• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Instagram rozpoczął testy nowej funkcjonalności. Już wkrótce będziemy mogli znacznie lepiej edytować nasz własny profil.

Pomimo tego, że to TikTok jest już od dawna numerem jeden, to Instagram dalej ma się bardzo dobrze. To prawdziwy gigant social-mediów, z którego korzysta już niemal każdy. Nic zresztą dziwnego, jego idea jest banalnie wręcz prosta. Możemy dzielić się z ludźmi naszymi zdjęciami z krótkimi opisami.

Wielu użytkowników od dawna narzeka jednak na jedną rzecz. W Instagramie nie mamy właściwie żadnych opcji na edycję swojego profilu. U każdego wygląda on dokładnie tak samo – nazwa użytkownika, krótki opis i zdjęcia w siatce 3×3 datowane od najnowszego. Proste, skuteczne, ale trochę nudnawe, prawda?

Sprawdź: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Instagram postanowił więc trochę poszerzyć nasze możliwości. Prawdopodobnie już wkrótce otrzymamy możliwość reorganizacji naszych zdjęć. Dzięki temu, na samej górze będziemy mogli pokazywać nasze ulubione ujęcia. To szczególnie ważne dla profili biznesowych i marketingowych – mało który użytkownik dociera poniżej 9 zdjęcia przeglądając czyiś profil.

Dodatkowo, pozwoli nam to również na tworzenie kolaży, czyli serii zdjęć układającej się na naszym profilu w jedno duże. Dotychczas było to dość problematyczne – dodanie każdego nowego posta całkowicie zaburzało kompozycję.

Jak na razie, Instagram nie zapowiada jednak oficjalnie nowej funkcji. Odkrył ją jedynie leaker przeglądając kod źródłowy aplikacji. Jak to zwykle jednak w takich przypadkach bywa, wprowadzenie jest zapewne tylko i wyłącznie kwestią czasu.

Zobacz też:
Instagram powoduje kompleksy u nastolatków. A Facebook od dawna o tym doskonale wie
Instagram ma 2 mld użytkowników, ale nie chce się tym chwalić
TikTok najczęściej odwiedzaną domeną – Google zdetronizowane

Oceń ten post