• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Wszyscy doskonale wiemy, że rynek kryptowalut nie należy do najstabilniejszych. Jak się okazuje, Litecoin zyskał aż 20% na wartości w ciągu kilku godzin przez fałszywe oświadczenie prasowe Walmartu.

O tym, że nawet najmniejsza rzecz może diametralnie zmienić kurs kryptowalut wiemy już bardzo dobrze. Spójrzmy chociażby na kurs Dogecoina w marcu. Elon Musk, jednym swoim tweetem podbił go o około 10000%. Wielu ludzi zostało przez przypadek milionerami!

Tymczasem, rynkiem kryptowalut wstrząsnęło dość wyrafinowane oszustwo. Agencja GlobeNewswire rozesłała fałszywą informację prasową. Mogliśmy przeczytać w niej, że Walmart, czyli największa sieć sklepów spożywczych w USA zacznie akceptować Litecoin jako oficjalny środek płatności. Jak nietrudno się domyślić, kurs poszedł błyskawicznie w górę.

Zobacz: Koparka kryptowalut – jak wybrać najlepszy model?

GlobeNewswire bardzo szybko rozesłało potem korektę mówiącą, żeby nie publikować poprzedniego komunikatu. Niestety, było już na to za późno i informacja rozeszła się po całym Internecie. Co jednak ciekawe, nie wygląda na to, żeby to właśnie firma była temu winna. Ogłosili, że do rozesłania fałszywego komunikatu wykorzystano nieznane im konto użytkownika, nienależące do żadnego z ich pracowników.

Prawdopodobnie, ktoś po prostu złamał ich zabezpieczenia i wykorzystał to do rozesłania informacji prasowej. Jeszcze bardziej prawdopodobnie, miał dość spory zapas kryptowaluty Litecoin, którą sprzedał natychmiast to wzroście kursu. Jakkolwiek moralnie wątpliwe by to nie było, to nie sposób odmówić mu kreatywności.

Oczywiście, Walmart i GlobeNewswire bardzo szybko wydały nowe, oficjalne już komunikaty prasowe. Kurs Litecoin wrócił do normy w ciągu kilku godzin. Ale cóż, ktoś na tym zarobił i to sporo.

Zobacz też:
Kryptowaluty to przeszłość. Górnicy kopią karty do FIFA 2021
Coinbase wysłało mrożące krew w żyłach maile do użytkowników
Northern Data kupiło 233 tysiące kart graficznych do kopalni kryptowalut

Oceń ten post