• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google Authenticator doczekał się nareszcie niesamowicie ważnej aktualizacji. Kody będą już synchronizowane w chmurze!

Google Authenticator to aplikacja, z której codziennie korzystają miliony użytkowników. Umożliwia nam ona bardzo bezpieczne logowanie się do wielu aplikacji. Zasada działania jest dość prosta – podczas nowego logowania musimy podać specjalny kod. Ten dostępny jest jedynie na naszym urządzeniu, na którym mamy zainstalowaną aplikację. Dzięki temu, logowanie nie jest możliwe, jeśli nie mamy fizycznie danego urządzenia.

System jest dość dobry, ale ciężko już na pierwszy rzut oka nie zauważyć, że ma on sporo wad. Przede wszystkim, zgubienie telefonu z Google Authenticator może okazać się niezwykle problematyczne. Stracimy przecież dostęp do swoich kont! Dość problematyczna była też zmiana telefonu na nowy – musieliśmy ponownie logować się we wszystkich aplikacjach.

Sprawdź: Darmowy antywirus – jaki warto wybrać?

Tymczasem, Authenticator otrzymał bardzo ważną aktualizację. Całość jest już zsynchronizowana z naszym kontem Google. Kody są więc przechowywane w chmurze, co oznacza, że nie są przypisane do jednego konkretnego urządzenia, a po prostu do naszego konta. Zgubienie telefonu nie oznacza już zatem utraty możliwości logowania się w ten sposób.

Bez wątpienia to bardzo ważna aktualizacja i bardzo dziwne jest to, że Google zdecydowało się na nią aż tak późno. Microsoft korzysta z tego od wielu lat w swoim odpowiedniku Authenticatora. Ale cóż, lepiej późno niż wcale, prawda? Authenticator jest teraz o wiele lepszą i wbrew pozorom znacznie bezpieczniejszą aplikacją!

Zobacz też:
Google chce stworzyć “zupełnie nową wyszukiwarkę”
Bard – AI od Google popełniło błąd podczas prezentacji
DPD ostrzega klientów o potencjalnym wycieku danych

Oceń ten post