• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

LG stworzyło zupełnie nowy telewizor z serii Direct View LED. Zapłacimy za niego, bagatela, 1,7 miliona dolarów!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, ile pieniędzy można wydać na telewizor, to LG ma dla was doskonałą odpowiedź: dużo. Na szczęście, tym konkretnym modelem nie musicie się raczej przejmować – jest bardzo mała szansa, że zmieści się do waszego mieszkania.

Nowy telewizor LG ma 325 cali i waży prawie tonę!

Najnowszy telewizor Direct View LED to panel typowo do stworzenia sobie domowego kina. Jego przekątna to 325 cali (8,25 metra), a rozdzielczość to zawrotne 8K. Do tego, waży aż 900 kilogramów. To zdecydowanie sprzęt wagi superciężkiej! Raczej nie uda nam się go zmieścić w mieszkaniu w bloku.

Co ciekawe, LG zwykle sprzedaje tego typu telewizory jedynie innym firmom, tym razem stwierdzili jednak, że może kupić go każdy kto ma na to ochotę. No i ma przy okazji wolne 1,7 miliona dolarów w portfelu, bo dokładnie tyle kosztuje nowy model. Oczywiście, firma nie produkuje ich masowo – na zamówienie będziemy musieli zaczekać nawet do trzech miesięcy.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

W nowej ofercie znalazło się też kilka nieco mniej spektakularnych modeli Direct View LED. Najmniejszy z nich ma już całkiem akceptowalne 108 cali – teoretycznie zmieścimy go w „standardowym” domu. Nie znamy niestety jego ceny, ale powinniśmy liczyć się z tym, że będzie to wyjątkowo drogie urządzenie.

Pomimo tak wysokiej ceny, LG z pewnością znajdzie przynajmniej kilkuset chętnych na swoje nowe panele. Jakby nie patrzeć, robią dobre wrażenie!

Zobacz też:
LG Real Folding Window – nowy wytrzymały składany ekran!
Samsung może zdalnie zablokować każdy nowy telewizor
Rozwijany telewizor OLED LG już w sprzedaży – “tylko” 100 tys. dolarów

Oceń ten post