• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Facebook już wkrótce ułatwi archiwizację i przenoszenie naszych postów. Wszystko po to, aby uniknąć oskarżeń o praktyki monopolowe.

Gigant social mediów ogłosił dzisiaj, że umożliwi wkrótce użytkownikom możliwość wygodnego zapisania wszystkich swoich postów i ich transfer na nienależące do firmy serwisy. To z pewnością rewelacyjna wiadomość, dla każdego kto prowadzi tam swój fanpage czy chociażby bloga.

Ranking: Klawiatura do tabletu – 5 najlepszych modeli

Nie znamy jak na razie zbyt wielu szczegółów technicznych. Na pewno będą obsługiwane takie serwisy jak Google Documents, Blogger czy wszystkie strony oparte na WordPressie. Wybór już teraz jest więc naprawdę rewelacyjny, a to prawdopodobnie dopiero początek.

Aby dokonać transferu wystarczy, że wejdziemy do zakładki „Ustawienia”, następnie klikniemy „Twoje informacje”. Pojawił się tam już nowy przycisk – „Przenieś informacje”. Po kliknięciu musimy wpisać raz jeszcze swoje hasło, a następnie wybrać serwis, do którego chcemy przenieść nasze posty – funkcja jest niesamowicie prosta w użyciu.

Facebook mógłby mieć kolejne problemy w sądzie

Oczywiście, Facebook nie dodał nowej funkcjonalności jedynie ze swojej dobrej woli. W zeszłym roku, do sądu najwyższego USA wpłynęło aż 48 pozwów, za stosowane przez serwis praktyki monopolowe. Jednym z nich było właśnie to, że użytkownicy nie mają opcji przenoszenia swoich postów.

Zdaniem oskarżycieli, było to celowe działanie, mające na celu związanie użytkowników z serwisem. Z punktu widzenia uczciwej konkurencji, nieakceptowalne i nielegalne. Najwidoczniej Facebook uznał, że znacznie lepiej po prostu udostępnić taką opcję, niż narażać się na kolejny proces sądowy.

Zobacz też:
Facebook usunął 16 tys. grup sprzedających fałszywe recenzje
Hotline, czyli alternatywa dla Clubhouse od Facebooka
Facebook może mieć problemy prawne po przejęciu Giphy

Źródło: CNET
Grafika: TechnoWiki

Oceń ten post