• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Miłośnicy sportu mają dzisiaj wiele powodów do smutku. Eurosport Player kończy swoją działalność w Polsce.

Jeśli lubicie oglądać sportowe zmagania to na pewno znacie doskonale Eurosport Player. To niesamowicie popularna usługa subskrypcyjna pozwalająca nam na oglądanie wszystkich wydarzeń relacjonowanych przez Eurosport. Oferta była naprawdę bogata – od piłki nożnej, poprzez koszykówkę i siatkówkę aż do snookera, dartów czy saneczkarstwa.

Niestety, Eurosport Player oficjalnie wycofuje się z Polski. Ostatnie odnowienie subskrypcji nastąpi 14 grudnia 2022 roku, a 15 stycznia 2023 aplikacja po prostu zniknie z naszego rynku. Nie znamy też dokładnego powodu tej decyzji. Raczej nie chodzi tutaj o znikomą popularność – usługa miała bardzo stabilne grono fanów i niewielką konkurencję na naszym rynku.

Sprawdź: Telewizor na Mundial – jaki model wybrać?

Wydaje się, że w grę weszła po prostu pewna niezbyt przyjemna dla użytkowników decyzja biznesowa. Jako alternatywę do Eurosport Player firma zaproponowała nam pakiet Eurosport Extra + Player w serwisie Player.pl. Łatwo się w tym pogubić, ale kluczowy jest pewien szczegół – w nowej opcji znajdziemy sporo reklam.

Nowy kanał, czyli Eurosport Extra jest właściwie dokładnie tym samym co stara usługa, działa jednak pod sztandarem firmy Discovery, czyli właściciela TVN oraz firmy, która wchłonie wkrótce również HBO Max. Wszystko wskazuje zatem na to, że nasz rodzimy rynek streamingowy coraz mocniej się monopolizuje. Czy to coś złego? Cóż, to zależy – istnieje przecież spora szansa, że pod jednym abonamentem znajdziemy o wiele więcej treści, prawda?

Zobacz też:
WarnerMedia przejmuje Discovery – powstanie nowa firma
TVP VOD wprowadza dodatkowo płatne filmy do płatnego serwisu
HBO Max już wkrótce zniknie z rynku – to koniec platformy

Oceń ten post