Valve ogłosiło zupełnie nowy konkurs z gigantycznymi nagrodami. Jedyne co musimy zrobić, to zaprojektować skina do CS:GO.

Być może tutaj przyda się małe wytłumaczenie, czym w ogóle jest ten tajemniczy skin. CS:GO opiera się na modelu, w którym jakiekolwiek zakupy w grze dają graczom jedynie wrażenia estetyczne, a nie rzeczywistą przewagę w grze. Wspomniany skin, to po prostu broń pokolorowana w inny sposób niż standardowy. Ich ceny potrafią być jednak naprawdę zabójcze – najdroższa z nich sprzedała się kiedyś za prawie pół miliona złotych!

Zobacz: Monitor gamingowy do 1500 zł – najlepsze modele

Od dawna, Valve ściśle współpracuje z artystami i graczami przy ich projektowaniu. Każdy może stworzyć swojego własnego skina i wrzucić go do zakładki Workshop. Jeśli uzyska on dużo polubień, firma może stwierdzić, że oficjalnie wyda go w grze. Twórca może liczyć wtedy na pewien procent zysków z jego sprzedaży.

Pula nagród w nowym konkursie w CS:GO to aż milion dolarów!

Tymczasem, firma postanowiła, że ogłosi największy konkurs designerski w swojej historii. Gracze mogą spróbować swoich sił i stworzyć skiny inspirowane tematem snów i koszmarów sennych. 10 najlepszych projektów zostanie nagrodzonych bardzo wysokimi nagrodami – to 100 000 dolarów!

Aby stworzyć samodzielnie skina do CS:GO potrzebujemy jedynie konta Steam, dobrego pomysłu i oczywiście umiejętności graficznych. Jeśli chcecie sami wziąć udział, to macie czas do 21 października. Valve następnie dało sobie miesiąc na wybranie dziesięciu zwycięskich prac. Pełne zasady oraz poradnik jak w ogóle tworzyć skórki do broni, znajdziecie tutaj.

Zobacz też:
Valve wprowadzi do CS:GO narzędzie do analizowania gier
Grasz w CS:GO? Hakerzy mogą przejąć twój komputer!
Hakerzy zaatakowali serwery Apex Legends, żeby zwrócić uwagę na problem z hakerami