• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Apple oficjalnie ogłosiło, że kończy produkcję jednego z ich najbardziej rozpoznawalnych produktów. Ostatni iPod w historii firmy zjechał już z taśmy fabrycznej.

Wygląda na to, że skończyła się właśnie pewna epoka – Apple oficjalnie zakończyło produkcję wszystkich modelów odtwarzacza muzycznego iPod. Ciężko nie zauważyć, że zaraz po iPhonie i komputerach Mac był to najbardziej rozpoznawalny produkt w ich ofercie, aspirujący nawet do miana kultowego. Niestety, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.

Na przestrzeni ponad 20 lat, Apple wyprodukowało całkiem sporo modeli iPodów. Bez wątpienia, najbardziej charakterystyczny z nich to model Classic, który jak na swoje czasy szokował zaskakująco dużą pojemnością i świetną jakością dźwięku. Dużą popularnością cieszył się też miniaturowy iPod Nano i jeszcze mniejszy, pozbawiony jakiegokolwiek ekranu Shuffle.

Sprawdź: Słuchawki nauszne do 300 zł – najlepsze modele

Oczywiście, iPody nie sprzedawały się już od dawna zbyt dobrze. Apple produkowało więc tylko jeden model – Touch. Cała reszta była już dostępna tylko z drugiej ręki lub nieoficjalnej dystrybucji. Jeśli chcecie jednak kupić ostatnie egzemplarze z oficjalnego źródła to wciąż macie okazje – w magazynach jest jeszcze trochę sztuk, iPod Touch jest więc ciągle w sprzedaży.

Ciężko nie zauważyć, że iPod musiał po prostu w końcu zniknąć. Wszystkie jego funkcje przejęły przecież telefony, a mało kto ma ochotę chodzić z drugim urządzeniem tylko do słuchania muzyki. Apple i tak dość długo odkładało absolutnie nieunikniony koniec.

Zobacz też:
Apple wstrzymuje produkcję wyświetlaczy w fabrykach BOE
Apple stosuje praktyki monopolowe? KE szykuje olbrzymią karę
Jeden hack i na iPoda trafia 50 mln piosenek

Oceń ten post