• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

NFT stają się coraz popularniejsze i przesuwają granice co do tego, jakie produkty możemy zdigitalizować i sprzedać z prawami własności. Tym razem tokenizacji ulegnie podanie o pracę Steve’a Jobsa, jakie ten złożył całe lata temu.

Rarible i Snoofa będą organizować równocześnie aukcje, które potrwają sześć dni. Przedmiotem aukcji będzie odręcznie napisane podanie o pracę Steve’a Jobsa z 1973 r. w dwóch konkurencyjnych formatach. Pierwszy to oryginalna kopia fizyczna, a drugi – to samo, ale w formie tokenu NFT.

Podanie o pracę Steve’a Jobsa zarobi miliony?

Pisemna aplikacja podkreśla umiejętności i zainteresowania Jobsa. Współzałożyciel Apple podkreśla też swoje doświadczenie, zaledwie rok przed przejściem do Atari, które wtedy było zaledwie startupem technologicznym.

Ranking: Najlepsze laptopy

Rarible to platforma NFT dla twórcow i kolekcjonerów, którzy mogą wydawać, sprzedawać i handlować NFT w protokole IPFS. Serwis zapewnia, że aplikacja Jobsa wybita w formacie NFT ma kopię zapasową i nie może zostać utracona podczas procesu przesyłania między właścicielami. Snoofa z kolei dostarcza rozwiązania software’rowe platformy aukcyjnej i będzie obsługiwała wersję fizyczną aplikacji. Zainteresowani kolekcjonerzy mogą licytować za pomocą ETH (Ethereum) na Rarible, a Snoofa zaakceptuje zarówno ETH, jak i dolary amerykańskie.

To pierwszy przypadek, kiedy na aukcji pojawią się dwa formaty danego przedmiotu: jeden fizyczny i drugi cyfrowy. Ciekawe, który z formatów uzyska wyższą wycenę.

Dodajmy, że fizyczna wersja podania ma już pewną historię, bo po raz pierwszy na aukcję trafiła w 2017 r. i została sprzedana za 18 750 dolarów. Od tego czasu zmieniła jednak właściciela i została sprzedana za 174 757 dol. w Bostonie, rok później. Następnie w 2021 r. ponownie została sprzedana, ale w Londynie i za 224 750 dol.

Zobacz też:
Nowy MacBook Air będzie jeszcze lżejszy
Koniec wsparcia Flash? Nie do końca

Źródło: Bitcoin.com

Oceń ten post