w której przestaje działać skaner czy fax wydaje się wręcz absurdalna.

Zobacz: Drukarka do domu – najlepsze modele

Do podobnego zdania doszli też klienci, którzy złożyli w nowojorskim sądzie pozew zbiorowy przeciwko firmie. Ich zdanie, Canon stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe i niewłaściwie reklamuje swoje produkty. Na pudełkach możemy przeczytać, że są to 3 lub 4 urządzenia w jednym, nie ma natomiast nawet słowa o tym, że tusz wymagany jest to wszystkich z nich. Dodatkowo, nie ma też absolutnie żadnego logicznego powodu, czemu miałoby tak w ogóle być.

Konsumenci mają tutaj bardzo dużo racji i praktyka jest faktycznie nieuczciwa. Canon może więc szykować się na naprawdę ciężki pozew. Najprawdopodobniej jednak, pójdą po prostu na ugodę z poszkodowanymi.

Zobacz też:
Microsoft naprawia błąd z drukarkami w Windows 10
Oppo Find X3 Pro w nowej wersji we współpracy z Kodakiem
ASH-1602M i ASH-2502C – testujemy nowe niszczarki do dokumentów Activejet

Oceń ten post