• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

iPhone 15 pojawił się już na pierwszych, nieoficjalnych, renderach. Wygląda na to, że tym razem otrzymamy kilka ciekawych zmian.

Nowy telefon od Apple to za każdym razem najbardziej wyczekiwana premiera na rynku mobilnym. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawiły się już pierwsze przecieki. Opublikował je portal 9to5mac, więc ich wiarygodność należy uznać za dość sporą. Rendery zostały stworzone na podstawie modeli CAD uzyskanych przez Iana Zelbo, projektanta obudów.

No dobrze, jakie zmiany przyniesie nam zatem iPhone 15? Oczywiście, najważniejsza z nich jest port. Nie będzie to już Lightning, jak we wszystkich poprzednich modelach, ale klasyczny port USB-C. Oczywiście, jest to wynikiem wprowadzenia przez Unię Europejską zupełnie nowego prawa, wymagającego korzystania z właśnie tego złącza.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

W kwestii pozostałe go designu zmiany są dość subtelne. Ramka telefonu będzie nieco bardziej zakrzywiona, ale poza tym cała konstrukcja jest dość standardowa. Ciekawie wygląda natomiast wyspa aparatów. Odstaje ona znacznie mocniej od obudowy niż w poprzednich modelach. Sugeruje to zastosowania nieco lepszego aparatu. Niestety, całość będzie przez to znacznie grubsza.

Oczywiście, to dość wiarygodne, ale jednak nieoficjalne przecieki. Mogą pojawić się więc pewne zmiany i nieścisłości. Wydaje się jednak, że lepsze aparaty są już w 100% potwierdzone. Podobnie zresztą jak port USB-C. Pozostaje zatem pytanie jak będzie prezentowała się specyfikacja. Od dawna krążą już plotki, że iPhone 15 Ultra być może otrzyma chip Apple M1.

Zobacz też:
Apple i tak zmusi nas do kupowania oryginalnych kabli?
Mac Pro – Apple odkupi nasz stary komputer za 2% jego ceny
iPhone za 280 tysięcy złotych? Rekordowa aukcja

1/5 - (1 vote)