• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Marka Honor wraca do gry i to w świetnym stylu! Nadchodząca seria Magic3 to flagowce z prawdziwego zdarzenia.

Mogłoby się wydawać, że Honor nie podniesie się po niesamowicie trudnym dla nich roku. Na szczęście, ex firma-córka Huawei nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kilka miesięcy temu ogłosili, że ich najnowsze telefony w dalszym ciągu będą miały dostęp do usług Google. Teraz natomiast, zaprezentowali pierwsze modele.

Już wkrótce na sklepowe półki trafią telefony Honor Magic3 w wersji standardowej, Pro i Pro+. We wszystkich z nich znajdziemy ekran OLED o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości 2272p x 1344p z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz. Wspierają też standard HDR 10+.

Zobacz: Gadżety do smartfona – co warto kupić?

Sercem standardowego modelu i Magic3 Pro będzie procesor Snapdragon 888, wersja Pro+ ma za to jego ulepszoną wersję – 888+. Zależnie od konfiguracji znajdziemy w nich od 8 do 12 GB pamięci RAM i od 128 do 512 GB pamięci wewnętrznej. Wszystkie trzy modele będą miały też taki sam akumulator – 4600 mAh ładowany mocą 66W.

Największe różnice pomiędzy nowymi smartfonami Magic8 to oczywiście aparaty fotograficzne. W wersji podstawowej otrzymamy obiektyw główny 50 Mpix, monochromatyczny 64 Mpix i 13 Mpix ultraszerokokątny. Wersja Pro ma dodatkowo 64 Mpix peryskopowy teleobiektyw z przysłoną f/3.5. Wersja Pro+ to już jednak prawdziwy potwór – rozkład aparatów jest dokładnie taki sam jak w zwykłym Pro, ale znacząco wzrosła rozdzielczość, poza głównym obiektywem wszystkie z nich mają już po 64 Mpix.

Jak na razie, nie wiemy jednak czy Magic3 Pro+ trafi w ogóle na rynek europejski. Ceny poszczególnych nowych smartfonów to kolejno 900, 1090 i 1500 euro. Cóż, tanio nie jest, ale nikt nie obiecywał, że będzie.

Zobacz też:
Aplikacje Google powracają na smartfony Honor
Samsung Galaxy S21 FE będzie ładowany mocą 45W
Firmy nie są zainteresowane procesorem Snapdragon 888 Pro?

Oceń ten post