• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Znamy już nominacje do gamingowych Oskarów, czyli The Game Awards 2023. Zwycięzców poznamy jednak dopiero 7 grudnia.

The Game Awards to najbardziej prestiżowa nagroda w świecie gamingu, porównywalna po prostu do Oskarów za czasów ich świetności. Oczywiście, najbardziej pożądana jest statuetka za tytuł gry roku. W tym roku zawalczy o nią aż 6 tytułów, a krytycy uznają, że walka odbędzie się pomiędzy trzema z nich.

Jakie gry mogą liczyć na tytuł gry roku? Przede wszystkim rewelacyjnie przyjęty Baldur’s Gate, który już teraz zyskał kilka nagród branżowych. O tytuł walczy jeszcze Alan Wake 2, Marvel’s Spider Man, Resident Evil 4, Super Mario Bros. Wonder i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Kto zgarnie statuetkę? Tego nie wiadomo, ale analitycy wyraźnie wskazują na Baldur’s Gate.

Sprawdź: Mysz gamingowa – jaki model warto kupić?

Co z polskim akcentem? Na szczęście nie zabrakło go w tym roku, choć jest raczej symboliczny. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nominowane zostało w kategorii najlepszej narracji, najlepszego występu aktorskiego (za Idrisa Elbę grającego postać Solomona Reeda). Sam Cyberpunk 2077 ma szanse zostać za to nagrodzonym w kategorii najlepiej wspieranej gry oraz gry z najlepszą społecznością. To pierwsze zdecydowanie im się należy!

Gala The Game Awards odbędzie się 7 grudnia, ale niestety trochę ciężko będzie obejrzeć nam ją na żywo. Całość rozpocznie się o 1:30 rano naszego czasu, widzów może czekać zatem dość poważnie zarwana noc.

Zobacz też:
Cyberpunk Edgerunners – nie będzie drugiego sezonu!
Ubisoft wprowadza po cichu Denuvo do swojej najnowszej gry
Microsoft sprzeda część Activision Blizzard Ubisoftowi

Oceń ten post