• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Jeśli wierzyć przeciekom, to Apple szykuje dla nas ciekawą niespodziankę. iPhone SE doczeka się odświeżonej wersji, tym razem z modułem 5G.

W erze coraz większych smartfonów niektórzy użytkownicy mają już spory problem ze znalezieniem właściwego modelu dla siebie. Apple najwidoczniej również dostrzegło ten problem. Już wkrótce na rynek trafi zupełnie nowy model ich produkcji – odświeżony iPhone SE. Jest tylko jeden problem – słowo „nowy” zupełnie tutaj nie pasuje!

Jak wynika z przecieków (które są już na tym etapie zdecydowanie wiarygodne) to nowy iPhone SE nie będzie zbytnio różnił się od swojego poprzednika. Cały telefon będzie niemal identyczny co model z 2017 roku bazujący na iPhonie 8. Powinniśmy spodziewać się jedynie dwóch małych zmian.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Pierwszą z nich będzie pełne wsparcie dla łączności 5G, czyli must-have w nowoczesnych smartfonach. Drugie usprawnienie dotyczy samego procesora. Tym razem będzie to Apple A15 Bionic wykonany w litografii 5 nm. W stosunku do poprzedniego modelu SE możemy więc oczekiwać sporego skoku wydajności. Oczywiście, nowy iPhone otrzyma też najnowszą wersję iOS.

Ale to tak naprawdę koniec zmian! iPhone SE 2022 będzie niemal identyczny co model z 2017 roku. Całość wygląda tak, jakby Apple użyło tej samej obudowy co poprzednio. Niestety, prawdopodobnie zmianie nie ulegnie też matryca aparatu fotograficznego.

Czy nowy iPhone ma jakiekolwiek szanse na powodzenie? Cóż, nie będzie to z pewnością olbrzymi hut sprzedażowy, ale na pewno będzie ktoś nim zainteresowany. Wszystko zależy też oczywiście od ceny.

Zobacz też:
Apple ma problem – iPhone 13 nie sprzedaje się najlepiej
Apple App Store Awards – znamy najlepsze aplikacje na iPhone’a
Galaxy S21 FE – Samsung prezentuje tańszego flagowca

Oceń ten post