• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Z najnowszych badań wynika, że ludzie woleliby, aby to robot i algorytmy były odpowiedzialne za zarządzanie ich pieniędzmi. Sztuczna inteligencja poradzi sobie z tym lepiej, niż my.

Jeśli mielibyśmy komuś powierzyć zarządzanie finansami, to trudno tak po prostu zaufać obcemu człowiekowi. Nawet jeśli to doświadczony specjalista. Chodzi tu w końcu o nasze, ciężko zarobione pieniądze.

Okazuje się, że ludzie mają z tym problem, a stając przed wyborem zdecydowaliby się na pozostawienie finansów w rękach sztucznej inteligencji.

Ekspert ds. finansów Farnoosh Torabi wraz z firmą Oracle przeprowadził badanie i odkrył, że konsumenci są obecnie zestresowani i pełni niepokoju – stres jest dwukrotnie większy niż w 2019, a poziom smutku wzrósł do 70%. Wszystko przez Covid-19, który miał i ciągle ma gigantyczny wpływ na nasze morale.

Sprawdź: Wyszukiwarki internetowe inne niż google

Finanse również stały się dla wielu z nas problemem. Konsumenci twierdzą, że pandemia zmieniła sposób, w jaki kupują towary i usługi, a także ich nastawienie do gotówki. Kiedy więc zapytano ich o roboty AI zarządzające codziennymi finansami, wielu z nich było aż nazbyt zadowolonych z perspektywy posiadania czegoś, co zajmie się pieniędzmi bez brania pod uwagę emocji.

Niech robot zarządzania pieniędzmi

Aż 67% konsumentów i liderów biznesowych przyznało, że robot AI miałby świetne szanse w zarządzaniu pieniędzmi. Taki odsetek ankietowanych zaufałby robotowi bardziej, niż człowiekowi. Z kolei 53% badanych uważa, że robot poradziłby sobie po prostu lepiej niż oni, a jeszcze więcej (63%) stwierdziło, że mieliby do niego większe zaufanie niż do doradcy finansowego.

Zobacz: Alternatywa dla WhatsApp

Jeszcze większe chęci wyraziły osoby, które na co dzień zajmują się finansami w firmach. Aż 73% oddałoby swoje obowiązki robotowi, a 77% menedżerów zgodziłoby się, aby to AI zarządzała finansami w całym zespole. Specjaliści są przekonani, że algorytmy i sztuczna inteligencja lepiej poradziłyby sobie na pewno z wykrywaniem oszustw (34%), tworzeniem faktur (25%), a także przeprowadzaniem analiz kosztów i korzyści (23%).

Zobacz też:
Sztuczna inteligencja pozna twoje myśli?
Sztuczna inteligencja odrzuci twoje CV?
Jak Sztuczna Inteligencja pomaga niewidomym?

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post