• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Prowadzisz coraz więcej rozmów wideo? A może tworzysz też własne filmy na YouTube? Elgato Facecam może ci się spodobać.

Elgato Facecam to kamera internetowa Full HD (1080p), która została stworzona z myślą o twórcach treści. Wyróżnia się wysokiej jakości obiektywem i czujnikiem jakości DLSR, a także ma wbudowaną pamięć flash.

Wykorzystuje ośmioelementowy obiektyw stałoogniskowy, z przysłoną f/2,4 i ogniskową 24 mm. Maksymalizuje to ostrość obrazu, zmniejsza aberrację oraz poprawia kontrast, a nawet redukuje flarę obiektywu. Do tego mamy czujnik pod obiektywem, Sony Starvis CMOS, który zapewnia 82-stopniowe pole widzenia. Warto dodać, że podobny czujnik znajdziemy m.in. w kamerze internetowej Dell Ultrasharp 4K, jak również jest on stosowany w wielu aparatach filmowców i profesjonalnych fotografów.

Co ciekawe, jeśli okaże się, że pracujesz w bardzo ciepłym pomieszczeniu, kamera ma nawet radiator, który utrzymuje ją w niskiej temperaturze. Do tego producent pomyślał o przechowywaniu ustawień użytkownika. Trafiają one do wbudowanej pamięci Elgato Facecam, co sprawia, że nie musisz ciągle zmieniać ustawień po odłączeniu/podłączeniu kamery.

Kolejnym świetnym elementem wyposażenia jest procesor i zaawansowany silnik przetwarzania obrazu. W połączeniu z oprogramowaniem Camera Hub możemy wygodnie dostosowywać kompensację ekspozycji, balansu bieli, czasu otwarcia migawki itp. Facecam zapewnia również odczyt ISO z czujnika, co pozwala na dobre dostosowanie oświetlenia w pomieszczeniu.

Kamera nie ma mikrofonu, ponieważ producent wychodzi z założenia, że profesjonaliści wykorzystują odrębne mikrofony (i słusznie). Obraz Full HD jest oferowany przy 60 kl./s.

Kamera kosztuje 200 dolarów i działa na komputerach PC i Mac przez USB-C. Można ją wygodnie zamocować na górze monitora lub na statywie. Świetny sprzęt dla wymagających użytkowników.

Zobacz też:
LitterCam – czyli sztuczna inteligencja w walce ze śmieciarzami
Najlepsza kamerka do komputera – TOP 5!

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post