• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Dodge ogłosił oficjalnie szokującą wiadomość. Do 2024 roku przestaną całkowicie produkować samochody benzynowe!

Jeśli mielibyśmy powiedzieć, z czym kojarzymy firmę Dodge to wybór mógłby być tylko jeden. To szybkie, wydajne i piekielnie dużo palące samochody! Wielu użytkowników uznaje je również, za prawdziwe klasyki amerykańskiej motoryzacji. Oglądaliście kiedyś kultowy film Grease? To właśnie Dodgem Wayfarerem jeździł w nim John Travolta. Pojazdy tej marki pojawiły się też w takich hitach jak Szybcy i Wściekli czy Dużej Rybie reżyserii Tima Burtona.

Dokładnie z tych powodów, decyzja o odejściu od samochodów benzynowych wydaje się naprawdę zaskakująca. Firma ogłosiła jednak, że od 2024 wszystkie ich modele będą już całkowicie elektryczne. Planują jednak zachować dotychczasową estetykę – dalej będą to tzw. muscle cary. Pozostaje pytanie, czy osiągi również będą na to wskazywały.

Zobacz: Jakie auto na youngtimera – najlepsze modele

CEO firmy odniósł się do całej sytuacji w wywiadzie:

„Wiem, że tańczę tutaj na cienkim szkle, ponieważ musimy zadowolić tutaj dwie olbrzymie frakcje użytkowników o bardzo odmiennych poglądach. Wierzę jednak, że już w niedalekiej przyszłości, obie te frakcje połączą się w jedną całość.

Dodge zapowiada też, że nadchodzące modele elektryczne będą naprawdę potężnymi maszynami. Planują pobić rekord świata samochodu elektrycznego w przyspieszaniu od zera do 100 mil (160 km) na godzinę. Pozostaje trzymać kciuki, żeby im się to udało.

Czy klienci będą zadowoleni z tak drastycznej zmiany? Prawdopodobnie bardzo wątpliwe. Z pewnością się jednak z czasem przyzwyczają.

Zobacz też:
Dodge stworzy pierwszy elektryczny muscle car
Ford stworzył perfumy o zapachu benzyny do aut elektrycznych
Auta elektryczne – jakie można kupić w Polsce i które mają największy zasięg?

5/5 - (1 vote)