• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Elon Musk ostro skrytykował serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Stwierdził on, że „Tolkien przewraca się w grobie”.

Kilka dni temu zadebiutował dług wyczekiwany serial Amazona, czyli Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Pomimo olbrzymiego budżetu bardzo szybko zebrał on niezbyt pochlebne recenzje. Fani wydają się mocno podzieleni, część z nich uważa, że całość wypada rewelacyjnie, ale druga część ocenia go skrajnie negatywnie. Wygląda na to, że Elon Musk należy do tej drugiej grupy.

Elon Musk słynie z dość kontrowersyjnych opinii na swoim Twitterze. Nikogo zatem nie powinno zdziwić, że zabrał też głos w kwestii nowego serialu. Wiadomość była bardzo krótka, ale treściwa:

“Niemal każdy męski charakter jak do tej pory jest tchórzem, idiotą lub jednym i drugim. Tylko Galadriela jest odważna, mądra i miła. Tolkien przewraca się w grobie.”

Wpis bardzo szybko zebrał ponad ćwierć miliona polubień. Wygląda na to, że sporo fanów zgadza się więc z opinią ekscentrycznego miliardera. Oczywiście, nie brakuje też głosów twierdzących, że Musk absolutnie nie ma tutaj racji. Jak to zwykle bywa – zdania są bardzo podzielone.

Dość ciekawą szpilkę wbił Elonowi również Neil Gaiman, pisarz znany z takich hitów jak Koralina, Dobry Omen czy zekranizowanych Amerykańskich Bogów oraz niedawnego hitu Netflixa Sandman. Stwierdził on, że gdyby potrzebował rady w kwestii tego, jak nie kupić Twittera to zapytałby właśnie Elona Muska. Literaturę i sztukę woli zostawić jednak nieco lepszym ekspertom.

Zobacz też:
Pierścienie Władzy – IMDB usuwa negatywne recenzje serialu
Elon Musk wzywa do zwiększenia wydobycia ropy i gazu
Elon Musk nie kupi Twittera. Nigdy nie chciał tego zrobić?

Oceń ten post