• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Instagram przeprowadził szokujące badania wewnętrzne. Ich aplikacja wpędza dzieci w olbrzymie kompleksy na punkcie swojego wyglądu!

Facebook regularnie przeprowadza wszelkiego rodzaju badania wewnętrzne, monitorujące działanie ich produktów. Problem w tym, że bardzo rzadko się nimi dzielą z szerszą publiką. Dziennikarze z The Wall Street Journal uzyskali jednak w jakiś sposób dostęp do jednego z nich.

Zobacz: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Niestety, jego wyniki są po prostu zatrważające! Facebook postanowił zbadać, jak Instagram wpływa na postrzeganie samego siebie wśród nastolatków. Jak słusznie możecie przypuszczać – niezbyt dobrze.

Instagram to maszyna do produkcji kompleksów

Instagram to po prostu narzędzie do nabawiania się kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Nastolatkowie bombardowani są zdjęciami swoich atrakcyjnych idoli (często silnie retuszowanymi) co bardzo negatywnie wpływa na ich samoocenę. Firma podsumowała raport jednym bardzo smutnym zdaniem: „Pogarszamy problemy z postrzeganiem własnego ciała u jednego z trzech nastolatków”.

Jeśli wczytamy się nieco głębiej, jest coraz gorzej. Ponad 40% nastolatków, którzy uważają się za nieatrakcyjnych zaczęło się tak czuć dopiero po rozpoczęciu korzystania z Instagrama. Raport wyraźnie wskazuje też, że inne social-media nie powodują aż tak mocnych kompleksów. TikTok i Snapchat skupiają się nieco bardziej na naszych innych umiejętnościach niż na samym wyglądzie.

Najgorsze zostawiliśmy jednak na koniec. Raport wyraźnie zaznacza, że 13% nastolatków (w USA) odczuwających myśli samobójcze twierdzi, że są one powiązane z kompleksami wygenerowanymi przez Instagram.

Jak na razie, Facebook w żaden sposób nie odniósł się do całego raportu. Prawdopodobnie nie podejrzewali nigdy, że ujrzy on światło dzienne. Z jego pełną treścią możemy zapoznać się tutaj, strona wymaga jednak zalogowania.

Zobacz też:
Instagram coraz bardziej zmienia się w platformę zakupową
Signal nie może publikować swoich reklam na Instagramie?
Instagram będzie wymagał od nas podania daty urodzenia

Oceń ten post