• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Huawei już wkrótce zaprezentuje wyjątkowy zegarek – Watch Ultimate. Największy atut? Pełna łączność satelitarna.

Huawei to bez wątpienia firma, która straciła wiele na znaczeniu przez ostatnie kilka lat. Wszystko przez niezwykle dotkliwe sankcje nałożone na nich przez rząd USA oraz odcięcie od usług Google. Nie przeszkadza im to jednak w prezentowaniu coraz ciekawszych nowinek technologicznych. Już 23 marca zaprezentują nam oficjalnie Huawei Watch Ultimate, czyli niesamowicie zaawansowanego technologicznie smartwatcha.

Co wiemy już o Huawei Watch Ultimate? Cóż, jak na razie niewiele. Przecieki mówią jednak jasno, że będzie to produkt skierowanych do osób aktywnych, preferujących wypady w dzikie i odludne miejsca, czy nawet dla uprawiających sporty ekstremalne. Wygląda na to, że zegarek może okazać się nawet nieco lepszy od produktów Garmina. Wszystko za sprawą jednego szczegółu.

Sprawdź: Najlepszy smartwatch męski – jaki model wybrać?

Oczywiście, mowa tutaj o module łączności satelitarnej. Dzięki temu, będziemy w stanie wezwać pomoc i połączyć się ze służbami ratunkowymi nawet w miejscach, gdzie nie ma tradycyjnego zasięgu telefonii komórkowej. To rozwiązanie znane już z Huawei Mate 50 i iPhone’ów, ale po raz pierwszy pojawi się ono w znacznie mniejszym urządzeniu, czyli w zegarku.

Niestety, jak na razie nie znamy więcej szczegółów na temat nowego zegarka od Huawei. Dotyczy to również tego, czy w ogóle zadebiutuje on w Europie, czy może ukaże się tylko na rynku chińskim. Warto więc zaczekać do 23 marca i obserwować całą konferencję – może być naprawdę ciekawie.

Zobacz też:
Huawei planuje całkowicie wycofać się z Europy?
Smartwatche sprzedają się coraz lepiej pomimo kryzysu
Huawei umożliwi nam wysyłanie SMSów z rozładowaną baterią

Oceń ten post