• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Branża filmowa pokazuje, że jest w stanie poradzić sobie bez kin – a przynajmniej poradzi sobie całkiem dobrze, jeśli te zostaną znów zamknięte. Black Widow wypracowała świetny sukces finansowy.

Black Widow (Czarna Wdowa) to pierwszy film Marvela, który zadebiutowal w tym samym czasie w kinach i na platformie streamingowej. W tym wypadku była to platforma Disney+ (niedostępna w Polsce).

Co ciekawe, film osiągnął świetny wynik finansowy. Według raportu Walt Disney Co. film został wypożyczony w usłudze Premier Access na Disney+ przez miliony użytkowników. W pierwszy weekend film zarobił w kinach 80 mln dol. (w USA) i 78 mln dol. w kinach na arenie międzynarodowej. Z kolei w Disney+ sprzedaż wynosiła aż 60 mln dol. Mało kto spodziewał się, że film może zarobić tak dużo pieniędzy na wypożyczeniu ze serwisu streamingowego.

Ranking: Platformy streamingowe

Fakt ten pokazuje, że w przyszłości, kiedy ewentualnie znów doszłoby do restrykcji i kina zostałyby pozamykane, branża ma szansę przetrwać i rozwijać się dalej. Wystarczy że studia bardziej zainwestują w platformy streamingowe. Ludzie, najwidoczniej, chętnie kupują dostęp nie tylko do całej biblioteki, ale również płacą za pojedyncze filmy.

Black Widow to nieźle oceniany film

Disney+ po raz pierwszy wprowadził usługę Premier Access w 2020 r., kiedy debiutowały takie filmy jak Mulan, Raya and the Last Dragon oraz – ostatnia z nowości – Cruella. Wcześniej platforma nie zdradzała jednak szczegółów związanych ze sprzedażą i dopiero teraz pochwaliła się wynikami za Czarną Wdowę.

Cena za film premierowy na Disney+ to 30 dol. Czy to dużo? Dla jednej osoby – tak. Ale weźmy pod uwagę, że film możemy obejrzeć również w gronie całej rodziny, w dodatku z opcją wielu powtórek. No i zawsze można wcisnąć “pauzę”, jeśli udamy się do toalety.

Kolejny film, który pojawi się w Premier Access, to Jungle Cruise, który zadebiutuje 30 lipca. Co ważne, niektóre filmy Disney ciągle chce wprowadzać na wyłączność do kin, a dopiero później – po kilku miesiącach – oferować w streamingu. To np. Free Guy oraz Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, które mają zaplanowane premiery na 13 sierpnia i 3 września br.

Black Widow ma ocenę 7/10 na IMDb.com.

Zobacz też:
Rusza sklep z gadżetami Netfliksa. Na razie tylko w USA
Dallas planuje pozwać platformy streamingowe

Źródło: The Verge.com

Oceń ten post