• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Kiedy tylko spuścimy wodę w toalecie, kupa trafia w zapomnienie. Ale firma Toto uznała, że wcale nie musi tak być! Na targach CES 2021 zaprezentowała szereg rozwiązań technologicznych do łazienek, w tym toaletę Wellness, która analizuje stolec.

Ranking: Najlepsze smartfony do zdjęć i filmów

Z jednej strony to dla niektórych zabawne, z drugiej – intrygujące rozwiązanie. Toaleta skanuje kupę, aby później wysłać informacje do użytkownika z zaleceniami dotyczącymi poprawy jego zdrowia. Rekomendacje otrzymujemy na aplikację mobilną, wraz z możliwością monitorowania… swoich kup z przeszłości. Tak, tak, możemy prowadzić swojego rodzaju wewnętrzny ranking.

Wellness to jedna z niespodzianek na CES 2021

Nietypowa toaleta jest na razie produktem koncepcyjnym, niemniej spotkała się z dużym zainteresowaniem na CES 2021. Producent nie zdradził jeszcze, jak dokładnie działa i jakie czujniki zawiera. Wiemy natomiast, że może np. zasugerować, abyśmy spożywali więcej pokarmu bogatego w błonnik. Być może po zakupie takiego sprzętu nie musielibyśmy przeprowadzać badań kału w placówkach. Moglibyśmy zrobić to we własnym zakresie, i we własnej łazience.

Toalenta Wellness pojawi się na rynku w ciągu najbliższych lat.

Dodatkowo firma Toto zaprezentowała bezdotykowe zawory spłukujące z inteligentnym czujnikiem ECOPOWER do toalet i pisuarów, które umożliwiają spłukiwanie jednym ruchem dłoni.

Z ciekawych gadżetów prezentowanych na CES warto wymienić także robota, który może np. zanieść brudne naczynia do zmywarki, czy nakryć do stołu.

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post