• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Już wkrótce rozpocznie się Mundial w Katarze. EA postanowiła przeprowadzić zatem symulację w grze FIFA 23.

FIFA 23 to bardzo realistyczna gra piłkarska – umiejętności i statystyki zawodników odpowiadają bardzo dobrze rzeczywistemu stanu rzeczy. Nic zatem dziwnego, że EA korzysta chętnie z okazji do lekkiej reklamy i od 2006 roku przeprowadza symulację każdych mistrzostw świata w piłce nożnej. Co ciekawe ich statystyki są naprawdę imponujące – na 4 mundiale pomylili się co do zwycięzcy jedynie jeden raz. W 2006 gra uznała, że wygrają Czechy, które niestety nie opuściły nawet fazy grupowej.

Co FIFA 23 przewiduje zatem na nadchodzący Mundial w Katarze? Jeśli zaufamy EA to zwycięzcą okaże się tym razem Argentyna. Wygrają oni pucharowy mecz z Brazylią, a trzecie miejsce zajmie Francja. Nie brzmi to jak jakaś nieprawdopodobna i nierealna prognoza. Ale sport bywa czasami nieprzewidywalny.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Wiemy też, jaki zawodnik strzeli najwięcej goli – będzie to oczywiście Lionel Messi, który zdobędzie 8 trafień w 7 meczach. Tuż za nim w kwalifikacji znaleźli się Debay z Holandii i Mbappe z Francji z 6 golami na koncie.

No dobrze, a co FIFA 23 sądzi o reprezentacji Polski? Niestety, nie znamy szczegółowej drabinki, ale symulacja ma dla nas dobrą wiadomość. Zagramy 4 mecze, co oznacza, że wyjdziemy z grupy. Mocno trzymamy zatem kciuki, żeby nie była to pomyłka gry. Naszym królem strzelców zostanie za to tym razem Piotr Zieliński z 3 golami.

Zobacz też:
FIFA+ – nowa platforma streamingowa dla fanów piłki nożnej
FIFA wyda własną grę piłkarską, a EA zmieni nazwę serii?
Wiedźmin 1 – CD Projekt zapowiada remake w Unreal Engine 5

Oceń ten post