• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Qualcomm już wkrótce zaprezentuje ulepszony model swojego flagowego procesora mobilnego – Snapdragon 888 Pro. Jak się jednak okazuje, nie ma na niego zbyt wielu chętnych.

Najlepszy procesor Qualcommu to model wykorzystywany chyba już w każdym liczącym się flagowcu. Nic zresztą dziwnego, nie ma na świecie wydajniejszego układu mobilnego. Firma planuje to jednak już wkrótce zmienić wypuszczając wersję Snapdragon 888 Pro (lub 888+ według innych źródeł).

Część znanych leakerów (ludzi ujawniających informacje o produktach firmy, zanim zrobią to sami zainteresowani) donosi jednak, że Qualcomm może mieć dość spory problem, ze znalezieniem chętnych na nowe układy.

Zobacz: Gadżety do smartfona – najlepsze akcesoria

Wygląda wręcz na to, że jak na razie zgłosiła się tylko jedna firma – Honor. Być może to właśnie Snapdragon 888 Pro będzie sercem ich nadchodzących modeli Magic 3 i nienazwanego jeszcze składanego smartfona. Niestety, nie trafi on do modeli 50 i 50 Pro, a szkoda, szykowałby się duży hit.

Jak to jednak możliwe, że producenci nie chcą kupić najwydajniejszego procesora mobilnego od Qualcommu? Powinni przecież prześcigać się w tym momencie w zamówieniach, aby to właśnie ich flagowce były najszybsze na świecie.

Powodów może być kilka: prawdopodobnie, większość dużych producentów telefonów dysponuje po prostu sporym zapasem magazynowym modelu 888, kupno procesorów Snapdragon 888 Pro wiązałoby się z dużym kosztem i nie byłoby co zrobić z nagromadzoną poprzednią wersją.

Drugi powód to po prostu możliwości finansowe. Pandemia mocno nadszarpnęła budżety konsumentów, którzy wolą ostatnio raczej odrobinę tańsze telefony. Idealnie sprawdza się tutaj Snapdragon 870. Wygląda więc na to, że Qualcomm zwyczajnie przesycił rynek na którym ma niemal monopol!

Zobacz też:
Samsung wprowadza laptopy z Windows i procesorami Snapdragon
Qualcomm zapowiada nowy procesor – Snapdragon 7c Gen 2
Qualcomm zaprezentował nowy procesor – Snapdragon 778G

Oceń ten post