Bose, jeden z najbardziej znanych światowych producentów sprzętu audio ogłosił, że wyprodukuje swoje własne aparaty słuchowe. Już wkrótce trafią do sprzedaży w USA.

Marka Bose od dawna kojarzy się wszystkim z dość drogim, ale za to rewelacyjnym sprzętem audio. Ich słuchawki zajmują najczęściej najwyższe miejsca we wszystkich rankingach, obok produktów Audio Technica czy Shure.

Tym razem jednak, firma postanowiła postawić swoje pierwsze kroki na rynku urządzeń medycznych. Już 18 maja do sprzedaży trafią ich pierwsze aparaty słuchowe przeznaczone dla osób z lekkimi bądź umiarkowanymi problemami ze słuchem.

Zobacz: Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? – najlepsze modele

SoundControl, bo tak nazywa się aparat, został już zatwierdzony przez FDA jako pełnoprawne urządzenie medyczne. To bardzo ważny krok dla firmy – inaczej nie mogliby sprzedawać go jako aparat słuchowy a jedynie jako słuchawki. A nie o to przecież chodziło.

Co niesamowicie ważne dla pacjentów, Bose SoundControl może być zakładany w pełni samodzielnie, nie jest potrzebna więc żadna wizyta u specjalisty. Dodatkowo, nie wymaga jej nawet pierwsza konfiguracja urządzenia. Tak naprawdę, wystarczy je zamówić i włożyć do uszu, żeby zaczęło działać.

Firma postawiła też na kilka znanych i sprawdzonych rozwiązań, testowanych wcześniej w ich zwykłych produktach audio. SoundControl może połączyć się z naszymi telefonami, przez które ustawimy poziom głośności, korektę tonów i dopasujemy go w pełni do naszych potrzeb.

Jak na razie, Bose będzie sprzedawać swój aparat słuchowy jedynie w czterech stanach w USA. Po zakończeniu fazy testów trafi już do sprzedaży ogólnokrajowej. Na Europę będziemy musieli jednak poczekać, najpierw muszą zaakceptować go organizacje tożsame do FDA.

Zobacz też:
AirPods 3 od Apple – premiera znacznie opóźniona
Sonos dostarczy system car audio do Audi Q4 E-Tron
Urbanista prezentuje nowe słuchawki bezprzewodowe ładowane słonecznie