• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Polska stoi gamedevem. Larian Studios, właśnie ogłosiło otwarcie nowego studia w Warszawie. To doskonała wiadomość!

Każdy graczy kojarzy chyba Larian Studios. W końcu wydali jedną z najlepszych (jeśli nie nawet najlepszą) grę ubiegłego roku, czyli Baldurs Gate 3. Gra zachwyciła fanów klasycznych erpegów swoją złożonością, mnóstwem wyborów i po prostu świetnym gameplayem. Z miejsca sprawiło też, że Larian Studios stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie gamignu. Warto tutaj wspomnieć, że Polacy z katowickiego Anshar Studios również mieli swój udział w produkcji Baldur’s Gate 3.

Współpraca najwidoczniej była owocna, a Polacy zaprezentowali się idealnie. Larian Studios postanowiło otworzyć nowe studio w Warszawie, które poprowadzi Urszula Jach. Decyzja o jego utworzeniu zapadła podczas ubiegłorocznej edycji Game Industry Conference w Poznaniu. To w 100% potwierdzona i oficjalna informacja.

Sprawdź: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Mamy nawet komentarz samego prezesa Lariana:

„Wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu utwierdziła mnie w przekonaniu, że w Polsce jest wiele talentów i deweloperów, którzy myślą podobnie jak my. Wielu z nich chce pracować nad grami RPG, co tworzy idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest prosty – zbudować zespół, który będzie pracował nad naszymi dwoma nowymi, ambitnymi grami RPG, czerpiąc radość z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, gdzie inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że to będzie działać naprawdę dobrze.”

Adres nowego studia jest jeszcze nieznany. Nie wiemy też nad jakimi grami będą pracować.

Zobacz też:
Elsewhere – Microsoft otwiera studio gier AAA w Polsce
The Game Awards 2023 – znamy już wszystkich nominowanych
Google przypomina sobie o Polsce. Pixele w oficjalnej dystrybucji

Oceń ten post