• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

iPhone 15 może być ładowany tylko oryginalnym kablem? Spokojnie, to tylko głupie plotki, których nie trzeba brać na poważnie.

Za nami premiera iPhone’a 15 a wraz z nią pojawiły się pierwsze plotki i problemy. Oczywiście, wiele z nich dotyczy absolutnej „nowości” czyli złącza USB-C zamiast Lightning. Jak donoszą różne źródła, nowe smartfony można ładować tylko oryginalnym kablem, a użycie zamienników poskutkuje przegrzaniem telefonu.

Zaraz, co? Jak to w ogóle możliwe. No właśnie, na początku przyjrzyjmy się temu, jakie to w ogóle źródła. Jak się okazuje, plotka powstała w chińskim sklepie sprzedającym produkty Apple. Ostrzegają oni, że układ pinów w smartfonie iPhone 15 jest inny niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Problem w tym, że nie ma to zupełnie sensu.

Sprawdź: Jak dbać o baterię w telefonie?

Przede wszystkim, piny muszą być identyczne i wymogła to Unia Europejska, która jest powodem całej zmiany. Po drugie, iPhone 15 akceptuje moc 27 W, co praktycznie eliminuje ryzyko przegrzania przy użyciu nieprawidłowej ładowarki czy kabla. Wydaje się zatem, że chiński sklep po prostu oszukał użytkowników. Jaki miał w tym cel? Oczywiście, że sprzedaż wyjątkowo drogich kabli USB-C.

Jeśli mielibyśmy pobawić się jednak w adwokata diabła, to pamiętajmy, że chiński rynek pełen jest elektroniki nie spełniającej żadnych standardów. W Europie bardzo trudno kupić kabel USB-C bez certyfikacji USB-IF. Być może, w Chinach zalecenie w kwestii używania oryginalnego kabla miało trochę więcej sensu. Aczkolwiek i tak nie było go zbyt wiele.

Zobacz też:
iPhone 15 z USB-C? Tak, ale z absurdalnie wręcz przestarzałym
Apple ma problemy z kontrolą jakości?
iPhone 15 – znamy już całą specyfikację i polskie ceny!

Oceń ten post